Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rob.swiderski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O rob.swiderski

  • Urodziny 07.09.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koszalin
  • Kod pocztowy
    75-327
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rob.swiderski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Chciałbym prosić was o poradę. Kupując styropian na budowę domu zakupiłem od razu styropian na ocieplenie ścian jak i na podłogę. Aktualnie przymierzam się do układania ogrzewania podłogowego i doczytałem, że mogę mieć problem ze styropianem który zakupiłem. W moim przypadku styropian na podłogę to 2 x 10 cm styropian firmy Arbet "PODŁOGA/DACH" http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/134/prawdziwy-styropian-podloga-dach Wg producenta: dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 18 kPa, tj. 1800 kg/m2 i zastosowanie: podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej; podłogi na gruncie przy małych obciążeniach; podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji; stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi; stropy nad przejazdami; stropy wewnętrzne z okładziną mocowaną do izolacji cieplnej; stropodachy wentylowane dwudzielne; stropodachy pełne i wentylowane; tarasy i balkony; dachy strome między i pod krokwiami. Niestety nie ma w opisie mowy o zastosowaniu go do ogrzewania podłogowego, taki opis widnieje natomiast przy innej odmianie styropianu tego producenta PODŁOGA/DACH EXPERT http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/135/prawdziwy-styropian-podloga-dach-expert dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 24 kPa, tj. 2400 kg/m2 Zastosowanie podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej oraz podłogi na gruncie w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, przy małych i średnich obciążeniach; podłogi w systemie ogrzewania podłogowego; podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji; stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi; ..... Pytanie i moje prośba do was to czy styropian który zakupiłem można mimo wszystko zastosować pod podłogówkę i czy można go czymś ewentualnie wzmocnić? Może siatkę zbrojeniową na nim ułożyć a na to dopiero rury ogrzewania podłogowego? Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi.
  2. OK Flash podaj więc proszę powód dlaczego w pierwszej kolejności sufit w przypadku OKŁADZIN na ścianie i ?OKŁADZIN? na suficie. Tak jak napisałem w moim przypadku płyty do ścian na klej a sufit przykręcony bezpośrednio do profili co 40 cm. Profile do Teriva przymocowane za pomocą wieszaków ES do tego profil po obwodzie.
  3. Przytoczę jeszcze wypowiedź Pana Andrzeja który prowadzi świetny blog dot. płyt gipsowych http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/sufit-na-konstrukcji-metalowej-samonosnej#more-851
  4. Panowie powertowałem przed założeniem tego wątku trochę Internet i generalnie każde forum na którym czytałem o kolejności montażu płyt na ścianie i suficie kończyło się sporem pomiędzy forumowiczami, jedni pisali, że najpierw ściany inni że najpierw sufit ale koniec końców laik taki jak ja nie mógł z tego nic wynieść bo wątek kończył się na przepychankach słownych. Już nawet nie chodzi o mnie samego ale tak dla "potomnych" czy ktoś z doświadczonych fachowców mógłby jednoznacznie odpowiedzieć jak i dlaczego?
  5. OK, czyli można i tak i ta Pytanie tylko do: Po co spoinować skoro za chwilę zostanie to przykryte płytami przyklejonymi do ściany?
  6. Tak ściany są ale całe zamieszanie wynika z tego aby uniknąć pęknięć między sufitem i ścianą. Dla mnie sama kolejność prac nie stanowi problemu ale chciałbym to zrobić tak aby później nie wychodziły jakieś spękania.
  7. Czyli (jeśli dobrze zrozumiałem) w przypadku gdy do ścian (pustaki ceramiczne) są przyklejane płyty na klej a sufit nie jest podwieszany tylko przymocowany "na sztywno" za pomocą ES do profili, wówczas można robić w pierwszej kolejności sufit? Zeusrulez pisze, że w pierwszej kolejności sciany... Kolejny raz w dyskusji pojawiają się sprzeczne opinie i bądź tu chłopie mądry ...
  8. Mam tak samo u mnie na pierwszy ogień pójdzie pom. gospodarcze
  9. Sufit będzie na profilach przykręconych do sufitu za pomocą wieszaków ES i wokół profil ?UD? (nie jestem do końca pewny czy dobrze pamiętam nazwę tego profilu. Strop Teriva więc w miarę prosty, ewentualne nierówności mam zamiar wypoziomować za pomocą wieszaków.
  10. Dzięki za odpowiedź. Do takich właśnie wniosków doszedłem ale jak to w życiu bywa człowiek chciałby potwierdzić swoje przekonania u fachowca który zajmuje się tym na co dzień. Ja jestem informatykiem więc z budową mam tyle wspólnego ile wybuduję w moim domu.
  11. Mam pytanie dot. kolejności wykonania prac. Będę wykonywał w nowo wybudowanym domu tynki z płyt GK przymocowane do ścian (z pustaków ceramicznych) za pomocą kleju oraz sufit z płyt GK podwieszony na profilach jednopoziomowo. Pytanie czy najpierw wykonuje się w takim przypadku sufit czy też ściany? Znajomy który ma w tym jako takie doświadczenie (w przeciwieństwie do mnie) twierdzi, że najpierw należy wykonać sufit a dopiero później ściany. Twierdzi, że w takim przypadku płyty ze ścian wspierają sufit. Ja sam do końca nie jestem przekonany a przeglądając Internet napotkałem sprzeczne opinie w tym temacie. Sporo jest opinii, że w pierwszej kolejności należy wykonać ściany a następnie sufit z dylatacją w postaci taśmy ślizgowej, jednak najczęściej informacje te dotyczą konstrukcji ścian i sufitów na stelażu a do tego jak to zwykle bywa na forach po kilku postach rozpoczynają się kłótnie i różni fachowcy piszą, że najpierw sufity inni, że najpierw ściany tak więc nie mogę dotrzeć do konkretnej odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...