Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

karmelowa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez karmelowa

  1. Jeśli jeszcze nie znalazłaś, to sprawdź firmę Hamster. U nas robili całkiem duży remont ostatnio, m.in. malowanie właśnie, ale wiele poza tym. Bardzo solidni, trzymają się terminów, kontakt też bez zarzutu. Na ich stronie jest cennik i dane kontaktowe -
  2. karmelowa

    Wyciszenie sufitu

    U nas również został zrobiony sufit podwieszany i mata akustyczna, ale nad naszym mieszkaniem mieszkają spoko ludzie
  3. Spotkaliśmy się z podobnym wyzwaniem podczas remontu domu, ale chodziło o "wylewkę". Była tam dziwna mieszanka słomy, gliny itp. - jako wzmocnienie sufitu chyba. U nas zostało to wyczyszczone i położona została płyta OSB, dzięki czemu jest to stabilne rozwiązanie. Nie jestem ekspretem, ale wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić tak jak pisze Saskian - zabudowa gk na profilach (również w ten sposób robiliśmy ścianki działowe. W Warszawie mam sprawdzoną ekipę do takich prac - firma ostatnio robili nam remont mieszkania. Bardzo dobrzy fachowcy.
  4. Hej, czy ktoś montował rekuperację nie w nowym domu, ale już w takim zamieszkałym? Zastanawiamy się nad montażem tego rozwiązania. Na ile jest to możliwe bez kucia itp.? Plus z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Parter i poddasze, ok. 180 mkw pow. użytkowej.
  5. Firma :spam:Miesiąc temu skończyli remont naszego mieszkania pod wynajem. Była robiona właśnie łazienka, płytki w kuchni, układanie paneli w całym mieszkaniu, podwieszany sufit w salonie i malowanie całego mieszkania. Jakość super, podobnie z terminowością. Zaczęli w terminie, jaki podali i tak samo zakończyli.
  6. Szukam solidnego serwisu pomp - może kojarzy ktoś spam:]? Mają bardzo dobre opinie.
  7. U nas w temacie dotacji sporo nam wytłumaczył pan z . Firmy montażowe mają chyba najwięcej z tym do czynienia (pośrednio oczywiście), a już na pewno więcej niż inwestor. W przyszłym roku, mam nadzieję, uda się zamontować panele słoneczne.
  8. W przyszłym roku będziemy chcieli zamontować takie panele fotowoltaiczne. Zastanawiamy się wciąż, na ile taka inwestycja się opłaca, ale z kilku źródeł słyszeliśmy, że odpowiednia dobrana moc instalacji do zapotrzebowania sprawdzi się dobrze. Planujemy najpierw audyt fotowoltaiczny, który przeprowadzi firma , docelowo mieliby zamontować instalację. Firma ma bardzo dobre opinie. Liczymy, że taki audyt też określi co realnie jesteśmy w stanie zaoszczędzić, czyli zweryfikuje opłacalność. Na pewno też będziemy chcieli skorzystać z dotacji, wiem że firma może też w tym pomóc.
  9. Hej, mam pytanie do Was - jak wyglądała u Was kolejność prac - płytki na balkonie najpierw, a później ocieplanie? Taką kolejność wskazała mi ekipa od ocieplania. Zastanawiam się, czy to ma sens, wówczas styropian zabierze mi ok. 15 cm położonej wcześniej płytki, pytanie też co z cokołem? Dodam, że chodzi o balkon na 1. piętrze. Rozumiem, że balustradę należy wykonać przed ociepleniem (konstrukcje balustrady), ale czy na pewno płytki?
  10. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to niestety nie pomogę, bo się nie znam. Podłogi wybierał mąż, było to drewno, które trzeba było zaolejować lub zalakierować. Zdecydowaliśmy się na olejowanie w efekcie podpytania znajomych, którzy się wszyscy decydowali właśnie na tę metodę. Efekt jest bardzo ładny Olejowanie robiła nam firma, która też montowała podłogi (Moderowano). Jeśli ktoś szuka fachowców, to z czystym sumieniem polecam, bo znają się na rzeczy
  11. Dzięki, zrezygnowałam ze schodów, zmienimy trochę projekt i będziemy robić wszystko w oparciu o zgłoszenie. To znacznie mniej formalności i dużo niższe koszty. Raz jeszcze dziękuję za pomoc
  12. Hej, nadal jestem zainteresowana, choć wykonanie przesuwa się w czasie niestety niezależnie ode mnie.
  13. Dziękuję Ci za wiadomość. Ostatnio dowiedziałam się, że prace tego typu nie wymagają pozwolenia na budowę i można je wykonywać w oparciu o zgłoszenie... Weryfikuję temat powoli. Czy coś Ci może w tym temacie wiadomo?
  14. OK, pozwól, że zapytam o coś jeszcze. Jeśli zrezygnuję z zewnętrznych schodów i wejście na poddasze będzie przez klatkę schodową, to czy zostaję tylko przy pozwoleniu na budowę? Czy formalności związane z wnioskiem mogę załatwić bez kierownika budowy, uzyskując pieczątki od poszczególnych fachowców - architekt z uprawnieniami oraz branżowcy (woda, wod-kan itp.)? Jaka jest konkretnie rola kierownika budowy? Jakie kwalifikacje / uprawnienia musi mieć taka osoba?
  15. @redd, czy formalnie jest to wobec tego wniosek o pozwolenie na budowę? I czy wiesz może, co z tym kierownikiem budowy? Czy będzie mi potrzebny?
  16. Moi drodzy! U mnie sytuacja wygląda tak: Dom jednorodzinny, około 20-letni, z nieużytkowym poddaszem. Poddasze jest otwartą przestrzenią, bez ścian działowych. W dachu nie ma okien, nie ma też podciągniętych instalacji [do podłączenia prąd, woda, kanalizacja oraz ogrzewanie centralne]. Plan jest taki, aby wstawić 5 okien dachowych i jeden balkon dachowy, podłączyć instalacje, wstawić ścianki działowe i wykończyć... Mam jeszcze tutaj dwie zagwozdki - mianowicie chcę dostawić schody a'la pożarowe, które pozwoliłby mi zorganizować osobne wejście [na dole mieszkają moi rodzice]. Chcę też do nieużywanego obecnie komina podpiąć kozę. Na te wszystkie działania chcę wziąć kredyt. I tutaj pojawia się problem - bank wymaga pozwolenia na budowę. Mimo moich starań, aby sprawę zlecić fachowcom z uprawnieniami budowlanymi [żeby poprowadzili temat], nie udało się ani z jedną ani z drugą osobą doprowadzić tematu do finału. Zostałam z tym sama... Mam już mapkę geodezyjną, wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzeni, mam projekt poddasza. Z tego, co wiem, potrzebuję jeszcze inwentaryzacji zamieszkanego już parteru + ekspertyzę techniczną. Ale nie wiem tak do końca: czy mam składać wniosek o pozwolenie na budowę? Czy na przebudowę? Jak wyglądają dalsze formalności? Czy mam zaangażować kierownika budowy, jak wygląda odbiór? Ktoś przez to przechodził? Proszę o info, będę bardzo wdzięczna!
  17. Hej, długo mnie tu nie było, ale pochłonęły mnie formalności... Na ściany płyty.
  18. Hej, słuchajcie - po pierwsze: dzięki za odpowiedzi! Jestem laikiem w tym temacie, a chciałabym temat ogarnąć porządnie. Dom był wybudowany już ładne parę lat temu, teraz bierzemy się za adaptację poddasza. Dzisiaj ma przyjść pierwsza ekipa zobaczyć dach i ocenić zakres prac. Pytam Was tutaj, żeby mieć jakieś pojęcie - fachowcy bywają różni, a mnie zależy na tym, aby było to zrobione w miarę dobrze. Zeusrulez, piszesz - jeśli możesz, proszę, podziel się swoją wiedzą. W dziale DACHY już czytałam trochę na ten temat, ale nie powiem, żebym była od tego mądrzejsza.
  19. Hej, dziękuję za odpowiedź. Słyszałam, że nie ma konieczności zdejmowania dachówki - że można bez tego położyć folię. Pytanie laika: czym jest krycie wstępne?
  20. Hej, będę adaptować poddasze na cele użytkowe/mieszkalne. Do tej pory poddasze było niezagospodarowane. Jest tylko położona dachówka na drewnianej konstrukcji dachu. I teraz moje pytanie: Jakie poszczególne elementy powinny iść pod tę dachówkę? Podobno jakaś folia, a dopiero na to wełna lub coś innego? Może ktoś mi napisać, jakie warstwy powinny iść po kolei i w jakie rozwiązanie warto zainwestować? Dodam, że w dachu chcę wstawić okna - ma to jakieś znaczenie?
  21. Właśnie taki efekt schodów pożarowych chcę uzyskać
  22. Hej, potrzebuję zakupić schody, które poprowadzą do wejścia do domu znajdującego się na pierwszym piętrze. Coś w tym stylu, co w załączniku. Chciałabym, aby nie były zbyt strome, więc planuje platformę łączącą dwie linie schodów. Z tego co patrzyłam w internecie, schody metalowe są dość drogie - 400 zł to minimum za stopień, do tego platforma ok. 1000 zł za 1m2. Czy ktoś może zamawiał takie schody i może zweryfikować te ceny? Lub zaproponować alternatywę? Będę wdzięczna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...