Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Martin5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    105
  • Rejestracja

O Martin5

  • Urodziny 11.05.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Martin5's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Każdy element ma pewną elastyczność i będzie się giął. Jeśli chcesz zmniejszyć ugięcie - dodaj odciągi. Pytanie, czy naprawdę chcesz mieć słupy proste jak drut.
  2. Nie trzeba niczego obkładać styropianem. Nie trzeba niczego dodatkowo niczym owijać.
  3. W zwykłych domach i mieszkaniach (bez wentylacji mechanicznej) zimą wymiany powietrza są często bliskie zeru. Wiadomo, że komfort trochę spada, ale co zrobić - taki klimat. Dlatego wymiana powietrza, która utrzyma zimą wilgotność 45% i tak jest znacznie lepsza od "klasycznej". Suche powietrze w domu przynosi więcej szkód niż "niedowietrzone" pomieszczenia.
  4. Te niskie koszty grzałki elektrycznej podważają sens GWC. Ile to GWC kosztuje? 3 tys? Zwracać się będzie 40 lat?
  5. liczyłem kilka rzeczy w tym wątku dopiero co. Ktoś tam zakrzyknął, że moje obliczenia są błędne, ale jakoś nie podparł się żadnym konkretem - można więc założyć, że są poprawne. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245014-Sprawno%C5%9B%C4%87-rekuperatora-TEMPERATURY-uzyskiwane&p=7043304&viewfull=1#post7043304
  6. Jak sobie radzą te rekuperatory bez grzałki? Przecież nie ma cudów. Gdy na dworze jest -15 to jakoś to powietrze trzeba ogrzać, żeby z wentylacji nie leciało +2 w pokojach. Można oczywiście nadmuch nastawić mniejszy niż wyciąg - ale to oznacza, że dom zassie lewe powietrze szparami. To zassane powietrze też będzie miało -15 st.
  7. Tez mnie zawsze zastanawia, czemu takie duże wymienniki. Ponad 400 m3/h dla małego domu? Czemu takie duże montujecie? Czym się kierujecie? Niech sobie to pracuje na max 200-250 m3/h; typowo połowa tego. A gdy 250 jest za mało? Żaden problem - można otworzyć okno lub nawet dwa!
  8. Olej serwisantów. Tu o Twoje zdrowie chodzi. O ile wiem, to każdy zestaw wentylatorów można postawiać dowolnie na poszczególnych biegach. Ustaw te 25% i popatrz po jakimś czasie na parametry (w tym wilgotność powietrza w domu).
  9. Wilgotność fatalna. Moja rada: zmniejsz wymianę do max 150 m3/h, albo i do 100.
  10. Ile osób mieszka w tym domu, że masz aż 40% mocy? 40% z 550 to 220 m3/h. Mieszkacie tam w 7 osób? A może po prostu suszysz dom? Sprawdź, jaką masz teraz wilgotność powietrza.
  11. Ciągle nie rozumiem. To są polskie rekuperatory, czy tylko polskie montownie? Jeśli montownie - to ich problem, że nie zabezpieczyli się od wahań walut. Jeśli faktycznie jest to polska myśl techniczna - to żadne wahania walut nie mają na to wpływu. Wzrost kursu euro może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży za granicą. Gadanie o podwyżkach spowodowanych "zawirowaniem na rynku walut" to kłamstwo, bo żadnego zawirowania nie było.
  12. No to czas przestać importować elementy do rekuperatorów. Skoro ruch na walucie o 2% powoduje wzrost ceny o 10% - to znaczy, że ktoś was nabiera.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...