Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

O lukaszu

  • Urodziny 05.03.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lukaszu's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czyli jak teraz mam 0,5 bara to ciśnienie w naczyniu powinno mieć 0.2 bara? I wtedy dobić do instalacji?
  2. Witam. Mam kolektor poziomy, działa trzeci rok przy czym dwa poprzednie lata budowa byłą tylko dogrzewana. Teraz pracuje intensywniej. Zauważyłem, iż od września ciśnienie powoli spadło z 1,0 bara do 0.5 bara. Rozdzielacze mam w budynku, pętle są w całości, nie widzę wycieku. Wcześniej ciśnienie było w miarę stabilne - potrafiło się zmieniać +/- 0.2 bara w zależności czy ciepły czy chłodniejszy czynnik. Pytanie teraz, czy taka zmiana może być spowodowana ciągłym odpowietrzaniem się instalacji (5x150m) lub też czy winne może być naczynie przeponowe, które nie było sprawdzane od uruchomienia?
  3. U mnie na wejściu 15,5stC, na wyjściu 11,5stC. Mam w domu zadane 23,5stC i histeryzę na 1stC. Czy u Was też pompa dogrzewa kilka razy czy np. macie wyższą histeryzę ustawioną? Jakie macie temperatury na wyjściu na podłogówkę? U mnie 32-34stC zwykle.
  4. U mnie po 2 godzinach CO +4 / -0,5 leci, na podłogówkę 30stC. Kolektor 750m około 1,2-1,5m. Ciśnienie w DZ 1,3 bara. Zastanawiało mnie dlaczego latem jak było +20st w gruncie ciśnienie spadło do 1,0 a na zimę wróciło na 1,3. Raczej latem powinno być większe A grunt taki
  5. Dzięki za odpowiedź, na ten czas nie mam kuny ale mam strych który dla nich byłby idealny z dużą ilością wełny Mam w kontakcie odstraszacz i dodatkowo kilka woreczków kunastop. Na monitoringu widzę jak tranzytują koło domu gdzieś dalej.
  6. Witam, przy ociepleniu domu styropian został przycięty pod kątem i dochodzi do membrany. W ciągu dnia widzę minimalne szczeliny na łączeniu. Pytanie jest takie, czy przez takie miejsca po elewacji wchodzą kuny i przeciskają się na poddasze? Z tego co widzę to dużo izolacji jest zakończonych w ten sposób a kuny chodzą po elewacjach. Z tego co czytam w większości kuna korzysta z rynny, ale czy takie wykończenie izolacji jest ok, czy można zrobić coś więcej?
  7. Bertha dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Tutaj jest akurat sytuacja z Kargulami. Wiem, że mogłem zrobić po swojej stronie, ale to płot tymczasowy na budowę i nie sądziłem, że postawienie w granicy może stanowić problem. Wykonałem czynności jak podałaś, był geodeta potwierdził granicę, było okazanie, Kargule się stawiły jednak nie podpisały protokołu twierdząc, że płot jest w ich granicy. Geodeta potwierdził, że podpis nie ma znaczenia, nowe punkty są przyjęte.Recz w tym, że na drugi dzień Kargule się pojawiły i jeden z nowych kamieni (z podziału działki) nogą kopnęli może - 2-3-4cm dalej za płot - niestety tacy ludzie, podejrzewam nawet w Bangladeszu takich zachowań nie ma. Myślę, cofnąć te słupki drewniane o te 3-4cm w stronę swojej działki, mogą być styczne do linii granicy. Natomiast muszę zgłosić fakt, że kamień graniczny został przesunięty - pytanie czy to nie jest pierdoła. No ja zapłaciłem za geodetę, wytyczył granice a jaśnie Kargulom na oko się coś nie zgadza i mierzą miarką 30m po czym nogą przesuwają kamień.
  8. Witam, mam takie pytanie. Postawiłem płot tymczasowy w granicy - dokładnie pomiędzy kamieniami. Jest to płot oddzielający od pola uprawnego. Po jakimś czasie pojawił się sąsiad, który nie wyraża zgody na płot w granicy. Czy muszę teraz każdy słupek przesuwać o jakieś 3 cm poza linię granicy - czy też może to zostać. Docelowo w przyszłym roku będę robił normalny płot pewnie z 20cm od linii granicy. Niestety sąsiad jest prawdopodobnie potomkiem Kargula i Pawlaka - z uwagi na wykrzykiwania nie ma możliwości merytorycznej rozmowy, pozostały jedynie czyny i działania sądowe. Proszę o informacje.
  9. Witam mam pytanie odnośnie białych plam po acetonie dziś miałem montaż i teraz przejechałem zmywaczem do pianki po ramie i mam białe plamy na ramię koloru antracyt jak wy sobie z tym wiedzieliście? Pozdrawiam
  10. Więc tak, ponacinałem pęknięcia. Szczelinę wyżłobiłem płaskim śrubokrętem, jedynie nacięcia kątówką. Kupiłem klamry i żywice. Pęknięcia i progi gdzie przechodzi płytka będę klamrował. Natomiast normalne dylatacje będę przenosił na płytki. W niektórych miejscach aluminiowa listwa a w innych sznur dylatacyjny. Pytanie takie - czy ten sznur się wpycha w szczelinę a następnie po dojechaniu płytkami wypełnia silikonem, czy też wpycha się dopiero po dojechaniu? Znalazłem 2 schematy, który jest właściwy? Aktualnie dylatacje do sklamrowania:
  11. jarekkur dzięki za odpowiedź. Przeglądałem filmiki związane z nacięciem i klamrowaniem. Ale co w przypadku jak jest podłogówka. Ryzykowne jest nacinanie kątówką. Nigdy nie wiem czy gdzieś się rura nie dźwignęła i problem gotowy.
  12. lukaszu

    Klej do płytek na kominek

    Po kontakcie z Mapei zalecają Keraflex Maxi S1 - kominek zrobiony z płyt krzemianowych, nie nagrzewa się mocno. Płytki 60x120.
  13. Witam kolegów, aktualnie przymierzam się do płytowania. Na wylewce mam dylatacje oraz w jednym miejscu pęknięcie. Dylatacje są w progach drzwi po obu stronach, w przejściach oraz jedno pęknięcie. Planuję dzielić płytki i na dylatacjach łączyć silikonem. Natomiast co w przypadku nacięć w progach po obu stronach, jeden z nich będzie pod płytkami, co z taką dylatacją zrobić? Co zrobić z pęknięciem? Czytałem o nacięciach, spoinowaniu, sznurze dylatacyjnym, o tym że można dać siatkę o matach nie wspomnę. Czy coś macie sprawdzone w praktyce i możecie podać receptę? Dołączam zdjęcia
  14. lukaszu

    Klej do płytek na kominek

    Czy może ktoś polecić jakiś klej?
  15. lukaszu

    Klej do płytek na kominek

    Z tego co oglądaliśmy to betonopodobne są glinka i gresy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...