Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

inzu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez inzu

  1. Jakby co mam na sprzedaż ten projekt http://olx.pl/oferta/projekt-domu-jednorodzinnego-c281d-lubiany-wariant-4-garaz-murator-CID628-IDftrWf.html
  2. tradycyjny fundament to około 20-25tys dla tego projektu, natomiast płyta fundamentowa około 35-50tys
  3. Witam, jakieś nowe podpowiedzi, nowe foty, nowe uwagi co do budowanych budynków. Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie.
  4. Witam, proszę napisaćczy podnosiliście dach czy jest oryginalny tak jak w projekcie, oraz jeśli jest to możliwe jaki koszt ponieśliście tworząc strop lany, mam ten projekt i jestem na etapie adaptacji.
  5. Witam, proszę napisać czy podnosiliście dach czy jest oryginalny tak jak w projekcie, oraz jeśli jest to możliwe jaki koszt ponieśliście tworząc strop lany, mam ten projekt i jestem na etapie adaptacji.
  6. Dzięki za odpowiedzi, skłaniam się bardziej, ku budowie nowego domu, ponieważ w obu przypadkach i tak projektant musiał by zadziałać, ponieważ konstrukcja dachu musiała by zostać przerobiona. (bez zmian wyjdzie ponad 160m2 - wystarczy parter około 100m2), nie potrzebuje takiego metrażu. Do tego dochodzi budowa komina, odbudowa stropu, który jest z drewna i nadaje się do wymiany. Zastanawiam się jak miałoby, wyglądać to izolowanie poziome. Na zasadzie wstrzykania jakiegoś płynu w fundament? Jaka jest skuteczność tej metody? Jeśli chodzi o instalacje wod/kan oraz prąd to można powiedzieć, że jej nie ma, dodatkowo tynki wewnątrz garażu odpadają do wysokości od 50 - 120cm na szczycie budynku. Same cegły są bardzo mocne, i ciężko nawet coś w nie wwiercić, natomiast fugi można miejscami drapać gwoździem i się sypią jak piasek, to oznacza, że nośność ścian i wytrzymałość odbiegają od nowmy.
  7. Witam, na samym początku przedstawię sytuację. Mam dom, który mogę wyremontować tylko nie wiem, czy się opłaca. W grę wchodzi remont starego domu lub budowa nowego, na nowo-wydzielonej działce (około 800m/kw). Obecny dom ma około 100 lat, wymiary budynku 20mx10m, położony jest na skraju działki. Składa się z dwóch części, mieszkalnej oraz tzw. garażowej. Całość postawiona jest na fundamencie kamiennym, bez izolacji pionowej oraz poziomej, obecna część mieszkalna jest podpiwniczona, niestety w piwnicy zbiera się woda, za sprawą przepływającego pod nią źródełka. Ściany zbudowane z czerwonej cegły. Strop drewniany, sufity czcinowo-cementowe. Wysokość do stropu 290cm. Remont obecnej części mieszkalnej odpada ze względu na złe położenie domu na działce, dużej wilgoci na ścianach (tynk po 5latach odpada, sól w ścianach, mimo wielokrotnego osuszania i zabezpieczania) itd. Gdybym zdecydował się na remont części garażowej, trzeba by było wymienić pokrycie dachu, naprawić strop, kto wie czy nie wiązało by się to w wylaniem nowego wieńca. Trzeba na pewno zrobić izolację pionową i poziomą fundamentów. Więźba dachowa w stanie jak na zdjęciach, pewnie do wymiany lub częściowej wymiany a z tym związana zmiana konstrukcji dachu, czyli w grę wchodzi nowy projekt budowlany. Reasumując, w przypadku remontu części garażowej zostają mi gołe ściany z czerwonej cegły, fundament do odkopania i ocieplenia, nowy wieniec, nowe poszycie dachu, nowy komin itd… Poniżej zamieszczam foty poglądowe budynku, oraz rzut działki z amatorskim opisem sytuacyjnym. Proszę o radę czy bawić się w remont tego budynku czy stawiać od nowa metodą gospodarczą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...