Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maken30

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

maken30's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, firma wykonująca wylewki anhydrytowe zaproponowała mi zastąpienie styropianu warstwą styrobetonu. Propozycja wydaje mi się szczególnie ciekawa w związku z faktem bardzo nierówno wylanego stropu na piętrze oraz chudziaka na parterze różnice do 6 cm ... 1. Zgodnie z projektem na piętrze powinienem położyć 10 cm styropianu podłoga... Na stropie będą również prowadzone rury od rekuperacji jak i woda plus ogrzewanie, co oznacza konieczność wycinania styropianu. Czy w takim wypadku zastąpienie tego styropianu warstwą 10 cm styrobetonu a nastepnie na to 5 cm anhydrytu jest dobrym rozwiązaniem ? Dodam i ż w niektórych pomieszczeniach będzie ogrzewanie podłogowe 2. Na parterze natomiast mam 22 cm styropianu. Na chudziaku leża peszle z przewodami instalacji elektrycznej, ponadto są duże nierówności. Zastanawiam nad zalaniem tego warstwą 10 cm styrobetonu, następnie położeniu ruch od wody i ogrzewania, na to położenie 12 cm styropianu i na to 5 cm anhydrytu. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
  2. Ponadto martwią mnie jeszcze te ciemne kreski na tej listwie tak jakby rysy bądź pęknięcia. Co do folii to pewnie FIN masz racje? Oczywiście sprzedawca powiedział ze taki montaż jest standardem a folie/tasmy sa za doplata w opcji dodatkowej bądź przy cieplym montazu. Dodatkowo kotwy mocowane w pustaku ceramicznym są tylko na jeden kołek...
  3. Hej dzięki za szybka odpowiedz. Wrzucam fotki. Na stronie producenta (oknoplast) właśnie znalazłem informację iż listwa podparetowa może z powodzeniem być stosowana do okien, z wyłączeniem systemow przesuwnych...
  4. Witam, jestem po instalacji okien w domu. Niestety moja radość została zakłócona - jeden z odwiedzających mnie znajomych zwrócił mi uwagę iż montaż został wykonany nieprawidłowo. Jedną z głównych uwag było wg niego użycie listwy „podparetowej” pod oknem przesuwnym. Wg niego listwa rozsypie sie pod ciezarem okna. Okno trzyszybowe o wymiarze 2,6 na 2,5 metra. Pod oknem jest profil poszerzajacy , a pod profilem poszerzajacym widoczna kolejna szara listwa... wg znajomego transportowa, wg sprzedawcy podparetowa. Czy waszym zdaniem taki montaż jest prawidłowy - jeżeli nie to w jaki sposób należy to poprawić?
  5. Witam, będę wdzięczny za informacje czy pęknięcia pustaka ceramicznego mogą mieć wpływ na konstrukcję budynku. Budujemy dom jednorodzinny, za namową naszego murarza zdecydowaliśmy się na pustak ceramiczny Owczary Diament 25 P+W. Pustak reklamowany jako najcieplejszy Byłem bardzo zdziwiony podczas wizyty na placu budowy, gdy zobaczyłem duże pęknięcia pionowe pustaka w już wymurowanych ścianach. Po mojej uwadze murarz stwierdził że taki materiał dostał do budowy I faktycznie oglądając dostarczone palety ponad 50% pustaków na palecie ma duże pęknięcia pionowe bądź pajęczynki. Złożyliśmy reklamację przyjechał pan porobił zdjęcia i czekamy na odpowiedź. Tymczasem zastanawiam się czy takie pęknięcia mogą mi w przyszłości sprawić jakieś problemy - pęknięcia tynku, wybrzuszenia ocieplenia ?
  6. Posiadam tylko informacje iż strop wykonany jest z płyt płaskich krzyżowo zbrojonych opartych na słupach żelbetowych oraz żelbetowych ścianach nośnych. Grubość stropu to 21 cm. Cegła 11,5 Porothermu waży 12kg, cegła silikatu 12 waży 9kg, natomiast na 1m2 wchodzi 8 cegieł porothermu, a 15 cegły silikatowej czyli 40 kg różnicy na metrze na korzyć porothermu Wolałbym jednak z silikatu bo posiadam jeszcze pozostałości po budowie u znajomego.
  7. Witam, planuje przesunięcie ściany działowej w mieszkaniu w budynku wielopiętrowym. Obecna wykonana jest z bloczków silikatowych drążonych E8, nową ścianę chciałbym zbudować z bloczków silikatowych drążonych E12. Zdecydowałem się na 12 ponieważ będzie to ściana kuchenna. Natomiast znajomy zwrócił mi uwage iż taka ściana będzie znacznie cieższa i powinienem sprawdzić czy strop poradzi sobie z takim obciążeniem. Sprawdziłem w dokumentacji budynku, informacja dotycząca stropu to to iż jest on żelbetonowy o wytrzymałości 150kg/m2 - 1,5KN na m2 Długość ściany to 230 cm, wysokość 280 cm. Na rysunku (w załączniku) na pomarańczonowo zaznaczona obecna ściana, na czerwono miejsce w które chcę ją przenieść. Odległość między starą a nową to 60 cm. Na czarno zaznaczonne ściany działowe. Po lewej stronie szyb pionowy idący przez wszystkie kondygnacje budynku. Będe wdzięczny za informację czy mogę spokojnie murowąć tę E12.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...