
bartekr
Użytkownicy-
Liczba zawartości
49 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
bartekr's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Junker Cerapur Smart 24KW jednofunkcyjny+ CW 400 z czujnikiem zewnętrznym
bartekr odpowiedział dekmaxinteria.pl → na topic → Ogrzewanie
Jaką najniższą temperature na piecu możesz ustawić?- 2 odpowiedzi
-
- cerapur smart
- ciągła praca palnika.
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kociol Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5c Czujnik temp. zewnetrznej
bartekr odpowiedział bartekr → na topic → Ogrzewanie
Tak więc Panie konsultancie. Na chwilę obecną nie posiadam czujnika zewnetrznego. A to dlatego że ustawiam ręcznie Temp. zasilania dlatego żeby wyszukać zapotrzebowanie mojego domu na ciepło. Co za tym idzie, nie będę miał problemu z dostosowaniem krzywej grzewczej po zamontowaniu czujnika zewnetrznego. Mam tylko jedno pytanie. Czy ustawiając kocioł w taki sposób żeby się w ogóle nie wyłączał a w domu było cały czas 21 stopni robię to dobrze? Na chwilę obecną przy temperaturach zewnętrznych 0 do -3 mam 36 st. Na kotle i kocioł pracuje cały czas na 21% mocy palnika. W domu 21st. Do takich ustawień dążyć? Kocioł pracujący non stop przy najniższej możliwej Temp. Zasilania grzejników z zachowaniem 21 st. w mieszkaniu jest najoszczędniejszy? Dodam że moc max ograniczyłem mi do 8 kW i na razie wystarcza. -
Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C w praktyce
bartekr odpowiedział lukasz_p → na topic → Ogrzewanie
W instrukcji CW 400 jest coś wspomniane i czymś bezprzewodowym. Ściągnij i poczytaj. Ja mam z kolei inne pytanie. Jakie są różnice między CW100 a CW400 może ktoś coś napisać? -
Ten pustak z lat 80 to nie to samo co dzisiejszy poroterm... Wiec moim zdaniem pasuje docieplic.
- 18 odpowiedzi
-
Warstwy stropu licząc od dołu w górę. 1-Strop betonowy - grubość nie wiem 2-Styropian 5 cm 3-Wylewka 5 cm 4-Przyklejony Styropian 5 5-Przyklejony Styropian 5 Na to chce dokleić kolejny styropian 15 cm.
- 18 odpowiedzi
-
Wiec tak. Temat ocieplania ścian już rozwiązany z Waszą pomocą. Nie chcę zakładać wątku więc od razu tu zapytam. Poddasze tzw. strych. Nie ogrzewany, kupia butów i innych gratów. Strop. Ileś cm betonu na to styropian 5 cm i zalane betonem 5cm. Potem z kolei przyklejony styropian 5 cm i kolejne 5 na przekładkę. Chciał bym dodać jeszcze 15. Czy to w ogóle ma rację bytu? Mieszanina warstw w takiej kolejności jak opisałem?
- 18 odpowiedzi
-
Wyjaśnione, przyjąłem do wiadomości. Ale, co takiego super ma ten Etixx ?
- 18 odpowiedzi
-
Panowie czy to jest w miarę opłacalny interes? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7413214209 Pytam profilaktycznie.
- 18 odpowiedzi
-
Robociznę będę starał się wykonać sam. Pomijając tynk którego na pewno nie pomoże. Nie wiem natomiast jak zakończyć rogi ściany. Ponieważ mam plan żeby sobie podzielić na etapy. Czyli 1 ściana rocznie. Lub dwie, zależy jak finansowo będę się czuł. Jeśli chodzi o styropian miałem na myśli Knaufa grafitowego 10 cm.
- 18 odpowiedzi
-
Witam wszystkich. Z racji zainstalowania kotła kondensacyjnego na obecny sezon grzewczy zacząłem się zastanawiać nad ociepleniem elewacji. I napotkałem pewien problem. Żeby zrobić to dobrze i nie pchać się w nie opłacalne koszty za styropian muszę wiedzieć jaki jest U ścian. Jeśli dobrze zrozumiałem. Tylko nigdzie nie może znaleźć tego oporu dla pustaków ceramicznych z lat 80. Nabite jest na nich Kupno ZCB 3. Przybliżony wymiar to 190x221x290 ściana jest murowana tym pustakiem na grubość czyli grubas na 290 + 5 cm pustki i cegła pełna. Jeśli któraś by mi pomógł z wykluczeniem tego będę bardzo wdzięczny.
- 18 odpowiedzi
-
Kociol Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5c Czujnik temp. zewnetrznej
bartekr odpowiedział bartekr → na topic → Ogrzewanie
Mogę ale nie chce. Bo kocioł włącza się, grzeje wodę do zadanej i utrzymuje ja tak długo aż termostat w pokoju powie że nagrzał budynek do temperatury ustalonej na termostacie. Potem kocioł czeka aż Temp. Spadnie i zaczyna całą imprezę od początku. A to są Stary na gazie. Bo przy dogrzewaniu wody w grzejnikach zawsze chodzi na 100% mocy. A jak już zagrzeje to działa na 20% do puki w mieszkaniu nie dojdzie do osiągnięcia temperatury ustawionej na termostacie pokojowym. Wolał bym żeby ta krzywą ustawić że np. przy temperaturze zewnętrznej 5stopni ma grzać grzejniki do temperatury powiedzmy 43 stopnie. Przy 10 na zewnątrz odpowiednio mniej. Chodzi mi o to żeby kocioł dostarczał dokładnie tyle kWh ile dom potrzebuje a nie z nadwyżka i się cały czas włączał i wyłączał.. -
Witam, KOciol posiadam zamontowany od 2 tygodni i przygotowuje CWU. Dodam ze wszelkie elektryczne czy elektroniczne sprawy podpinalem sam. W instrukcji jest wszystko ladnie wypisane. Znalazlem tez opcje korekcji krzywej w sterowniu fabrycznym kotla. Jesli kupimy czujnik tem. zewnetrznej mozna korygowac krzywa grzewcza. Co za tym idzie modulacje palnika. Sterownik jaki mam w czesci mieszkalnej to najzwyklejszy Salus ON/OFF z komunikacja bez kabelkowa. Wpiety jest w miejsce zworki w plycie kotla. Problem w tym ze zmieniajaca sie temperatura na zewnatrz zmusza mnie do ciaglego latania do piwnicy w celu obnizeczia czy podniesienia temp. zasilania CO. Nie stac mnie na chwile obecna na CW400 Junkersa. I teraz pytanie. Czy podlaczajac czujnik temp. zewnetrznej i korygujac krzywa grzewcza ktora istnieje w fabrycznym sterowniku tego kotla jestem w stanie choc troche zainicjowac posiadanie sterownika pogodowego ?
-
mtdeusz To wtedy masz GS-a
-
mtdeusz Dobrze pisze, dym z komina w kotle DS jest w wiekszosci spowodowany za duza dzuira pod wymiennkiem. Opal wtedy sie nie pali tylko kisi. Mozesz sobie to wyobrazic jak palisz ognisko i nalozysz na ogien mokre, swierze liscie. Ognia nie ma tylko duzo dymu. W piecu DS najlepiej jak pali sie gwaltownie. Im gwaltowniej sie pali tym mniej skomplikowany palnik trzeba zrobic. Na razie proponuje mi napisac to o co pytalem na PW
-
Czyli Ci wychodzi ze spalasz 1.25 kg na godzinę palenia. Dla mnie w porównaniu do mojego Ojca to masz dobre spalanie A co świadczy o spadku mocy paląc górą? Zerknij na foto. Pomarańczowe to szamot ( zatkany kanał ), Czerwone to spaliny. Zauważ ile powierzchni wymiennika jest wyłączone z użytku jak palisz górą. To cala filozofia spadku mocy Twojego kotła. Masz kocioł dolno spalający, tylko producent zostawil u gury szczeline po to zeby klienci nie byli zasmradzani dymem przy otwieraniu drzwiczek. To tzw. dolno gorny.. Jeśli chodzi o dym w komorze w kotłach DS to jest norma. Chyba ze masz za mały kocioł do powierzchni ogrzewanej. Wtedy tak się szybko pali. Ze ten dym momentalnie jest wciągany.