Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

golabekw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

O golabekw

  • Urodziny 31.07.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Humniska
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

golabekw's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. no Imei tego się nie spodziewałem, rewelacyjnie Wasz domek wygląda, zarówno na zewnątrz jak i w środku!!! przyznam się że lubię takie klimaty;) tylko pozazdrościć że udało się Wam dociągnąć budowę do końca i to jeszcze w takim wydaniu.
  2. U nas SSO zamknięty został kwotą (zaokrąglam do pełnych tys.) 138 tys., z czego 5 tys.-pozwolenie na budowę łącznie z kupieniem projektu i adaptacją (adaptację robił znajomy więc kosztowało tylko 1,5 tys.). Wszelkie wykonane prace (praca koparek, stawianie ścian, płyta stropowa, więźba, krycie dachu) 30 tys., materiały na fundament 25 tys., materiały na ściany i płytę 41 tys., materiały na dach 37 tys. Chętnie zobaczę kwoty które obliczy Dominanta!!
  3. Witam po przerwie, u nas dach skończony, wykończenie kominów też. Wspominałem wcześniej, że mamy w planie zamiast klinkieru położenie kamienia naturalnego i to się nie zmieniło czego dowodem są poniższe fotki. Jak się okazuje nie wszystkim się podoba naturalne piękno ale najważniejsze że właściciele są w 100% zadowoleni;))
  4. Palenisko będzie na górze, na razie jest plan by zrobić prowadnice do wsuwania rusztu i pod spodem podkładu na węgiel bądź drewno. Zrobię również poniżej palnik gazowy, który będzie wykorzystany w leniwe dni kiedy nikomu nie będzie się chciało zaopiekować drewnem czy węglem. Palnik z paleniskiem będzie zamykany drzwiczkami na zawiasach by utrzymać w środku stałą temperaturę, można też zamocować w nich termometr. Co do dachu to mamy więźbę zrobiona zgodnie z projektem czyli pod dachówke ceramiczną ale do przykrycia zamówiliśmy blachodachówkę. Jak przykryjemy to wrzucę zdjęcia.
  5. I mam od razu pytanko do tych co już mają kominek, z czego go zbudowaliście? i czy komin może się opierać na kominku czy musi byc od samej stopy układany ? My układaliśmy komin nie od stopy fundamentowej. Pomysł podpatrzyłem na tym forum kilka stron wcześniej. Na stopie mamy murowane boczne ścianki grila z bloczków fundamentowych, tylnia ścianka grila jest murowana z cegły. cegła od ściany zewnętrznej domu jest oddalona 10 cm i tam znajduje się jak u poprzednika ocieplenie z wełny zielonej skalnej. Na bloczkach i cegle została wykonana gruba podwójnie zbrojona płyta betonowa. a na płycie dopiero ułożone są dwa kominy systemowe. Płyta od spodu jest wylana pod skosem by spaliny były kierowane w otwór kominowy. Na zewnątrz będzie ten cały komin (łącznie z bloczkami fundamentowymi) oklejony naturalnym kamieniem. Niestety ostatni etap czyli wykończenie kamieniem planowane jest dopiero po ociepleniu budynku a to będzie robione w przyszłym roku więc zdjęć finalnych brak. W załączeniu zdjęcia zewnętrznego komina i aktualny stan naszej maji.
  6. Czy widzicie różnicę w temperaturze pomiędzy parterem a poddaszem?? jaką grubość tej wełny isovera zastosowaliście na poddaszu?
  7. Pytanie do tych co są już są po etapie ocieplania budynku z zewnątrz. Czy stosowaliście materiały zgodne z projektem?? tzn. grubość styropianu elewacji zewnętrznej, ocieplenie fundamentów, poddasza oraz jakość okien "współczynniki"?? jeśli pamiętacie napiszcie markę produktu. jeśli coś zmienilibyście to mile widzę te podpowiedzi podparte wiedzą teoretyczną i praktyczną
  8. Imei jaki kolor jakiego producenta zastosowałeś do malowania tych słupów w sypialni na poddaszu??
  9. Już widzieliśmy produkty KMK klinkier, wysyłali do nas próbki cegiełek. Chodzi o to że jak cegła to tylko pełna a nie cięta płytka. Zastosowanie całej cegły uniemożliwia nam mała stopa fundamentowa pod komin zewnętrzny. Płytki ceglane (klinkierowe i ręcznie formowane) są kruche i jeśli już coś mam kleić do komina to wolę solidny kamień. W przyszłości zobaczymy czy wizja sielskiego domu była trafna;)
  10. Nicorrtiss Wasza maja widzę na bardziej zaawansowanym etapie. Podobnie myślimy o klinkierze, ładnie się w tym projekcie prezentuje, schludny to dobre określenie. Początkowo już zdecydowaliśmy się na klinkier ale co się okazało... stopa fundamentowa na kominek zewnętrzny jest za mała. Chcąc zrobić izolację z wełny od ściany zewnętrznej (min 10-15cm) + ceglana ścianka w środku grilla (10 cm) + grill (ok. 50 cm min.) wychodzi więcej niż nasz fundament. W projekcie stopa pod ten komin ma 60 cm a przydałoby się 75-80 cm. Tego na etapie lania fundamentów nie przewidziałem. Nie chcąc doklejać betonu wybieramy inne rozwiązanie a mianowicie kamień naturalny. Zamówiliśmy "gnejs ryska". Pewnie dużo osób będzie chciało zobaczyć efekt ale oklejenie na gotowo jest w planie dopiero po zrobieniu zewnętrznej elewacji całego domu a ten etap planuje dopiero na przyszły rok. Na pewno musimy wykończyć kominy ponad dachem przed położeniem pokrycia czyli już niedługo. Z tym kamieniem domek moim zdaniem będzie wyglądał bardziej swojsko niż nowocześnie ale jak już wcześniej pisałem to zdania nie zmieniam że jakby się go nie wykańczało to domek zawsze będzie świetnie wyglądał i to widzimy już na zdjęciach które są zamieszczone na tym forum. Pozdrawiam;)
  11. Pytanie do posiadaczy i do planujących budować Maje. Czy ktoś zastanawiał się nad zmianą/zamianą cegły klinkierowej na inny materiał?? Mam na myśli cegły ręcznie formowane, płytki kamienne, kamień naturalny. Dotyczy to oczywiście wykończenia słupów tarasowych i kominów. Chciałbym poznać Wasze dylematy i opinie za zmianą i przeciw;))
  12. Dzięki za info. U nas dostępne są od ręki 100mm i 120mm, inne wymiary na zamówienie. Na podbitkę zastosuję 120 mm a na elewację boczną pewnie tak jak u Ciebie ok 140-150mm.
  13. A nasza Maja tak wygląda. Z uwagi że planujemy piec na paliwo stałe wstawiłem drzwi na zewnętrzną ścianę garażu, oprócz tego okno garażowe zostało wydłużone.
  14. Mam znów pytanie do Imei. Czy masz zrobioną już podbitkę pod tarasem?? Jeśli tak to może wrzucisz kilka fotek. Chodzi mi też o szerokość desek jaką zastosowałeś na podbitkę. Czy jest to standardowa szerokość 10 cm czy szersza? U nas chcemy zrobić podbitkę nad krokwiami w ten sposób by krokwie zostały widoczne. Zastanawiamy się czy standardowy wymiar 10 cm to nie za mało i czy nie zepsuje wyglądu tak szeroko rozpiętego tarasu. A no i przy okazji napisz jaka szerokość jest tej deski elewacyjnej którą zastosowałeś? Z góry dziękuje!!
  15. Kolejna Maja ruszyła z miejsca. Zgodnie z zapowiedzią wrzucam kilka zdjęć z placu boju. W tym tygodniu zaczynamy szalować pod płytę a do końca sierpnia mamy obiecany dach. Zapowiadanych gości z Jasienicy zapraszamy a i MajęBB z Bielska również jeśli jeszcze u nikogo nie byliście i wytrzymacie do sierpnia. Podejrzewam że wolelibyście już gotowy domek obejrzeć ale u nas ten etap dopiero w przyszłym roku. Ścianki działowe będą postawione dopiero po skończonym dachu. Nasi fachowcy rezerwują sobie deszczowe dni na taką robótkę pod dachem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...