
golabekw
Użytkownicy-
Liczba zawartości
30 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez golabekw
-
no Imei tego się nie spodziewałem, rewelacyjnie Wasz domek wygląda, zarówno na zewnątrz jak i w środku!!! przyznam się że lubię takie klimaty;) tylko pozazdrościć że udało się Wam dociągnąć budowę do końca i to jeszcze w takim wydaniu.
-
U nas SSO zamknięty został kwotą (zaokrąglam do pełnych tys.) 138 tys., z czego 5 tys.-pozwolenie na budowę łącznie z kupieniem projektu i adaptacją (adaptację robił znajomy więc kosztowało tylko 1,5 tys.). Wszelkie wykonane prace (praca koparek, stawianie ścian, płyta stropowa, więźba, krycie dachu) 30 tys., materiały na fundament 25 tys., materiały na ściany i płytę 41 tys., materiały na dach 37 tys. Chętnie zobaczę kwoty które obliczy Dominanta!!
-
Witam po przerwie, u nas dach skończony, wykończenie kominów też. Wspominałem wcześniej, że mamy w planie zamiast klinkieru położenie kamienia naturalnego i to się nie zmieniło czego dowodem są poniższe fotki. Jak się okazuje nie wszystkim się podoba naturalne piękno ale najważniejsze że właściciele są w 100% zadowoleni;))
-
Palenisko będzie na górze, na razie jest plan by zrobić prowadnice do wsuwania rusztu i pod spodem podkładu na węgiel bądź drewno. Zrobię również poniżej palnik gazowy, który będzie wykorzystany w leniwe dni kiedy nikomu nie będzie się chciało zaopiekować drewnem czy węglem. Palnik z paleniskiem będzie zamykany drzwiczkami na zawiasach by utrzymać w środku stałą temperaturę, można też zamocować w nich termometr. Co do dachu to mamy więźbę zrobiona zgodnie z projektem czyli pod dachówke ceramiczną ale do przykrycia zamówiliśmy blachodachówkę. Jak przykryjemy to wrzucę zdjęcia.
-
I mam od razu pytanko do tych co już mają kominek, z czego go zbudowaliście? i czy komin może się opierać na kominku czy musi byc od samej stopy układany ? My układaliśmy komin nie od stopy fundamentowej. Pomysł podpatrzyłem na tym forum kilka stron wcześniej. Na stopie mamy murowane boczne ścianki grila z bloczków fundamentowych, tylnia ścianka grila jest murowana z cegły. cegła od ściany zewnętrznej domu jest oddalona 10 cm i tam znajduje się jak u poprzednika ocieplenie z wełny zielonej skalnej. Na bloczkach i cegle została wykonana gruba podwójnie zbrojona płyta betonowa. a na płycie dopiero ułożone są dwa kominy systemowe. Płyta od spodu jest wylana pod skosem by spaliny były kierowane w otwór kominowy. Na zewnątrz będzie ten cały komin (łącznie z bloczkami fundamentowymi) oklejony naturalnym kamieniem. Niestety ostatni etap czyli wykończenie kamieniem planowane jest dopiero po ociepleniu budynku a to będzie robione w przyszłym roku więc zdjęć finalnych brak. W załączeniu zdjęcia zewnętrznego komina i aktualny stan naszej maji.
-
Czy widzicie różnicę w temperaturze pomiędzy parterem a poddaszem?? jaką grubość tej wełny isovera zastosowaliście na poddaszu?
-
Pytanie do tych co są już są po etapie ocieplania budynku z zewnątrz. Czy stosowaliście materiały zgodne z projektem?? tzn. grubość styropianu elewacji zewnętrznej, ocieplenie fundamentów, poddasza oraz jakość okien "współczynniki"?? jeśli pamiętacie napiszcie markę produktu. jeśli coś zmienilibyście to mile widzę te podpowiedzi podparte wiedzą teoretyczną i praktyczną
-
Imei jaki kolor jakiego producenta zastosowałeś do malowania tych słupów w sypialni na poddaszu??
-
Już widzieliśmy produkty KMK klinkier, wysyłali do nas próbki cegiełek. Chodzi o to że jak cegła to tylko pełna a nie cięta płytka. Zastosowanie całej cegły uniemożliwia nam mała stopa fundamentowa pod komin zewnętrzny. Płytki ceglane (klinkierowe i ręcznie formowane) są kruche i jeśli już coś mam kleić do komina to wolę solidny kamień. W przyszłości zobaczymy czy wizja sielskiego domu była trafna;)
-
Nicorrtiss Wasza maja widzę na bardziej zaawansowanym etapie. Podobnie myślimy o klinkierze, ładnie się w tym projekcie prezentuje, schludny to dobre określenie. Początkowo już zdecydowaliśmy się na klinkier ale co się okazało... stopa fundamentowa na kominek zewnętrzny jest za mała. Chcąc zrobić izolację z wełny od ściany zewnętrznej (min 10-15cm) + ceglana ścianka w środku grilla (10 cm) + grill (ok. 50 cm min.) wychodzi więcej niż nasz fundament. W projekcie stopa pod ten komin ma 60 cm a przydałoby się 75-80 cm. Tego na etapie lania fundamentów nie przewidziałem. Nie chcąc doklejać betonu wybieramy inne rozwiązanie a mianowicie kamień naturalny. Zamówiliśmy "gnejs ryska". Pewnie dużo osób będzie chciało zobaczyć efekt ale oklejenie na gotowo jest w planie dopiero po zrobieniu zewnętrznej elewacji całego domu a ten etap planuje dopiero na przyszły rok. Na pewno musimy wykończyć kominy ponad dachem przed położeniem pokrycia czyli już niedługo. Z tym kamieniem domek moim zdaniem będzie wyglądał bardziej swojsko niż nowocześnie ale jak już wcześniej pisałem to zdania nie zmieniam że jakby się go nie wykańczało to domek zawsze będzie świetnie wyglądał i to widzimy już na zdjęciach które są zamieszczone na tym forum. Pozdrawiam;)
-
Pytanie do posiadaczy i do planujących budować Maje. Czy ktoś zastanawiał się nad zmianą/zamianą cegły klinkierowej na inny materiał?? Mam na myśli cegły ręcznie formowane, płytki kamienne, kamień naturalny. Dotyczy to oczywiście wykończenia słupów tarasowych i kominów. Chciałbym poznać Wasze dylematy i opinie za zmianą i przeciw;))
-
Dzięki za info. U nas dostępne są od ręki 100mm i 120mm, inne wymiary na zamówienie. Na podbitkę zastosuję 120 mm a na elewację boczną pewnie tak jak u Ciebie ok 140-150mm.
-
A nasza Maja tak wygląda. Z uwagi że planujemy piec na paliwo stałe wstawiłem drzwi na zewnętrzną ścianę garażu, oprócz tego okno garażowe zostało wydłużone.
-
Mam znów pytanie do Imei. Czy masz zrobioną już podbitkę pod tarasem?? Jeśli tak to może wrzucisz kilka fotek. Chodzi mi też o szerokość desek jaką zastosowałeś na podbitkę. Czy jest to standardowa szerokość 10 cm czy szersza? U nas chcemy zrobić podbitkę nad krokwiami w ten sposób by krokwie zostały widoczne. Zastanawiamy się czy standardowy wymiar 10 cm to nie za mało i czy nie zepsuje wyglądu tak szeroko rozpiętego tarasu. A no i przy okazji napisz jaka szerokość jest tej deski elewacyjnej którą zastosowałeś? Z góry dziękuje!!
-
Kolejna Maja ruszyła z miejsca. Zgodnie z zapowiedzią wrzucam kilka zdjęć z placu boju. W tym tygodniu zaczynamy szalować pod płytę a do końca sierpnia mamy obiecany dach. Zapowiadanych gości z Jasienicy zapraszamy a i MajęBB z Bielska również jeśli jeszcze u nikogo nie byliście i wytrzymacie do sierpnia. Podejrzewam że wolelibyście już gotowy domek obejrzeć ale u nas ten etap dopiero w przyszłym roku. Ścianki działowe będą postawione dopiero po skończonym dachu. Nasi fachowcy rezerwują sobie deszczowe dni na taką robótkę pod dachem.
-
A powiedz mi jeszcze czy wymiary więźby dachowej też zgodne masz z projektem? czy wzmocniłeś pod swoją dachówkę? chodzi mi o krokwie. I jeszcze jedno pytanko. pisałeś wcześniej że klinkier murowałeś i zalewałeś środek. i tu moje pytanie czy izolowany był słup ten zalewany betonowy od klinkieru?? jeśli tak to jak to robiłeś? sam zastanawiam się jak to rozwiązać bo dużo piszą o robieniu się wykwitów a przy takiej inwestycji chciałbym tego uniknąć. u nas ekipa zaczęła stawiać mury w ten wtorek a że pogoda w kratkę więc dziś są drugi dzień. niedługo wrzucę zdjęcia.
-
Mam pytanie do Imei, jakie mają wymiary murłaty u Ciebie, które opierają się na tarasowych słupach?? czy są zgodne z projektem 16x16 cm czy może większe??
-
Każdy robi jakieś zmiany, nasze zamieściliśmy w załączniku graficznym (rzut parteru) na stronie nr 7. Z poważniejszych zmian to powiększenie kotłowni, dwie sypialnie na dole zamiast trzech, i przeniesienie łazienki na koniec obok sypialni. Na miejscu łazienki zostało małe wc dla gości. Zmieniliśmy również ilości i rozmiary drzwi i okien. Tyle z poważniejszych zmian. Będę relacjonował postępy robót i zapraszam Was na wakacjach w takim razie!!!
-
Witam pboba, ja jestem z podkarpackiego. Mamy dopiero fundament, w miesiącu maju ma przyjść ekipa budowlana i nasza Maja do końca sierpnia ma stać w stanie surowym otwartym. Też budujemy wersję Majki 2G (odbicie lustrzane). Zanim zdecydowaliśmy się z żona na ten projekt byliśmy oglądać ten domek w Świdniku bo tam była najbliżej nas. Zapraszamy do nas zatem w sierpniu bo wcześniej raczej nie będzie sensu. Jeśli a na pewno nie chcecie tyle czekać to jednak polecam wybrać się obejrzeć domek pomimo drogi jaką trzeba pokonać.
-
Mam pytanko do kolegów koleżanek którzy już wybudowali " Maja2GL i Imei". Chodzi mi o wymiary okien dachowych które wstawialiście u siebie, jaką macie długość i czy według Was dostatecznie doświetla pokoje na poddaszu??
-
Hamas czy masz może uwieczniony zdjęciami etap budowy zewnętrznego komina?? Chciałbym poznać szczegóły jego budowy, u nas ma być też stawiany w ten sposób że ciąg kominowy zaczyna się dopiero na określonej wysokości. Jakie wymiary ma ta wnęka od dołu?
-
Witam w Nowym Roku!! Gratulacje dla Kasi i Sebastiana że udało się Wam już wprowadzić!!! Duże zmiany odkąd byliśmy u Was, oczywiście na plus, oj chciałbym być już na tym etapie;) Imei dzięki za szczegóły, czy robiłeś przerwę dylatacyjną pomiędzy murem a styropianem w tych łatach drewnianych i czy pamiętasz ile [m2] wyszło Ci tych desek świerkowych??
-
Wreszcie ktoś wrzucił zdjęcia z dalszego postępu prac;)) Naprawdę super Wam wyszło, kolorystycznie domek wygląda jak najbardziej ok. Liczę na innych posiadaczy że również podzielą się swoimi postępami. Podejrzewam że każda Maja niezależnie od wyboru materiałów wykończeniowych, kolorów, aranżacji i gustu właścicieli będzie ładnie wyglądać. Podpowiedz Imei jak wykańczałeś słupy pod tarasem, robiłeś szalunek, zalewałeś betonem a następnie kleiłeś cegłe do nich czy odwrotnie czyli murowałeś słupy z cegły i wypełniałeś środek zaprawą (tak przy okazji co to za cegły?), no i interesuje mnie czy górna elewacja to naturalne drewno (jakie?) czy malowana gipsowa imitacja drewna? Nasza Maja ma dopiero buty;) czyli fundament i od wiosny startujemy dalej, dlatego ciekawią mnie te słupy i ich wykończenie. Stoimy również przed ważnym pytaniem jaki dach wybrać, nie jest to łatwe bo rzutuje na całość wyglądu i narzuca w sumie już jakiś styl. Proszę również innych posiadaczy takiego etapu o foto podpowiedź. I ostatnie pytanko do Imei, jak planujecie wykończyć komin zewnętrzny?? Pozdrawiam!!!
-
Ok teraz rozumiem o co Ci chodziło;) z takim rozwiązaniem będziesz mieć bardzo dużą garderobę!!!
-
Podsyłam rzut parteru i nasze przeróbki, które są opisane wyżej. Co do pytań Karmelitanki to myślę że pomieszczenie nad kuchnią nie nadaje się na garderobę, jest tam za nisko!! Wejścia do tego pomieszczenie też nie da rady zrobić pełnowymiarowego. Polecam Ci wybrać się do kogoś kto już ma nakrytą dachem Maję, to najlepsze rozwiązanie na Twoje pytania. Pytanie do Hamasa i znów o szczegóły, co zastosowaliście na słupy i komin?? Co to za cegła i czy to pełnowymiarowa cegła, połówkowa czy płytki?