Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

msikora2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O msikora2

  • Urodziny 02.03.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia
  • Kod pocztowy
    81-353
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

msikora2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam

    Chciałbym się dowiedzieć więcej o działce na żulawach. Jak czytam to stoję dokładnie przed tym samym wyborem. Działka położona -0.4m i te same warunki MPZP. Zastanawiamy się z żoną czy to przypadkiem nie chodzi o naszą działkę która jesteśmy zainteresowani.

     

    Bardzo proszę o kontakt

    505707603 lub mail besciak7@gmail.com

    Lub zostawienie namiarôw to ja się odezwę.

     

    Pozdrawiam

    Tomasz

    Pokaż więcej  
  2. Nie wydaje się Tobie oczywiste, że nie produkowałbym tego posta majac dostęp do ww. możliwości?
  3. Panowie nie chcę nadużywać Waszej dobrej woli, ale czy ktoś mógłby wskazać mi (link do sklepu?) o jaki dokładnie element chodzi?
  4. Dzień dobry, posiadam drzwi balkonowe otwierane i uchylane Vetrex z okuciami ROTO. Oznaczenia jak na zdjęciach.. Problem: Przy zamykaniu drzwi, poruszają się wszystkie bolce za wyjątkiem tych na tylnej krawędzi zawiasowej (nie zaczepiają o zaczepy po zamknięciu), przez co krawędź ta nie przylega ściśle i jest nieszczelna. Jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc.
  5. Witam, czy w miejscu jak na foto mogę sobie wyciąć otwór pod drzwi do garażu bez wpływu na konstrukcję domu? Czy da się to zrobić bez większej "rozpierduchy" w zamieszkałym już domu?
  6. Z12 różni się chyba tylko tym, że poddasze nie ma ścianek i instalacji. To jak jest z tą "jakością" projektu?
  7. Witam, mam pytanie do budujących Z34. Jak wygląda sam projekt domu (mam na myśli jego stronę merytoryczną - opracowanie)? Osoby budujące podobny dom - Z12 (waham się między tymi dwoma ze względu na podobne koszta), narzekają, że projekt wygląda jak stworzony przez kiepskiego studenta, jest w nim pełno błędów i niedociągnięć powodujących np. opóźnienia przy staraniu się o pozwolenie na budowę. Jak wygląda sprawa z Z34?
  8. Dzieki za cenne uwagi:) Górna powierzchnia płyty będzie znajdowała się prawie 1m nad powierzchnią działki, więc chyba wody gruntowe nie będą jej zagrażały??
  9. Planuję na owej działce wykonać taką płytę fundamentową (domek 75m2 zabudowy): Pytania: -czy wykonanie pod nią nasypu o wysokości 1 m ( lub może nawet 1,5m) będzie bardzo kosztowną sprawą? -czy fakt, że wody gruntowe znajdują się ok 0,7m pod powierzchnią terenu będzie wiązał się z dużą komplikacją/kosztem nasypu/płyty (np konieczność drenażu)? -czy okresowe podnoszenie wody gruntowej będzie miało szkodliwe działanie dla owego nasypu? -czy poziom wód gruntowych w marcu można traktować jako wysoki czy średni w odniesieniu do całego roku? z góry dziękuje za pomoc
  10. Mieszkam na Żuławach od urodzenia i co nieco wiem o tych terenach:) Poza tym: http://mapy.isok.gov.pl/imap/
  11. masz na myśli zagrożenie powodziowe czy warunki gruntowe? Nie chcę rozmawiać tutaj o ryzyku powodziowym gdyż to zagadnienie dobrze zbadałem. Interesuje mnie jedynie GRUNT i FUNDAMENT. Podwyższoną ścianę fundamentową można obsypać dookoła humusem (wykonanie takich pagórków terpowych przewiduje MPZP) ponizej przekroj geologiczny: Pytanie brzmi: Czy zbudowanie domku na takim gruncie będzie się wiązało z dużym kosztem dodatkowym? Czy można to zrobić na zwykłej ławie, czy niezbędna będzie płyta? Gdybym mógł budować się bezpośrednio na płycie to ok, ale MPZP wymaga podwyższenia poziomu podłogi na poddaszu o ok 0,5, więc najlepsza byłaby wyższa ściana fundamentowa zasypana wewnątrz większą ilością piachu.
  12. tzn. jest "bardziej wymagająca niż potrzeba"? (obliczona przy jej pomocy nośność jest niższa niż faktyczna? - jeśli tak to chyba dobrze:) ) Czy konieczne będzie posadowienie domu na płycie fundamentowej czy wystarczy szersza ława? Jak mam to rozumieć? W granicy działki jest rów.
  13. Proszę o opinię kompetentne osoby. Teren działki -0,4 m pod poziomem morza (depresja - Żuławy) Planowany domek - Z34 (Z500) Warunki MPZP (konieczne będzie podwyższenie fundamentu): Wynik badania geotechnicznego:
  14. Witam, czy jest sens ładować się w budowę któregoś z tych dwóch domów z kwotą 250 000 PLN? http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-sojka_2.php http://z500.pl/projekt/z4.html Domyślam się, że Z4 (bez wykuszy i bez balkonu) będzie tańszy. Mam na myśli wykończenie domu do etapu pozwalającego na zamieszkanie. tzn: podłogi meble zrobiona tylko jedna łazienka w sójka 2 pokój na dole i jeden na górze pozostawiłbym na razie nie zrobione rezygnacja z tarasów Oczywiście materiały wykończeniowe ze średniej-dolnej półki
  15. Pytanie moje dotyczy zielonego obszaru RO na MPZP. Co może powstać na takim terenie? Zważywszy, że będę miał go przed nosem jest dla mnie istotne czy znajdzie się tam plantacja kwiatów czy może coś mniej atrakcyjnego zapachowo:) Kolorem czerwonym oznaczyłem interesującą działkę. Poniżej fragment uchwały MPZP § 55 1. Ustala się funkcję podstawową – potencjalne tereny ogrodnictw dla terenów oznaczonych symbolem RO. 2. Tereny jak w ust. 1 ustala się w miejscowościach Roszkowo, Rokitnica i Przejazdowo jako uzupełnienie terenów budowlanych. 3. Zasady dojazdów do terenów jak w ust. 1 określono na rysunkach. 4. W obrębie terenów jak w ust. 1 nie obowiązują normy powierzchniowe dla gospodarstw ogrodniczych, określone w § 53 ust. 3 pkt 2. § 53 1. Ustala się funkcję podstawową – tereny rolne dla obszarów oznaczonych symbolem R. 2. Obszary jak w ust. 1 przeznacza się do produkcji roślinnej i zwierzęcej, według ich naturalnych predyspozycji z uwzględnieniem ustaleń § 31. 3. Dopuszcza się realizację nowych zagród w obszarach jak w ust. 1, na następujących warunkach: 1/ dla gospodarstw rolnych przy powierzchni areału większego od średniej wielkości gospodarstwa części nizinnej gminy, 2/ dla gospodarstw ogrodniczych przy powierzchni areału minimum 3 ha, 3/ dojazd wyłącznie za pośrednictwem dróg gminnych nie powiązanych bezpośrednio z drogą krajową lub drogami wojewódzkimi, 4/ dla części mieszkalnej spełnione będą warunki określone w § 19 ust. 1, 5/ uwzględnione będą ustalenia § 12 ust. 2, 4 i 5, 6/ potrzeba realizacji wynikać będzie z planu urządzenia gospodarstwa. 4. Z lokalizacji nowych zagród wyłącza się następujące tereny: 1/ korytarze ekologiczne, 2/ międzywala rzek, 3/ pasy szerokości po 100 m od granic pasa drogi krajowej i po 50 m od granic pasa drogi wojewódzkiej z uwzględnieniem ustaleń § 17 ust. 5 i 6 w zakresie uciążliwości hałasu od dróg krajowych oraz krajowej linii kolejowej, 4/ tereny szerokości 50 m od stopy wałów przeciwpowodziowych, 5/ tereny potencjalnej lokalizacji farmy elektrowni wiatrowych TEF oraz 500 m od ich granicy. 5. Przy lokalizacji nowych zagród należy sprawdzić możliwość wykorzystania pagórków terpowych zagród nieistniejących. 6. Na terenach rolnych obejmuje się ochroną istniejącą zieleń śródpolną. 7. Na terenach rolnych dopuszcza się realizację oczek wodnych, bez prawa wykonywania stawów rybnych dla celów produkcyjnych. 8. W obrębie istniejących zagród dopuszcza się rozwój funkcji agroturystycznych, realizację dodatkowych budynków mieszkalnych dla potrzeb członków rodziny oraz prowadzenie działalności gospodarczej innej od produkcji rolnej pod warunkiem, że nie naruszy to zasad ochrony krajobrazu żuławskiego, a w odniesieniu do zagród historycznych zrealizowanych przed 1945 rokiem uzyskane zostanie uzgodnienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...