Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

witeks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

witeks's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nikt nie zna odpowiedzi? Jakieś sugestie może?
  2. Witam, mam dach prosty dwuspadowy ponad 200m2 o kącie nachylenia 20% i pod nim wykończone poddasze (7 okien połaciowych) . Konstrukcja była typowa: KG, paroizolacja, wełna, folia dachowa, kontrłaty, łaty i na to blachodachówka. W związku z tym, że blacha była kiepsko położona i powyginana miałem przecieki. Dekarz zaproponował zrzucenie blachy i zrobienie dachu deskowanego pokrytego papą. Zrzucił blachę i łaty, nabił deski na kontrłaty i pokrył papą. Niestety od tego czasu poddasze stało się bardziej gorące i duszne, a na folii paroizolacyjnej od strony wełny pojawiła się skroplina. Podejrzenie padło na wentylację, ale dekarz pokazał, że wstawił 5 połaciowych kominków blisko kalenicy i wszystko jest zgodnie ze sztuką. Pytanie jest takie: 1. czy taka wentylacja jest wystarczająca (zakładam, że przy blachodachówce cała kalenica była wentylowana pod gąsieorem). 2. czy woda może pochodzić z desek i czy kiedyś przestanie się skraplać? 3. czy poddasza dachu deskowanego są z natury cieplejsze niż pod membraną i blachą? Jeżeli nie, to jak teraz je ochłodzić? Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.
  3. Przepraszam, ale już nic nie rozumiem. Nie czekam na pozwolenie tylko zgłaszam adaptacje poddasza. Ale potem przecież ktoś musi odebrać wykonane prace, sprawdzić zgodność z projektem i opomiarować. Przecież wg tego co wyjdzie zwiększy sie mój udział w nieruchomości wspólnej, jak i suma powierzchni lokali. Kto to wiec i kiedy będzie robił. Co do liczenia powierzchni mieszkalnej to pani z wydziału podatków UM obliczyła mi powierzchnie do opodatkowania tak, że od 1,4 do 2,2 policzyła połowę powierzchni, a do 1,4 nic (powyżej 2,2 nie mam).
  4. Od dewelopera dowiedziłem się, że warunki zabudowy dopuszczają budynki 3 kondygnacyjne, ale twierdził, że nie będę miał problemów z adaptacją bo poddasze już istnieje, okna są, budynek został odebrany przez inspektora i dopuszczony do zasiedlenia. Wygląda na to, że moje poddasze nie bedzie traktowane jako dodatkowa kondygnacja ? Czy możecie to skomentowac?
  5. Okna połaciowe już są !!! Zadbał o to dziwnym trafem wykonawca. Chyba przewidywał, że będzie to na sprzedaż. Kurcze nie wiem jak z warunkami zabudowy. Czy jest możliwe, że będę miał problemy ze zmianą sposobu użytkowania? W zasadzie nic w architekturze budynku zmieniać nie będę. Pozdrawiam.
  6. Witam, kupiłem od dewelopera mieszkanie na 2 piętrze nowo wybudowanego budynku (wspólnota mieszkaniowa) wraz z poddaszem, które niejako jest czwartą kondygnacją, ale nie jest wyszczególnione w inwentaryzacji. Po powierzchni podłogi poddasze ma ponad 70m2, ale ta powierzchnia nie jest ujęta w bilansie i w udziałach (mój udział to tylko powierzchnia mieszkania + piwnica) . Mam też zgodę wspólnoty na zmianę udziałów , więc jaka powinna być teraz kolejność działań związanych z adaptacją i dołączenie do mieszkania tego poddasza. Czy poniższy plan jest OK ? 1. Wykonanie projektu - architekt 2. Uzyskanie pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania - UM 3. Prace wykonawcze 4. Odbiór i pomiar - inspektor 5. Zgoda na dołączenie poddasza do mojego lokalu - UM 6. Zmiana w aktach notarialnych i KW - Notariusz Czy o czymś zapomniałem? witeks
×
×
  • Dodaj nową pozycję...