Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zbynio40

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O zbynio40

  • Urodziny 18.01.1967

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Brzeszcze
  • Kod pocztowy
    32-620
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zbynio40's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja cyrkulację zrobiłem troszeczkę inaczej . ( BEZ ŻADNEJ POMPY) W najwyższym punkcie rurki z ciepłą wodą założyłem zawór jednostronnego działania (który wcześniej rozbiłem młotkiem , obciąłem sprężynkę i skleiłem z powrotem . Wylot z tego zaworu połączyłem z boilerem do powrotu cyrkulacji. W momencie kiedy woda w boilerze osiąga około 65 stopni, to ciepło samo przepycha ciepłą wodę do cyrkulacji i jest ok i bez prądu . TO DZIAŁA .
  2. karoka 65- masz rację sprawdziłem fakturę - retopal ma coś pomiędzy 24 , a 25 kJ - ale w sumie i tak jestem zadowolony - w każdym bądź razie nie rozumiem tak wysokich cen peletu na rynku - no ale im więcej alternatyw tym lepiej dla zwykłego zjadacza chleba ))))
  3. Tak czytam, i czytam !Każdy przekonuje do swoich racji ( i dobrze robi ), wygoda i zadowolenie są ważne - dla mnie niestety liczy się jednak cena. I tak cena tańszego peletu ( który ma mniejszą kaloryczność od eko-groszku węglowego) kręci się pomiędzy 700, a 800 zł -jak znajdzie się tańszego producenta. W moim regionie (mieszkam jakieś 6km od kopalni -rejon Oświęcimia od 1-go kwietnia bieżącego roku kopalnia ogłosiła 6%-ową obniżkę cen. Obecnie 1 tona retopalu kosztuje na tej kopalni 614zł (pytałem telefonicznie w kasie 2 dni temu ), więc po obniżce tej 6%-owej cena wyniesie dokładnie 577zł , i nikt mnie nie przekona , że lepiej jest palić peletem który jest tutaj dużo droższy. Może jednak w końcu w tym kraju coś zacznie normalnieć ? Kaloryczność retopalu to coś około 27000kj. Ja czekam do 1-go kwietnia i jadę kupić ze 2 tony. Pozdrawiam wszystkich producentów peletu - gdyby on kosztował 300 może 350 zł za tonę -to dlaczego nie - a tak-to raz na dwa dni wyrzucę sobie jeszcze ten popiół z pieca .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...