Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pablos80

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pablos80's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Trochę Cię nie rozumiem myślałeś, że wstawisz jeden piec akumulacyjny do kilku pomieszczeń? Napisz, że chcesz zrobić to tanio, a nie mieć komfortu i kontroli nad każdym pomieszczeniem. Ja mieszkam przez cały rok z małym dzieckiem i nie mam żadnych zimnych przedpokoi. O łazience to napisałem Ci tak na szybko, ja mam maty grzewcze i zapominam raz ustawiam na termostacie to co chce i mam spokój. Ty ten domek masz czy będziesz stawiał ( bo czasami to różnie odnoszę wrażenie).Przyjechała do mnie ostatnio ciocia i jak zobaczyła u mnie moje rozwiązanie to mówi, że musi na starość sobie tak zrobić, żeby tyko kontrolować i nic nie robić, a jest cieplutko. Oczywiście ja Ciebie nie namawiam, tylko postanowiłem włączyć się do dyskusji. Wszystko zależy od wielu czynników ( wymagania, budżet, komfort, bezobsługowość itp.), a ty napisałeś za mało informacji. Ja po to sobie założyłem piece, aby mieć stałą temperaturą jaką chce i o której chce w dodatku bezobsługowe rozwiązanie.
  2. Stawiasz 3 piece (sypialnie, pokój dzienny) i po problemie i ewentualnie do łazienki jakiś wentylator przed prysznicem chwilę włączysz. Z zimą żaden problem ja całą zimę grzeję tymi piecami i u mnie temperatura jest 22-23.
  3. Ja nie mam zdalnego sterowania, ale wydaje mi się, że coś jest tylko to nie będzie tania sprawa. Przecież na wiosnę czy jesień nie jest tak zimno, przyjeżdżasz do domku tak , aby zdążyć przed godzinami w dzień 2 taryfy i problem z głowy w ciągu 2 godzin piece się nagrzeją.
  4. Ja mam 4 piece i średnia to 280 zł miesięcznie dla 80m domku ( dodam ,że na dole mam spore straty i mam WG)
  5. Własnie, dlatego zaproponowałem Ci bezobsługowe rozwiązanie. Ustawiasz sobie temperaturę na termostacie jaką chcesz ( na każdy dzień, czy nawet na kilka stref w ciągu jednego dnia i masz komfort pracy). Do tego ładują Ci się tylko w taniej i jak chcesz, aby było szybko ciepło to podchodzisz sobie do termostatu podnosisz temp., a wentylatorek dmucha cieplutkie powietrze.
  6. To zależy jakiej wielkości (kW). Myślę że 100 kg to nie jest taki straszny ciężar. Ja w każdym razie mam od 70 do 166 kg
  7. Czytam ten wątek od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem się wtrącić do dyskusji:-) Skoro piszesz, że masz dobrze ocieplony domek ( tylko 50m) to może piece akumulacyjne w 2 taryfie (myślę, że na wiosnę i jesień to rachunki będą pozytywne).
  8. Nie wiem co ta za ilość, ale w czwartek zapytam, czyli będzie woda ciekła po ścianie (styropianie)? Raczej myślałem zrobić to tanim kosztem, ale jeśli masz inne rozwiązanie to napisz proszę. Gdybyś miał pytania to odpowiem
  9. Dzięki za odpowiedź. Nie wiem o co dokładnie chodzi z tą wodą. Fizycznie tempero będę mógł zobaczyć w czwartek to zobaczę jak wygląda i będę mógł się czegoś więcej dowiedzieć. Z ulotki, którą dostałem mam coś takiego: "W normalnych warunkach tempero nie będzie produkował takich ilości skropin, które wymagałyby odpływu" i "został on wyposażony w osobny otwór odpływu skropin, przez który usuwany jest nadmiar tworzących się skropin, odpowiedniego w pewnych warunkach pracy( temperatura, wilgotność....) i/lub w trakcie ciągłej pracy" Tempero model ph w przypadku gdy temp. spadnie poniżej -5* termostat uruchomi grzałkę, w ten sposób powietrze wlotowe będzie miało 15-20*, zapobiegając oblodzeniu się wymiennika ciepła. W takim razie co proponujesz innego ( nie dużym kosztem)? Rurę (150mm pomarańczowa) na zewnątrz mam, akurat ktoś tak zrobił. W pomieszczeniu tym jest dodatkowo kominek, ale ma dopływ powietrza z zewnątrz. Okna szczelne. Od tamtej zimy mam ogrzewanie piecami akumulacyjnymi i w kominku praktycznie nie palę ( raczej okazjonalnie). Wentylację mam grawitacyjną. Dodam, że mam jeszcze 2 takie wybite dziury w łazience u góry (wenylator) ( 100mm) i wspólna łazienka na dole z kuchnią (100mm) ( zainstalowany wiatrak w okapie). Tam gdzie mam wentylatory mam na zewnątrz coś takiego http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/instalacje-wentylacyjne/kanaly-i-rury-wentylacyjne/oslona-wywiewna-kanalu-okraglego-ko125-30-awenta,p84992,l1045.html Natomiast w ala salonie mam od środka anemostat a na zewnątrz coś takiego http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/instalacje-wentylacyjne/kratki-wentylacyjne/kratka-wentylacyjna-70-mini-awenta,p30230,l1046.html Dodatkowo, aby zamotyzować powietrze w środek rury włożyłem coś takiego http://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/instalacje-wentylacyjne/kanaly-i-rury-wentylacyjne/zawor-zwrotny-wentylatora-zz125-awenta,p179431,l1045.html Wpadłem na taki pomysł, gdyż właśnie na dole w porównaniu do góry mam spore straty. Jeśli masz jakiś inny pomysł to będę wdzięczny za sugestie.
  10. Witam Czy miał Ktoś doczynienia z tym urządzeniem. Wstawie linki bo pierwszy nie działa http://www.klimatyzacja.pl/wentylacja/skala-rekuperator-tempero-100-ph http://www.firmakim.pl/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1046&category_id=122 Mam dziurę w pokoju i chciałbym to jakoś rozwiązać, aby nie wiało takie zimne powietrze. Mam WG. Zastanawiam się również nad http://www.darco.com.pl/aktualnosci/art,33,24,nawietrzak-z-grzalka-110mm.html , ale jak szukałem rozwiązań znalazłem tempero z grzałką. Co o tym myślicie? Proszę o radę bardziej doświadczonych forumowiczów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...