Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

baael

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pszczyna
  • Kod pocztowy
    43-200
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

baael's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ma to tą zaletę że można robić stopniowo i w miarę potrzeb (tak mi się przynajmniej wydaje). Teraz się zorientowałem - chodzi mi o W115W, gdzie można dostawić ściankę do istniejącej ścianki.
  2. Mój pomysł na wyciszenie to ścianki podobne do W115 knaufa, w skrócie zbudowanie z GK domu z podwójnej ścianki w domu (warstwy jak u ogrów), plus płyty cementowo wiórowe/włóknowe. Rodzina ma dom szkieletowy tuż przy linii kolejowej i panuje u nich prawie całkowita cisza, ja w bloku oddalony kilkakrotnie dalej od tej linii nauczyłem się rozpoznawać pociągi po dźwięku silników (o pendolino jedzie...).
  3. Doskonale już się bałem że zostałem sam na polu boju (chociaż u nas to idzie jak krew z nosa). Byłeś u p. Bartka? Jak wrażenia, wiem że to ogromne co zbudował, ale czy po wizycie pojawiło się więcej pytań, czy serce urosło? Pytam bo czasem mam już załamania, zwizualizuje sobie to i będę brnął dalej, motywacja mi momentami siada. Też czekam na fotorelację i więcej info.
  4. No i to jest rzeczowe podejście do sprawy. Ja ciągle prowadzę rozpoznanie: Użycie dużych profili C - konstrukcja lekka (firma z Holandii, ceny nawet ok, ale nie znam holenderskiego) Użycie ciężkiej konstrukcji (też Holandia) Interesujący fundament, dla mnie zupełna nowość (ale mam 0 doświadczenia), co ciekawe prefabrykowany i widzę że w Holandii i innych krajach dość popularny. Doskonały ten wątek jest, czerpie z niego garściami. Właśnie mnie Cezary uratował w sprawie okien Bo nie doczytałem i nie interesowałem się tym bardziej do tej pory.
  5. Nie wiem czy tu mogę czy na priv, spróbuję tu https://www.facebook.com/groups/195387684740449/search/?q=bartosz%20cieluch Grupa nazywa się "Projekt Stodoła - Budowa domu typu stodoła"
  6. Z przyjemnością przyjmę zaproszenie, ale zgadamy się, teraz mi się rodzina powiększyła więc odpadają wszelkie wypady, ale dziękuję bardzo! Ja jeszcze nie jestem na etapie projektowania, chociaż prowadzę długie rozmowy z panią architekt. Bardzo dużo projektów tego typu można znaleźć na pinterest pod hasłem "steel frame house" lub "pir panel house". Wygląda na to że w Holandii i Norwegii ten sposób zyskuje bardzo na popularności. Ale co do konstrukcji - na FB w grupie o stodołach jest pan Bartosz, który buduje właśnie taką stodołę - w zasadzie to buduje halę którą później adaptuje jako budynek mieszkalny (od tyłu trochę) i używa już gotowych rozwiązań. Może taki kierunek? W takim wypadku można kupić (lub nawet zamówić) gotową konstrukcję typu warsztat ze sklepem czy coś takiego. Co do "podestu" to myślałem o wykonaniu tego z drewna, jednak przewiduję parterówkę z poddaszem technicznym. Coś na podobnej zasadzie jak w załącznikach.
  7. Witam w klubie Miło zobaczyć dla odmiany wątek w tej tematyce nie będący wzajemnym napadaniem się, krzyczeniem o termosach i ogniotrwałości, czy pisaniem doktoratów na temat alergii i alergenów. Sam jestem zainteresowany takim sposobem wznoszenia domu. Mam jednak pytanie, jak płyty będą łączone na rogach? Na zakładkę? Bo główkuję i się zastanawiam czy np. przecięcie ich pod kątem 45% i połączenie tak by wyeliminować ewentualne mostki termiczne ma większy sens.
  8. Na podstawie moich doświadczeń, w tej kwestii proponuję wybrać system który jest jak najbardziej otwarty. Kompatybilność i wsparcie to największe problemy na które można się natknąć. Przypuśćmy, że nastąpi awaria jakiegoś modułu, wtedy trzeba się zdać na dobrą wolę producenta i instalatora, o ile dwa lata po instalacji nie okaże się, że na próżno go szukać. Pominę tak podstawowe kwestie jak remonty, zmiany, przeróbki których konieczność pojawi się z czasem. Najlepiej więc wybrać system, który jest przejrzysty posiada jakąś tam kompatybilność z dostępnymi na rynku modułami, którym można samemu zarządzać lub znaleźć zamienniki, a każdy bardziej ogarnięty instalator da sobie z nim radę. W którym można dołożyć lub zmienić działanie wyjść i wejść, połączyć z innymi systemami i zindywidualizować. Taki system musi być kuloodporny. W przeciwnej sytuacji - gdy wysiądą któreś moduły może się okazać, że światło w salonie lub co gorsza sterowanie piecem przestanie działać. Można dostać szału przez miganie świateł, lub może się okazać że termometry pokazują jakieś własne wyssane z palca temperatury, a producent/instalator nie odbiera telefonów lub w kółko obiecuje naprawę. Przy zamkniętych systemach, może się tez okazać, że instalator znika nie zostawiając dokumentacji co z czym jest połączone, lub zostawiając niedziałające elementy, o których ktoś nieznający systemu dowie się znacznie później, gdy będzie "po ptokach". Lepiej więc wydać nawet więcej, lub poświęcić znacznie więcej czasu na poznanie szczegółów na temat tych systemów, niż potem klnąć na czym świat stoi Nie za bardzo można... Tylko w zakresie przewidzianym przez twórcę, który bardzo szybko okazuje się niewystarczający.
  9. To na czym Panowie oparliby taką komunikację czy wysyłanie zdarzeń? Moduł GSM, połączenie z netem, telefoniczne, satelitarne? Nie wiem też co złego może być w pececie czy telefonie. Czy chodzi o tego EventGhosta http://www.eventghost.org/ ? Bo gdy patrzę na wszystkie rozwiązania, opierają się one na jakiejś głównej jednostce. Z tego co widzę, to także Homiq się na takiej opiera (na serwerku). Nie bije do nikogo tylko pytam bo mnie to teraz zaciekawiło. A jeśli chodzi o wodotryski (chociaż ja takiego rozwiązania używam w innych celach też - wynika to z architektury rozwiązania które mam zamontowane) to ten wzorzec się świetnie sprawdza: http://en.wikipedia.org/wiki/Publish%E2%80%93subscribe_pattern Obecnie na tej podstawie dostaje wiadomości np. z domofonu (Voip jeszcze nie ogarnąłem) czy ze stanu temperatur, prosto na komórkę i komputery, nawet jak siedzę w Berlinie. Cały mój system pluginów też się o to opiera.
  10. Oczywiście, że Homiq działa, tylko nie do końca tak jak oczekiwali tego mieszkańcy, do tego sam spędziłem trochę czasu tłumacząc kilku sąsiadom jak działa: udowodniałem że piec się włącza i wyłącza, tylko że homiq może mu jedynie pozwolić na włączanie lub go wyłączyć - reszta sterowania jest poza zasięgiem, udowodniałem że elektrozawory się zakręcają, a uwierzcie mi instalator prawie nie osiwiał tutaj przy niektórych problemach. Trudno się dziwić ich niezadowoleniu, kiedy prosty sterownik zamieniają na skomplikowany system, dostając w zamian mniejszą funkcjonalność. Panie Dendrytus, strasznie się Pan denerwuję spokojnie... nikt nie podważa Pańskiej wiedzy i doświadczenia, wręcz przeciwnie.
  11. Dokładnie, tylko tyle, to co mogę ustawić na sterowniku ( u mnie EXACONTROL E 7 C ) całkowicie wystarczy.
  12. Rozwiązanie o którym mówisz mamy, zamykanie/otwieranie zaworów na podstawie sztywno zadanej temperatury, problemem jest brak jej regulacji w zależności od czasu, bo w tym wypadku cały ID zamienia się w system zdalnego sterowania ( ). Ogólnie to takie zamykanie i otwieranie nie rozwiązuje problemu, trzeba na to bardziej całościowo spojrzeć, choćby - jak ogrzewanie jednego pomieszczenia wpływa na drugie, gdzie i kiedy ciepło ucieka, kiedy zwiększyć temperaturę, kiedy nie, i może śmieszne ale trafne - w jakich godzinach sąsiedzi grzeją I nie wyobrażam sobie wzywania serwisu za każdym razem gdy chcę to skorygować. Pierwotnie ID nie udostępniał żadnych funkcji różniących się od tradycyjnej instalacji, poza sterowaniem temperaturą z rozbiciem na pomieszczenia. Mało tego, jeśli chodzi o grzanie to był gorszy od ręcznego, bo: 1. trzymał temperaturę na sztywno (bardzo wąski zakres histerezy) - było albo gorąco albo zimno, piec włączał się co chwilę. Teraz po mojej korekcie, osiąga maksymalną zadaną i spada do minimalnej zadanej zanim się włączy (i jak się okazuje regulacja temp. wymaga dokładności do 0.1 stopnia - a nie jak w standardzie do 1 stopnia), przy czym synchronizuje pomieszczenia - z uśmiechem przyjąłem rachunek za gaz po wprowadzeniu tych ulepszeń, wcześniej to mi się płakać chciało, a jest cały czas jak powinno, nie za zimno, nie za ciepło. Ważna rzecz - przepływ powietrza w domu powodował, że podczas wietrzenia sypialni temperatura gwałtownie spadała też w jednej z łazienek, przez co piec grzał dla samego grzania a ciepłe powietrze uciekało. 2. brak ustawień w czasie - znowu to zdalne sterowanie, to w tym wypadku mógłbym skomplikowaną maszynerię zastąpić radiowym sterownikiem do kotła. Ustawianie temperatur wody etc to moje pobożne życzenie, jestem świadom dlaczego się nim nie steruje (dzwoniłem nawet dziś rano po wymianie postów z Dendrytusem do Saunier Duval z takim pytaniem) i marzę sobie aby producenci kotłów wreszcie zrobili kontroler który można by podpiąć pod sieć albo nawet pod USB czy złącze szeregowe. Niestety sterowanie za pomocą standardowego kontrolera, pozwala na więcej w tej kwestii, bo urządzenie za 300 zł pozwala mi ustawiać kalendarz na spory okres czasu, albo zagrzać szybciej (temp. wody w C.O.), co sprowadza system ID jako pilota do włączania i wyłączania świateł zdalnie. Nie mamy żadnych informacji o awariach, nie mamy informacji o stanie zaworów czy przełączników, jedynie o stanie okien. A co do korzyści jeszcze, to ja zwykłem ten system nazywać lamborghini z silnikiem z malucha (albo na odwrót). Cała infrastruktura która mi została oddana aż prosi się o rozwinięcie, zindywidualizowanie, widzę w niej ogromny potencjał i jak na razie skutecznie go rozwijam. Inna sprawa, że to wszystko mnie interesuje bardzo, bo zamierzam jeszcze wprowadzić taki system (ale sprawnie i przemyślanie) do domu o pow. ~350m2.
  13. Właśnie jestem po rozmowie z konsultantem z Saunier Duval, już coś takiego byłoby wystarczające, nikt nas nie poinformował o takiej możliwości: http://www.ceneo.pl/16364675#tab=spec A ilość systemów ID jest na plus dla producenta do budowy sterownika, ot chociażby dlatego że będzie na niego zbyt i jego produkty będą uprzywilejowane - to dom, to osiedle, to mieszkania w bloku, to szkoły i podobne ośrodki. Trzeba było... Z takim podejściem to zrobić byle było - bo nie da się inaczej? Mówię o realnych problemach (a problemy się rozwiązuje), które dostrzegłem u siebie i poza jednym blogiem który daje pogląd na sytuacje, większość ludzi nie wie i ma kłopot ze znalezieniem rzetelnych informacji co taki system może a co nie, co wpływa na wybór, pomijam marketingowy bełkot sprzedawców systemów. Już proste wyjaśnienie jak działa piec i sterowanie piecem z ID, rozwiązało by problemy większości moich sąsiadów, bo oczekują czegoś innego, co było im serwowane w sloganach reklamowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...