
sushi-KLMD
Użytkownicy-
Liczba zawartości
21 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Województwo
podkarpackie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
sushi-KLMD's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
970 m2 x 18 zł = (w zaokrągleniu) 17 400zł Włączając w to garaż i kotłownie. Góra domu ściany działowe murowane oraz żelbetowy strop czyli sufity u góry również tynkowane. Ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki (max) na całości domu. Pozdrawiam
-
Takie samo jak w całym domu, żeby od środka też nie było wrażenia, że nie pasuje. My mamy wszędzie okna 210x150 cm takie też jest wstawione w pokoju nad garażem. Zgrywa się w linii z oknem dodanym w garażu o wymiarach 210 x 90 cm.
-
My zrobiliśmy 5 pustaków na całości (taki sam pustak max 24cm wys.) - każdy pisze, że jest super - u nas też jest super, chcieliśmy aby bez problemu meble o standardowych wymiarach dosunąć do ściany pod skosami i uważamy, że to była dobra decyzja. Dach nas kosztował w sumie 44 tyś z robocizną: - blacha na rąbek stojący Ruukki Classic Purex - 5 okien Fakro + wyłaz dachowy - membrana - kontrłaty i łaty - rynny i okucia kominów - akcesoria dachowe 80 tyś to chyba jedna z najwyższych wycen bo dach Galilei jest bardzo prosty, ale jeśli chcesz kryć np. dachówką to 60-70tyś pewnie trzeba liczyć.
-
450 tyś na stan developerski ? Bardzo mnie to zaciekawiło. Jeśli jest taka średnia to my ją mocno zaniżymy. Chyba, że dla każdego stan developerski oznacza coś innego. My myślimy o stanie "pod klucz" w kwocie 450 - 500 tyś. Arek_A napisz proszę skąd taka kwota. Pozdrawiam
-
Pytasz o rolety antywłamaniowe czy zwykłe zewnętrzne? Zwykłe zewnętrzne to pewnie są 2-3 min dla złodzieja. Z antywłamaniowymi to już temat na dłuższą dyskusję. Jeśli chcecsz aby główną funkcją rolet było zabezpieczenie przed włamaniem to odpowiedź jest prosta - antywłamaniowe. Różnica w cenie jest spora bo są droższe dwu, trzykrotnie. Moim zdaniem warto założyć rolety. Pomijając funkcję antywłamaniową, chronią przed przegrzaniem pomieszczeń w lecie a i w zimie zasunięte w nocy tworzą poduszkę powietrzną między oknem co wpływa na zmniejszenie straty ciepła. Jeszcze jeden plus to wyciszenie dźwięków z zewnątrz. P.S. Łatwiej też w dzień położyć spać dziecko - po prostu robimy noc w pokoju
-
My nie zmienialiśmy okien i drzwi przesuwnych na dole, wszytko tak jak w projekcie. Lubimy dobrze doświetlone pomieszczenia i przeszklone powierzchnie. Drzwi przesuwne w salonie są rewelacyjne. Gdy się stoi w salonie i patrzy na ogród to za każdym razem robi ogromne wrażenie. Szerokie okna w innych pomieszczeniach są tak samo dobre. Wszystko składa się na bardzo przyjemny dla oka efekt.
-
Nie mamy podpiwniczenia. Strop parteru i strop poddasza mamy monolityczny. Decyzję o wykonaniu monolitycznego drugiego stropu podjedliśmy na podstawie obserwacji u znajomych i w najbliższej rodzinie.Porównywaliśmy zabudowę lekką (GK) i strop monolityczny. Dla nas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest monolit. Po kilku latach użytkowania (domy mają od 3 do 9 lat) monolit okazał się cieplejszym rozwiązaniem z mniejszą podatności na pękanie i "rozchodzenie się". Bardzo ważna jest też dla nas odporność na zabawy dzieci, które mają talent do robienia dziur nawet w suficie Różnicy w kosztach nie znam bo nie wycanialiśmy wersji z płyt GK. Według mnie SSO to budynek z działówkami i dachem - konstrukcja, blacha/dachówka, rynny jeśli masz okna połaciowe to też z oknami.
-
Nasza wycena to 13 400 materiał + 3500 robocizna (brutto). Qba30 uważam, że wentylacja mechaniczna nie zbilansuje się względem tradycyjnej - grawitacyjnej. To jest raczej koszt za komfort jaki daje stała dostawa świeżego, natlenionego, przefiltrowanego powietrza i szybkie odprowadzanie nadmiaru wilgoci (np. szybciej schną ręczniki w łazienkach ). Wydaje mi się, że zysk z wymiennika ciepła aż tak bardzo nie zbilansuje kosztów które trzeba ponieść na instalację a potem wymianą filtrów, serwis i oczywiście prąd do zasilania. Każdy musi sam sprawdzić w praktyce. W porównaniu z naszymi kosztami to wycena wysoka, choć zaznaczam że różnice w cenie robocizny w poszczególnych regionach Polski są ogromne. Nas SSO wyniósł około 165 tyś a SSZ 193 tyś (wszystko wykonane ekipami, kwoty brutto): fundamety z bloczków docieplone styrodurem pustak max murowany główką na zaewnątrz (ściana o grubości 30 cm) dwa stropy żelbetowe (drugi docieplony styropianem 15 cm + wylewka) dwa kominy schody żelbet dach blacha Ruukki Classic Trudno jest porównywać te koszty bo wystarczy, że ktoś zrezygnuje z jednych drzwi przesuwnych na rzecz okna i jest prawie 4 tyś mniej. Druga osoba zrobi dachówkę jak w projekcie i już robi się pewnie plus 20 tyś w porównaniu do blachodachówki. Biorąc jeszcze pod uwagę różnice w kosztach robocizny ... rozbieżności mogą być bardzo duże.
-
Witaj builderhouse, my wybraliśmy rekuperator WANAS 350V . Polecony i sprawdzony przez znajomych. Producent wykonał u nas również instalację. Rekuperator będzie wisiał w garażu. Cała instalacja została poprowadzona w ociepleniu pierwszego i drugiego stropu (mamy żelbetowy drugi strop). Wszystko zostało zaplanowane jeszcze przed wylaniem obydwu stropów np. rozmieszczenie anemostatów. Pozdrawiamy.
-
Nas dach z robocizną wyniósł około 44 tyś: Blacha Ruukki Classic Purex + akcesoria krokwie + łaty 5 x okna połaciowe Fakro
-
Cześć, my mamy tak zrobione. W każdym małym pokoju z wyjątkiem pomieszczania 2/5 (u nas łazienka bez okna połaciowego) mamy po 1 oknie połaciowym , a w pokoju nad garażem 2 (jedno po naszej wschodniej i jedno zachodniej stronie) plus dołożyliśmy w tym pokoju standardowe okno na ścianie (u nas północnej) 210x150 cm . Tam gdzie mamy 1 okno mamy drzwi balkonowe o wymiarach 110 x 220 cm - uważamy że takie proporcje dobrze wpasowują się w bryłę. Z tym układem jest wystarczająco dużo światła. Okna połaciowe staraliśmy się ustawiać centralnie z wyjątkiem pomieszczenia 2/6, 2/7 (te pomieszczenia mamy połączone i jest to pokój) - tutaj ze względu na kosz okno musiało być bliżej ściany. Dom mamy w stanie developerskim i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu - doświetlenie pomieszczeń na górze jest naprawdę wystarczające. Na okna połaciowe na pewno założymy markizy lub rolety - ja skłaniam się bardziej ku roletom bo na wszystkich oknach mamy zaplanowane rolety podtynkowe. Pozdrawiamy
-
My mamy rekuperację. Miałem likwidować kominy wentylacyjne bo przy reku są zbędne ale po rozmowie z kolegą, który jest z branży budowlanej jednak zostawiłem - kwestia osobistego prewencyjnego podejścia. Wentylacje będą zatkane tak aby nie zakłócać pracy rekuperatora a w razie potrzeby np. długiego braku prądu lub awarii reku mogę zawsze użyć wentylacji grawitacyjnej. Zatkaną wentylację mam w salonie i wiatrołapie/kuchni. W kotłowni nie jest zatkana ponieważ nie ma tam wentylacji mechanicznej.
-
@ agnieall Żałujemy dlatego, że widząc na żywo gotowe ścianki wiesz ile możesz przestawić żeby dostosować wnętrze do swoich wymagań. Na zdjęciach i projekcie nie widać tej "przestrzeni". Naszych zmian jest sporo : Parter - dołożyliśmy drzwi z pom. 1/1 (wiatrołapu) do pom. 1/3 (kuchni) od strony salonu - poszerzyliśmy pom. 1/6 (łazienkę na dole) o 20 cm kosztem garderoby (pom. 1/8 ) - zlikwidowaliśmy wszystkie krótkie wypustki ścian pom. 1/1, 1/4, 1/8 - zamknęliśmy klatkę schodową drzwiami (będzie skrzydło 80) - obniżyliśmy "piwniczkę" pod schodami o 50 cm i zamknęliśmy ją drzwiami (będzie skrzydło 60) pomiędzy pomieszczeniem 1/7 a schodami. - obniżyliśmy garaż o 20 cm w stosunku do poziomu posadzki domu - poszerzyliśmy okno w garażu do rozmiaru 120 - dodaliśmy okno 210x90 na zewnętrznej ścianie garażu Poddasze: - przenieśliśmy łazienkę do pom. 2/5 - połączyliśmy pom. 2/6 i 2/7 (łazienka i pralnia) w jedno - będzie to pokój, jednocześnie zlikwidowaliśmy część korytarza między pomieszczeniami 2/2, 2/6, 2/7 a drzwi w nowo powstałym pokoju zostały umieszczone na równi ze ścianą garderoby i klatki schodowej - do nowo powstałego pokoju dodaliśmy okno dachowe - zmniejszyliśmy pom. 2/3 (garderoba) o około 110 cm tak aby zmieściły się w tym miejscu drzwi do pom. 2/2 - korytarz do pom. 2/8 jest minimalnie poszerzony (nie pamiętam dokładnie ale niecałe 10cm) - dołożyliśmy okno 210x150 ma ścianie zewnętrznej w pom. 2/8 - zlikwidowaliśmy podwójne okna dachowe - zostawiliśmy tylko po jednym (2 w pomieszczeniu 2/8 - jedno na każdy skos dachu) - drzwi balkonowe mają wymiary 110x220 (maksymalne na jakie dostaliśmy gwarancję producenta) - podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 pustaki tak aby po wylewkach weszło do końca skosu np. biurko. - drugi strop żelbetowy z wyłazem z korytarza 2/1. Na tym etapie już widać efekty końcowe niektórych zmian - my jesteśmy zadowoleni. Można by było pokusić się o poszerzenie pom. 2/2 kosztem pomieszczenia 2/3 ale i tak pokój jest wystarczająco duży a powierzchnia w garderobie się przyda. Myślę, że to są wszystkie zmiany.
-
My budujemy Galileę 2M 3 km od granicy Rzeszowa. Projekt z zewnątrz bez większych zmian, natomiast w środku trochę poprzestawialiśmy. Zapraszamy do oglądania. My bardzo żałujemy że nie widzieliśmy np. ścianek działowych i "przestrzeni" na żywo. Dzisiaj dekarze kończą łaty. Stan na wczoraj:
-
Witajcie, mamy gorącą prośbę, za półtora tygodnia zaczynamy murarkę i chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda dom w środku przynajmniej w stanie surowym otwartym, ponieważ chcemy zweryfikować nasze zmiany. Czy ktoś budujący Galileę z Podkarpacia, Małopolski lub Lubelszczyzny mógłby nam pokazać dom/budowę? Pozdrawiamy