Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

amator200

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O amator200

  • Urodziny 14.10.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    50-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

amator200's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jest ocieplona tylko jedna ściana, w całości nie tylko na piętrze. @up Masz rację, dom jest słabo ocieplony, szybko się wyziębia.
  2. Jak wygląda koszt takiej wentylacji mechanicznej na jedne pokój ? Znalazłem też takie coś jak "TwinFresh" ale nigdzie w sprzedaży.
  3. Sądziłem że jeżeli wszystkie ściany będą ciepłe, strop będzie ocieplony a na ścianach zewnętrznych będą regipsy, to nie będzie tych zimnych miejsc i woda nie będzie miała gdzie się skraplać. A porządne wywietrzenie pokoju da efekt wymiany zawilgoconego powietrza. Regips jest z tej zielonej płyty, wodoodpornej więc chyba na tej ścianie nie powinna wychodzić wilgoć ? @up Czyli wentylacja jest niezbędna ? Wentylacja grawitacyjna w tym przypadku może nie działać poprawnie pytanie czy np taka http://www.darco.com.pl/oferta/k,4,hybrydowe-nasady-kominowe.html hybrydowa nasadka jest w stanie zmienić kierunek powietrza.
  4. Witam, dwu piętrowy dom wybudowany z silikatów na przełomie lat 80/90 na pierwszym piętrze znajduje się pokój nad którym znajduje się strych/poddasze dach nie jest ocieplony, wyniku czego na strychu panują temperatury takie jak na zewnątrz, podczas mrozu temperatury ujemne. Na posadzce tego poddasza który znajduje się nad ww pokojem jest wyłożona zwykła folia i wełna szklana dodam że posadzka jest bardzo cieka. Dwie ściany pokoju są ścianami zewnętrznymi (pokój jest w narożniku budynku) W pokoju w sezonie grzewczym wychodzi wilgoć, kiedyś gdy były okna drewniane a pokój nie był dobrze ogrzewany wilgoć wychodziła w mniejszym stopniu, po wymianie okien na plastikowe i poprawieniu ogrzewania wilgoć wychodzi intensywniej. Wilgoć wychodzi na ścianach zewnętrznych i w narożnikach oraz w bardzo małym stopniu na suficie. Rok temu została ocieplona jedna ze ścian pokoju od zewnątrz styropianem, wilgoć wychodzi w mniejszym stopniu ale jednak nadal wychodzi na tej ścianie następnie na tej ścianie zostały założone regips. W tym roku jest planowane ocieplenie i uszczelnienie dachu tak aby na poddasze nie nawiewało z zewnątrz zimne powietrze, oraz na posadzkę poddasza palowane jest rozłożenie foli paroizolacyjnej a następnie waty mineralnej. Moje pytania: 1.) Czy na ścianie która jest ocieplona od zewnątrz styropianem a od wewnątrz jest założony regips ze stelażem będzie wychodzić wilgoć ? 2.) Czy jest konieczność zakładania regipsów również na sufit aby nie wychodziła wilgoć uwzględniając fakt planowanego ocieplenia dachu i stropu o którym pisałem wyżej, gdy ociepli się strych i nie będą tam w zimę panowały temperatury poniżej anie bliskie 0 to czy woda nie powinna się skraplać na suficie i nie powinna wychodzić wilgoć a więc zakładanie regipsów na sufit może okazać się zbędne ? 3.) Pokój nie jest wentylowany, nie ma możliwość podpięcia się pod kanał wentylacyjno kominowy. Najprawdopodobniej zostanie wybita wentylacja w jednej ze ścian zewnętrznych a "rura wentylacyjna" która będzie się znajdowała na zewnątrz, wzdłuż ściany nie będzie wystawać ponad dach, więc obawiam się że zamiast wyciągać będzie wciągać powietrze. Rozwiązaniem mogła by być elektryczna nasada kominowa jednak czy jest ona w stanie zmienić ciąg wentylacji ? 4.) Czy jeżeli zostanie ocieplony dach, strop to jest konieczność montowania wentylacji aby wilgoć się nie pojawiała a zamiast tego wystarczą rozszczelnione okna i wietrzenie pokoju np 2 razy dziennie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...