Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CzarnyIwan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    375
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez CzarnyIwan

  1. Poszukuję firmy która zajmie się dostarczeniem i montażem stacji uzdatniania wody-dokładnie zmiękczacza. Mam wodę z wodociągów. Kamień staje sie poważnym problemem po 1,5 roku mieszkania szklane kabiny prysznicowe, baterie a nawet ociekaczka do naczyń jest pokryta kamieniem. Szukam firmy z okolic Pruszkowa/ Warszawy
  2. Jak Jędrula się nauczył 50lat temu że dach się deskuje to się do dziś deskuje, wszystko co nowe (tu np membrana przez niego nazywaną folią) to złe i do d. Dwa lata temu na podstawie równie dobrego zdjęcia wytykałeś błędy wykonawcze mojego dachu. Do dziś stoi i nie cieknie. Ludzie pamiętajcie jak nie robione u Jedruli to jes źle!! Dlaczego? bo tak! Nasz fachowiec to książkowy przykład człowieka który rozmowę z inwestorem zaczyna tak...
  3. Nasz forumowy Jędrula znowu nadaje wszystkich przyrównując do pustaków, samemu błyszcząc wiedzą którą skrzętnie ukrywa by móc się puszyć i puszyć i puszyć
  4. Czasem się zdarza że zamiast wspomnianej rączki należy poprostu przekręcić klosz do pozycji w której da się go zdjąć. Oczywiście cały czas podtrzymując by nie spadł.
  5. Podnosząc zapomniany temat. Posiadam w swojej furtce elektro zaczep starego typu, tzw typu R1. Chciałbym go jednak wymienić na taki z pamięcią. Niby proste ale zależy mi na tym w w żaden sposób nie ingerować w konstrukcję w którą obecnie jest zamontowany. Czy możecie mi polecić jakiś elektro zaczep z pamięcią który będzie pasował w miejsce staruszka typu R1????
  6. CzarnyIwan

    Umywalka do łazienki

    Na tych fotkach to bardziej autorowi chodziło o podkreślenie piękna baterii firmy na T. Taka moda obecnie że baterie leją wodę na byle deskę...
  7. U mnie również jest EPS80 i wszystko jest ok, fakt że wylewka jest z mixa czyli grubsza i przez to cięższa , mieszkam już ponad rok, wszystko gra. Co do wypowiedzi wszystkich Panów z firm które oferują tu konkretne usługi to szczerze radzę dużą dawkę ostrożności w ich opiniach. Agitacja to idealne określenie ich wypowiedzi, często tylko po to by głębiej zajrzeć do kieszeni klienta. Polecam sprawdzić sobie jaki obciążenia ma znosić EPS 60 / 80 /100 na m2 wg norm. Jeżeli ktoś nie trzyma czołgu w salonie to historie o konieczności EPS 100 można włożyć między bajki. Dla przypomnienia 1m3 betonu waży nie z dużym zapasem nie całe 3 tony. Tu przykład jednego z producentów styropianu który przeznaczony jest na podłogi EPS(60): https://termoorganika.pl/termonium-dach-podloga
  8. Z zał zdjęcia wynika że ogród należy do nie byle jakich. Czy obszar jaki zaznaczyłeś jako trawnik jest również podjazdem od tej bramy w oddali do domu? Jeżeli tak to sam trawnik jako podjazd nie przeżyje codziennego rozjeżdżania go przeciętnym samochodem osobowym czym byś go nie podlewał. Po drugie primo, w każdym lepszy sklepie z akcesoriami do nawadniania zrobią Ci projekt nawadniania takiego trawnika, samemu bez doświadczenia raczej bym Ci nie polecał. Robią projekty gratis jeżeli weźmiesz od nich wszystko, zazwyczaj biorąc wszystko na taki zestaw jaki będziesz potrzebował możesz liczyć na dobry rabat. Na moje oko masz b. dużo łuków które zwiększają ilość zraszaczy (najpewniej statycznych- mają mały zasięg i dobrze się nadają do takich ciasnych miejsc) tak aby pokryły jak największa pow trawnika, pewnie ok 6 sekcji na trawnik plus rabaty w zależności zróżnicowania zapotrzebowania na poszczególnych rabatach. Masz też już zrobione rabaty więc zastanów się czy bedziesz sie przez nie przekopywał w razie potrzeby przeprowadzenia rur zasilających czy lepiej dokupić parę m wiecej o większym fi i polecieć na około.Po trzecie primo ktoś tu z tych co sami się z tym męczyli pisał że kopali rowy pod rury jakiś kosmiczny czas. Ja też robiłem nawadnianie sam i nie wyobrażam sobie robić tego szpadlem. Polecam wypożyczenie koparki łańcuchowej, w dwa dni wykopałem sam rowki pod 6 sekcji i pod palisady którymi oddzielałem trawnik od rabat, koszt ok 400zł, drogo wiem ale moim zdaniem warto niż biegać ze szpadlem miesiąc. Po ostatnie, nie zależnie od tego czy ambitnie weźmiesz sie za projekt nawadniania sam czy ktoś Ci go zrobi projekt zaczyna się od określenia wydajności źródła wody z którego to nawadnianie będzie zasilane. Ten parametr definiuje ile jakich zraszaczy możesz mieć na jednej sekcji co z kolei determinuje ostateczną ilość wszystkich sekcji.
  9. IMO tylko opcja nr 1, średnica rur zależy od wydatku wody jaki ma być na planowanym terenie i odległosci na jaką chcesz ja przetransportowac. Mocno upraszczając bez obliczeń z gwarancją że wszystko zadziała to główne rury w ziemi 32, trójniki z redukcja na 25 do poszczególnych linii i dalej redukcje na linie.
  10. W obu źródłach brak i w tym sezonie nie bedzie. Sprawdzanie googla nie ma sensu, już wszystko przetrzepałem, obdzwoniłem. Grochowscy obiecują wysłać 2 miesiąc i nic. Bardziej liczę na starą dobrą pocztę pantoflową.
  11. Ludzie pomocy, szukam 5 sadzonek chrysopogon gryllus czyli złotobród dziwny. Czy ktoś coś wie gdzie to mogę nabyć? Najlepiej przez internet. :confused: EDIT: Uprzedzając fakty to wujka googla już pytałem bez skutku
  12. Jeden lubi ogórki, drugi jak mu plują w twarz... kwestia upodobań, za co lubi się płacić. Ten człowiek którego polecasz nie ma jej za grosz, co poniekąd potwierdzasz. Traktuje klienta z miejsca jak złodzieja samemu postępując wyjątkowo nieuczciwie i nieprofesjonalnie, panująca tu swego rodzaju mafia kominkowa nie dopuszcza do jakichkolwiek negatywnych opinii na temat któregokolwiek z członków. Polują tu na klientów więc grają ostro, zastraszanie, grożenia sądem, smsy itd. Wszystkim szukającym wykonawcy czy to kominka, czy innych cudów polecam FM traktować z dużym przymrużeniem oka. Nie tylko tu są dobrzy fachowcy. Mi po przygodach z forumowymi wykonawcami bardzo odechciało się lektury.
  13. @ Agnieszka i Michał Ładna prosta kuchnia. Nie jestem fane drewnianych blatów w kuchni, wygląda to ładnie ale wymaga sporo pracy w porównaniu do innych materiałów na blat. Co mogę wam doradzić to zamontujcie sobie szybę na ścianie koło płyty. Nie unikniecie plam z tłuszczu w tej okolicy a ich usunięcie ze ściany jest b. problemowe. Najtańsze i najmniej widoczne rozwiązanie to szyba szer frontów nad/pod płytą.
  14. Ooooo taki np: http://www.hutterer-lechner.at/pl/products/catalog/floor-drains/horizontal/flange/HL90Pr.aspx Na alledrogo jest jeden człowiek który tym handluje w niezłej cenie. Uczciwy, mi nawet podmienił jeden syfon na inny model bo nie pasował. Właśnie!! Przy zakupie zwróć uwagę czy masz wystarczającą wysokość na taki suchy syfon, są dość wysokie a wersja "niska" to już ok 200PLN/szt Reku załatwia sprawy zapachowe ale nie natychmiast, czy to z syfonu czy po zwykłej "dwójce" . Szybkość uzależnia bieg pracy reku. Nie doczytałem gdzie ten syfon masz zamiar montować ale ja w kotłowni i garażu to nie mam rekuperacji. Mój grzejnik również jest podłączony do podłogówki na oddzielnej pętli, ponieważ do dziś nie mam potrzeby włączania CO wymyśliłem sobie bajer w postaci grzałki elektrycznej (+czasówka) do drabinki która poprawia komfort w łazience i suszy ręczni w okresach przejściowych jak np obecnie.
  15. Autorus, co do wysychających syfonów to rozwiązaniu jest banalnie proste. Kup suchy syfon podłogowy. Ja mam takie dwa w pralni i kotłowni, nawet raz ich nie zalewałem, no może w kotłowni raz jak upuszczałem wody z kotła, niechcący.... się sam zalał. Nic mi nie śmierdzi, mieszkamy od sierpnia. Co do brodzika z płytek z odpływem liniowym rozmawiałem z właścicielem tego cienkiego viega- tragedia. Wiecznie sie zapycha, przy większej deszczowni czeka cie czyszczenie co tydzień albo i częściej. Wygląda ładnie i tyle. Ja mam Kessela, daje radę, od sierpnia raz musiałem go wyczyścić bo sie trochę przytkał. Czyszczenie zajmuje 2 minuty. Co do grzejnika łazienkowego to pamiętaj że cena grzejnika to jedno, a cena głowic to może być drugie tyle. Ja się na to naciąłem.
  16. Nie chcąc reklamować żadnej z firm tu obecnych i tej z którą ja mam pewne powiązania proponuje zastosować znany model. Poprosić o kilka wycen, ze wszystkich otrzymanych odrzucić najtańszą i najdroższą, skupić się na tych ze środka i jeżeli zawierają one dokładnie te same materiały i zakres usługi wybrać jedną która wam najbardziej przypadnie do gustu. Warto obejrzeć ich wcześniejszą robotę. Co do frontów ten sam front o tym samym kolorze może kosztować 230zł/m jak i również 400, za ceną idzie jakość, rodzaje podkładu, lakierów ilość warstw. Przy dzisiejszym rynku i ilości konkurencji mało który wykonawca dolicza sobie duże koszty robocizny bo zostanie bezrobotny. Chyba że robota mu bardzo nie pasuje i chce w biznesowy sposób za to się nie brać. Co do mechanizmów w mojej opinii blum jest najlepszy. Uwaga bo ikea tez ma bluma ale tylko nazwa może kojarzyć się z tym właściwym blumem. Gołym okiem widać że jest to produkt robiony tylko na zamówienie ikea a jego jakość nie umywa się do tego normalnego. Hettich jest najwyższą półką ale często jego ceny są z kosmosu. Mamy też rodzimego producenta Laguna, goni konkurencję, prezentuje w miarę przyzwoitą jakość ale nie ma jeszcze tak rozbudowanego asortymentu jak dwóch wcześniejszych konkurentów. Pamiętajmy róniweż że poza frotnami na cene kuchni ma wpływ ilośc szuflad- każda wymaga mechanizmu- teraz pytanie jaki rodzaj szuflady i nie chodzi mi tu o hamulec. Większość je już ma w standardzie. Zachęcam do zapoznanie się z stroną któregokolwiek z producentów mechanizmów. Wybór jest naprawdę duży. Kolejna rzecz to wszelkie carga, magic cornery, i inne bajery które nasze Panie bardzo sobie cenią.
  17. Odkąd zakończyłem budowę rzadziej się tu pojawiam... Nie wiem skąd problem Tomasza. Widocznie jakis bląd na forum
  18. Polecam p. Marka 506 196 441, robił u mnie elewacje. Do obejrzenia w okolicach Pruszkowa..
  19. CzarnyIwan

    deska warstwowa w kuchni?

    Nie demonizuje... bynajmniej. Moim zdaniem należy się urządzać przede wszystkim praktycznie, czasem kosztem lekkiej rezygnacji z efektu wizualnego. Co z tego że super coś wygląda jak jest nie praktyczne, bardziej się brudzi, trzeba bardziej dbać itd. Różnica między pionem a poziomem jest dla mnie oczywista.. chyba że popije wtedy się potrafi zacierać. Widzę że masz odwrotne podejście do mojego. Wywaliłeś $ na drewnianą podłogę by zasłonić ją dywanikiem - nie wnikając w powody nie widzisz tej podłogi... dla mnie strata $ pod spodem mogło by być gumoleum.
  20. CzarnyIwan

    deska warstwowa w kuchni?

    Wspaniale.. pomijając wywody o właściwościach i grubości lakieru to pozwolę sobie przypomnieć że z powierzchni ustawionych pionowo (tu mam namyśli fronty) lepiej ew woda spływa niż z powierzchni ułożonych horyzontalnie (podłoga). Pytanie z cyklu w czym młotek jest lepszy od gruszki...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...