Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mireckim

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

2 obserwujących

O mireckim

  • Urodziny 18.11.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Głuchów
  • Kod pocztowy
    96-130
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mireckim's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Piotrek, ewidentnie kocioł dostaje za dużo paliwa- musiałbym wiedzieć jak szybko dobija Ci zadana temp i co istotniejsze jak długo znajduje się po jej osiągnięciu w stanie podtrzymania. Natomiast nie zapominać trzeba o jakości i wilgotnosci paliwa. Żebym mógł Ci coś podpowiedzieć to najlepiej zadzwoń
  2. Witam, błaha w sumie i oczywista sprawa: a nie masz przypadkiem jakiegoś zaciągu powietrza od strony zasypu? Ja u siebie w tej chwili sprawdzałem i temp na podajniku mam 33. te Twoje czterdzieści parę to wg mnie dużo. Pzdr
  3. Zasadnicza sprawa- powrót z podłogówki nie może wpadać bezpośrednio do kotła, spowoduje to dużą różnicę temp między zasilaniem a powrotem. A słuchajcie: w jaki sposób zminimalizować tzw kalafiory? Nie spieki tylko te kalafiory- wydaje mi się, że za dużo ich mam ost u siebie. Nadmuch, czas podawania? Przerabiał już ktoś taki problem?
  4. Coś nie tak, że masz cwu zadaną 36 a dobija do 60! Nawet histereza tego nie tłumaczy... W momencie uzyskania już zadanej temp pompka od cwu powinna stanąć (chyba masz na tym obwodzie niezależną pompkę?) Druga sprawa- różnica na powrocie 20 stopni? sporo! I przyznaję rację Pechozolowi - nie reguluj temp zadanej pieca! Zwiekszając ją uzyskasz jedynie temp powrotu wyższą- a tu chodzi o jak najmniejszą różnicę miedzy zadaną na kotle a powrotem (mega istotna jest tu instalacja, dużo osób mści się i katuje głowę nad ustawieniami SASa a nie zdają sobie sprawy, że instalacja może być delikatnie mówiąc- skopsana)
  5. przecież nie ma już takowych zwrotów
  6. Cześć Roberto, Zdrówko ok. Wspomnij o naszym przyjacielu Gibonie, który również dzielnie walczy z parametrami SASa A zupełnie poważnie to badamy temat rzekę. Każdy z nas ma jeśli chodzi o układ zupełnie co innego. Instalacje, metraż, same kotły ze sterownikami no i w gruncie rzeczy palimy róznym paliwem. Dużo nauki, prób i nerwów przed nami zanim uda nam się to powiedzmy w stopniu zadawalającym ogarnąć. Potrzeba cierpliwości, bo jak wiemy co godzinne grzebanie w ustawieniach nic nie daje
  7. Pierwsze co, to wydłuż czas podawania. Śmiało na 75-80sek. Jeżeli masz grubszej granulacji paliwo to weź nadmuch na 40%.
  8. mireckim

    Mieszacz w podłogówce

    mam prośbę- ktos pomoże mi z tą instalacją, bo zwariować idzie!! Mirek 600235317
  9. Ja za swój Szum Morza (przypominam ze mam miedzy czesc mieszkalną a garaz wstawioną kotłownie) płaciłem za 251m2 przy elewacji (styropian 15cm klejony plus kołki, dwa razy klej i struktura) Ekipa skasowała mnie x 35zł/m2 za usługę. Doliczając za obróbkę parapetów i jakieś inne szczegoły zapłaciłem 9300. Koszty materiałów wyniosły około 12tys.
  10. Instalacja kosztowała mnie ładnych parę tysięcy. Człowiek płaci i oczekuje, że będzie miał nie tyle zrobione, ale że to będzie tak jak należy... Co się okazuje w moim przypadku wielkim rozczarowaniem. Dziś moją instalację oglądał inni hydraulik, już nie będę go wychwalał bo nie w tym rzecz. Bo i pewnie instalacje przez niego zrobione skrytykują inni eksperci, tamtych kolejni i tak bez końca *taki urok już naszych fachmanów... ALE do rzeczy: Po kilku tygodniach obserwacji- mnie, jako totalnemu laikowi wydawało się, że coś jest nie tak. Skupię się tylko na jednym obiegu a mianowicie obiegu tzw podłogówki. Powrót zarówno z poddasza jak i dołu wpada do jednej rury, do tej samej do której wpada powrót z grzejników oraz z bojlera i dopiero ten mix idzie z powrotem w obieg podłogówki. Zaznaczę, że patrząc od strony kotła to powroty w kolejności idą tak: piwerwszy to ten z zaworu przelewowego czyli ochrona powrotu, dalej dolna podłogówka, górna podłogówka, grzejniki z dołu, grzejniki z góry i najdalej bojler- Tu jest raczej bład... Ale poważniejszy "szpak" jest w tym powrocie podłogówki bo jak mi powiedział nowy hydraulik to oba powroty powinny być spięte, później rozdzielacz czy jak to tam sie zwie i jedno ujscie z zaworem zwrotnym do powrotu kotła a drugie ujscie z powrotem w obieg do podłogówki... Dla mnie ma to sens bo wtedy powrót z podłogi nie studzi mi mocno kotła a w obiegu uzupełniany jest jedynie wodą z zasilania do zadanej temp np 33stopnie Czy ja to dobrze rozumuje?
  11. sam projekt płaciłem 2095zł geodeta mapka sytuacyjna do celów projektowych 600 a później projektant, wspomniany pan Hanuszkiewicz 1100 adaptacja plus 1400 za zmiany w projekcie (połączenie łazienki z kotłownią jako pokój, pokój jako łazienka i wstawienie kotłowni między część mieszkalną a garaż)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...