Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sh13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O sh13

  • Urodziny 16.10.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Krk
  • Kod pocztowy
    31-444
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sh13's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. _John Prawdopodobnie masz rację. Po wyciągnięciu syfonu woda zaczyna spływać. Po dmuchnięciu od strony syfonu w stronę klimatyzatora słychać bulgotanie za jednostką, więc tak jak piszesz pod jednostką wewnętrzną utworzył się drugi syfon. Co ciekawe lejąc wodę z butelki na tacę ociekową woda schodzi nawet przy założonym syfonie, ale wtedy prawdopodobnie jest jej więcej jednorazowo i ma większą moc przebicia się przez dwa syfony. Dziś demontaż jednostki potwierdzę co było powodem.
  2. Witam wszystkich. W nowo założonej klimatyzacji pojawia się wyciek z jednostki wewnętrznej. Odprowadzenie skroplin grawitacyjne + syfon podtynkowy z kulką. Zauważyłem dziwnie zachowującą się wodę w syfonie, syfon napełnia się do poziomu jak na załączonym zdjęciu, po czym więcej wody nie wpływa do syfonu tylko zbiera się na tacy, aż do przelania. W czym może być problem?
  3. Witam forumowiczów. Mam problem rozmieszczeniem otworów wentylacyjnych. Otwory wentylacyjne kolidują z planowanym sufitem podwieszanym. Chodzi o to, że konieczne będzie przeniesienie kratki i umiejscowienie jej lekko wyżej w stosunku do oryginalnego położenia (około 5 cm).W bloku według planu wykonawczego będzie: instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej mieszkań /nawiew poprzez nawiewniki, wywiew powietrza zużytego następuje z pomieszczeń kuchni oraz łazienek do kanałów zbiorczych, w kuchni dodatkowy przyłącz do okapu kuchennego. Do opisu dołączam rysunek wraz z wizualizacją który najlepiej zobrazuje problem. (link: http://zapodaj.net/dea69b1af1b82.jpg.html ) Pytania: 1. Czy takie przesunięcie kratki do góry nie wpłynie na ciąg? 2. Czy kominiarz w czasie kontroli może stwierdzić niezgodność z normami/przepisami? 3. Które z przedstawionych na rysunku rozwiązań było by lepsze. A) kolanko z rury giętkiej czy B) zastosować przekrój zmiennych przekrojów i kolanko. W tym rozwiązaniu górna krawędź otworów pozostanie na tym samym poziomie. Proszę o pomoc ponieważ nie chciałbym podjąć błędnej decyzji w czasie wykończenia mieszkania, a na wentylacji i przepisach z nimi związanymi nie znam się w ogóle. Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...