Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

moro21

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O moro21

  • Urodziny 08.05.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-227
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

moro21's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. moro21

    Jelonek As

    Link do galerii budowy http://forum.archeton.pl/gallery/album.php?album_id=601&sk=t&sd=d&st=0&start=48" rel="external nofollow">http://forum.archeton.pl/gallery/album.php?album_id=601&sk=t&sd=d&st=0&start=48" rel="external nofollow">http://forum.archeton.pl/gallery/album.php?album_id=601&sk=t&sd=d&st=0&start=48" rel="external nofollow">http://forum.archeton.pl/gallery/album.php?album_id=601&sk=t&sd=d&st=0&start=48
  2. Dzięki za cenne rady. Właśnie też się dowiedziałem że projekt przewiduje wylewki na dole i u góry więc spoko. Napisz jakie masz parametry izolacji dach i ściany. Jakiej firmy masz PC?
  3. Ja wcale się nie upieram, tak jak pisałem szukam porad bo jestem kompletnie w tej materii zielony. Wiem że ogrzewanie z PC jest niskotemperaturowe a przy takim ogrzewaniu najlepiej sprawdza się podłogówka, przynajmniej tak wyczytałem. Wiem że muszę zwiększyć ilość ocieplenia w dachu, a myślisz że na ściany też dodawać? Ile styro dać pod płytę fundamentową, i czy podłogówkę zalać najlepiej w tej płycie ? Czy jeżeli zrobię system mieszany ( dół podłogówka a góra grzejniki) to nie będę miał strat ciepła ? W końcu jaką pompę zastosować ? Mam wycenę pompy z pionowym odwiertem 8kw danfossa ze zbiornikiem 180 L bez instalacji CO za 45 000 zł i pytanie czy potrzebuje taką pompę czy może wystarczy na powietrze. Sorry że tyle pytań w jednym dziale ale termin moich wyborów ogrzewania zbliża się dużymi krokami i muszę podjąć jakiś decyzje, a pytam tutaj bo firmy które wyceniają zawsze mówią, ze ich sprzęt i rozwiązanie są najlepsze, a tutaj mogę poczytać porady użytkowników. Pozdrawiam
  4. Czytałem o panelach SpeedUp™ firmy Danfoss,tu jest link http://www.muratorplus.pl/technika/ogrzewanie/lekki-system-ogrzewania-podlogowego-ogrzewanie-podlogowe-bez-wylewki_68819.html tylko jeszcze nikt mi tego nie wycenił i pytanie czy jest to opłacalne. Może ktoś się orientuje ?
  5. Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie, raczej opcja 1 wchodzi w grę tylko pytanie jaką pompę wybrać. A czy w szkielecie nie można wylewki na gorze zrobić. ?
  6. http://www.archeton.pl/projekt-domu-jelonekas_1034_opisogolny to jest ten dom. Tak jak wspominałem jestem laik, mógłbyś rozwinąć z tym górnym źródłem ?
  7. No właśnie preferencji brak i tak naprawdę pojęcia brak Nie wiem czy potrzebuje z wymienniki em gruntownym dolnym czy powietrzną. Pozioma odpada za mała działka. Jak ktoś potrzebuje to mam opinie geotechniczna i jest tam opis jakie są tam grunty.
  8. Witam Proszę o rady jaką pompę do CO i CWU zastosować w domu szkieletowym prefabrykowanym o powierzchni użytkowej 128 m2 dom będzie zamieszkiwać 5 osób, dodatkowo planuje zamontować rekuperację. Poniżej parametry domu: Budynek będzie stał na płycie fundamentowej. Ściana zewnętrzna/konstrukcyjna Podkład pod tynk wraz z siatką 3 mm Izolacja termiczna styropian elewacyjny 150 mm Klej poliurtanowy do styropianu 2 mm Płyta drewnopochodna OSB-3/MFP lub gipsowo-włóknowa 12 mm Konstrukcja drewniana z drewna iglastego KVH/C24 140 mm Izolacja termiczna - wełna mineralna 0,037 W/(mK) URSA 140 mm Folia paroizolacyjna PE 0,2 mm Płyta gipsowo-włóknowa bez szpachlowania 12,5 mm Konstrukcja dachu Łaty dachowe z drewna iglastego impregnowane 30 mm Kontrłaty dachowe z drewna iglastego impregnowane 30 mm Mebrana wysokoparoprzepuszczalna (Sd=0.02) trójwarstwowa (120g/m2) 0,5 mm Krokwie dachowe z drewna iglastego KVH/C24 200 mm Izolacja termiczna - wełna mineralna 0,037 W/(mK) URSA 200 mm Konstrukcja systemowa do zabudowy płytami 50 mm Izolacja termiczna - wełna mineralna 0,037 W/(mK) URSA 50 mm Folia paroizolacyjna PE 0,2 mm Płyta gipspwo-kartonowa lub gipsowo-włóknowa bez szpachlowania 12,5 mm Dach Dachówka cementowa BRASS Co myślicie o takiej konfiguracji i jaka waszym zdaniem była by najlepsza pompa ? Będę wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam i dziękuje za rady
  9. A moglibyście poradzić jaką pompę zamontować w takim domu? Powietrzną czy gruntową ? może doradzicie jakiś sprawdzony model. Firma wyceniła mi pompę 8kw z dolnym źródłem, pompa ze zbiornikiem 180 litrów + odwiert 45 000 zł bez instalacji CO. Myślicie że taka pompa jest mi potrzebna czy bardziej rozglądać się za powietrzną. Pompa z poziomym źródłem odpada bo mam za małą działkę.
  10. Tak na swój koszt bo to Grupa Archeton
  11. A przy okazji to taki oto dom: http://www.archeton.pl/projekt-domu-jelonekas_1034_opisogolny wykonawca http://www.domnamiare.pl/
  12. No i chyba mnie przekonaliście Powiem tylko że od początku miałem zamiar wsadzić pompę i reku, ale potem zacząłem czytać i przeraziły mnie ceny. Jutro jadę do firmy która wyceni mi taką pompę. Dziękuje serdecznie za pomoc.
  13. Dziękuje za odpowiedź, tylko koszt pompy jest bardzo duży. Kocioł 12 kw można znaleźć. Coś takiego? RBR EKOUNIWERSAL 12 kW http://minertu.eu/produkty
  14. Witam Chciałbym zadać pytanie bardziej doświadczonym użytkownikom. Buduje dom, szkielet prefabrykowany 126 m2 użytkowej rodzina 5 osobowa piec miałby ogrzewać dom i wodę ale tylko w zimę, na lato planuje wykorzystać pompę ciepła do podgrzania wody, która czerpała by ciepło z poddasza nieużytkowego. Chciałbym kupić dobry kocioł z podajnikiem, i sterownikiem, który umożliwi mi zdalny dostęp do pieca i taki, który podczas mojej nieobecności obsłużyłaby żona. I teraz pytanie: 1. Jaki kocioł polecacie 2. Podajnik tłokowy czy ślimakowy ? 3. Ile KW na taką powierzchnie 4. Czy waszym zdaniem taka konfiguracja kocioł i pompa to dobry pomysł? 5 Generalnie będę wdzięczny za wszystkie rady, wybór ogrzewania domu to chyba najważniejsza decyzja podczas budowy. Pozdrawiam i dziękuje za rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...