Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adreal88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O adreal88

  • Urodziny 23.04.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Żabia Wola
  • Kod pocztowy
    96-321
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

adreal88's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Polecam wypełnić wniosek o przyłącze docelowe (jeśli nie masz linii energetycznej w pobliżu działki to jedno i drugie to podobny termin realizacji). Jeśli przy działce jest linia napowietrzna to przyłącze budowlane zostanie wykonane zdecydowanie szybciej. Jeśli chodzi o moc przyłączeniową to na dom jednorodzinny średnio przyjmuje się 11 kW (bezpiecznik 20A). Powyżej 13 kW jest już stosowany bezpiecznik 25 A. Ja u siebie wnioskowałem o moc 14 kW. Moc wylicza się zgodnie ze wzorem stosując współczynnik jednoczesności (czyli założenie, że nie wszystkie urządzenia pracują jednocześnie). Współczynnik jednoczesności przyjmuje się zazwyczaj w granicach 0,5-0,6. Wyliczenie mocy przyłącza to zwyczajnie suma pobieranej mocy wszystkich urządzeń w domu pomnożona przez podany współczynnik. Jeśli nie masz elektrycznych podgrzewaczy wody i ogrzewania elektrycznego to moc w okolicach 11-15 kW dla domu jednorodzinnego powinna wystarczyć. P.S. aktualnie w umowie na wykonanie przyłącza jest pododawany termin 18 miesięcy (może być szybciej ale nie musi )
  2. Piwnica znacznie zwiększa koszty budowy domu. Przed podjęciem decyzji związanej z budową piwnicy warto sprawdzić warunki geotechniczne gruntu. Kilku moich znajomych zdecydowało się na piwnice i w rezultacie przy opadach deszczu albo mają wodę po kostki albo muszą stosować skomplikowane systemy odprowadzania wody (dość kosztowna sprawa). W moim przypadku wykonywałem badania jakości gruntu(zwykłe badanie geotechniczne - koszt około 900 zł) i wyszło bardzo dobrze, natomiast w rezultacie dałem sobie spokój z tematem piwnicy .
  3. Adaptacja projektu kosztowała mnie 1800 zł. Realizowane na terenie Warszawy. Nie wprowadzałem dużych zmian w projekt.
  4. Nie trzeba. Można prowadzić budowę bez prądu (np. agregat - ja tak robię). Do pozwolenia na budowę wystarczą warunki techniczne wykonania przyłącza.
  5. Sorry, źle zerknąłem. Faktycznie, cienka spoina
  6. Witam, Zaczynam budowę tego domu za 2 tygodnie. Wszystkie dokument już gotowe i wykonawca znaleziony. Budujemy w woj. Mazowieckim. Koszty o których piszecie są jak najbardziej OK (nie ma co się oszukiwać podaną wyceną na stronie projektu ), wiadomo że wszystko zależy od wykorzystanych materiałów, ale ludziom tez trzeba odpowiednio zapłacić za dobrze wykonaną pracę. wesoła9, takie pytanie, czym podyktowana była decyzja o wyborze spoiwa do betonu komórkowego na ściany? Widzę na zdjęciach tradycyjną zaprawę. Czemu nie klej? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...