Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slado

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O slado

  • Urodziny 07.07.1960

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dobrzeń Wielki
  • Kod pocztowy
    46-081
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

slado's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wątek wprawdzie o ociepleniu poddasza ale opanowały go tematy zabudowy, głównie GK. No wiem, wiem, ta zabudowa też jest warstwą ocieplającą Mam pytanie ale aż się boję je zadać, żeby nie oberwać od specjalistów zajmujących się zabudową GK. Ale co tam! Dam okazję kolegom wylać odrobinę żółci... Czy technologia Stucanet® jest warta grzechu i jak się mają koszty w porównaniu do tradycyjnej płyty karton - gips?
  2. Dachówka jeszcze w hurtowni a siatkę to chyba taką na styropian, pod klej z włókna szklanego z oczkiem 5x5mm tackerem od spodu przymocuję. Daszek z profilu C75, więc mogę wykonać większy otwór, np 65mm. Za duże te daszki, muszę zmieścić swoje pod łatami więc wysokość kontrłat zdecydowała o takim a nie innym rozwiązaniu. Wczoraj, choć miałem parę innych tematów do realizacji przygotowałem 40 szt daszków Gwoli wyjaśnienia - dach wielospadowy wg projektu HG-H3A (wygoogluj sobie fotki), dachówka Koramic Renesansowa L15. Jeśli jakiś północny, poziomy wiatr będzie nawiewał śnieg pod dachówkę to wiele tego nie nawieje. Jak nawieje to w krótkim czasie odparuje. Bardziej obawiam się bezwietrznych, dżdżystych dni w sezonie jesiennym. No ale to okresy przejściowe. Dzięki Wam wszystkim za pomoc i sugestie. Pewnie się jeszcze na tym forum odezwę jak przejdę w inne fazy budowy.
  3. slado

    izolacja poddasza pianką

    Witaj. Podjąłem decyzję i jeśli moje rozwiązanie znajdzie akceptację to zostawiam deski i papę ale zamiast pianki będzie jednak tradycyjna wełna. Ważniejszym od wszelkich nowinek, szczelności itp jest wentylacja dachu. W tym poście jest moja wstępna przymiarka do rozwiązania problemów. Lubię grzyby ale nad głową nie chcę ich mieć na stałe. W dodatku jakieś niezdrowe szczepy
  4. W innym wątku ujawniłem swe dylematy dotyczące wentylacji dachu. Dzięki Rom-Kon oraz zeusrulez za naprowadzenie na ten post a Andrzejowi Wilhelmi za sposób rozwiązania problemu. Przygotowałem panu od dachu coś takiego: Daszek wentylacyjny wykonany z profilu C75x40, otwór w deskowaniu fi 50mm wykonany otwornicą. Daszek ma wysokość 20mm bo kontrłaty są tej wysokości. Jak trafi się pod łatę to nie będzie przeszkadzał. Po zamontowaniu daszki wraz z "otoczeniem" będą pociągnięte Dysperbitem. Rozstaw większości krokwi w moim wielospadowym dachu wynosi 80cm. Policzyłem te konieczne wietrzniki i wyszło mi ich aż 114, po dwa na zamkniętych przestrzeniach i po jednym w przypadku braku wlotu lub wylotu. Nad tą moją wypociną będą dachówki, pod deskami szczelina 3cm, wełna, izolacja p.wilgociowa, zabudowa GK. Czy takie przewietrzenie będzie wystarczające?
  5. slado

    izolacja poddasza pianką

    Ok, a co z wentylacją desek i ocieplenia, bo ta w tym przypadku jest głównym problemem... ? Czy jedynym wyjściem jest zerwanie papy i w to miejsce położenie membrany wysokoparoprzepuszczalnej na deski? Przy takim rozwiązaniu można by dać wełnę pod same deski likwidując zbędną w tym przypadku pustkę powietrzną. Jeśli poszycie miałoby oddychać na zewnątrz to rzeczywiście pianka OK jest zbytkiem. Ma to sens?
  6. slado

    izolacja poddasza pianką

    Witam szanownych forumowiczów. Tydzień trawiłem cały wątek i nadal mam wątpliwości jaką metodą ocieplić moje poddasze. Konstrukcja jest taka: - dachówka ceramiczna (jeszcze nie położona) - łaty/kontrłaty - papa - pełne deskowanie - krokwie 18x8 - krokwie koszowe i grzbietowe 24x18 Pod dachem strop żelbetowy lity na całej powierzchni na którym będzie zabudowana GK jakaś część raczej użytkowa niż mieszkalna. Ta "wykrojona" z poddasza część będzie ścianką pionową przy skosach oddalona od kolankowej około 1m (dach 30' przy kolankowej tylko 0,5m). Docelowo, kiedyś będzie WM z rekuperacją dolnej części budynku (pod stropem). Poddasze na dziś wygląda tak: Na zdjęciu tego jeszcze nie ma ale przestrzeń między krokwiami została obita pionowymi deseczkami do murłaty od strony zewnętrznej (przeciw gryzoniom i skrzydlatym). Z uwagi na brak możliwości zapewnienia szczeliny wentylacyjnej pod deskami - patrz jak krokwie zamykają przestrzenie względem krokwi koszowych/grzbietowych - nie mam możliwości wentylowania konstrukcji drewnianej i ocieplenia. CO ZROBIĆ, by żyć zdrowo, nie przemarzać i nie przepłacać za ogrzewanie? Ostatecznie zerwać papę i położyć membranę wysokoparoprzepuszczalną od góry mogę, nie ma jeszcze położonej dachówki. Ale to jest ostateczność i do wykonania wtedy, gdy nie będzie innej rady. Z pośród ponad 800 postów w tym wątku może 5% było wartościowych merytorycznie. Proszę zatem o odpowiedzi w temacie mych wątpliwości bo nasycenie U, p.poż lambdą itp jest wystarczające. Koszty owszem mają znaczenie, ale nie są jedynym kryterium. Póki co, u mnie pianka OK wygrywa z całą resztą metod ocieplenia tej konstrukcji ale wątpliwości jest co nie miara.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...