Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kubencki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    278
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kubencki

  1. No to prawdziwe ładne przęsła nigdy nie bedzie zawierało jedynie pręta 20mm....ja mogę powiedzieć że jedyne ładne przęsło bedzie wykonane z pręta 40mm....bo z takich prętów robiłem rekonstrukcję skrzydła bramy i przęsła przedwojennego ogrodzenia. Rozsądna cena i gust są pojęciami względnymi. Dyskutowanie o nich ma tyle samo sensu co Twoja walka z Zenkiem który sobie po godzinach dorabia .
  2. Da się zrobić bramę przesuwną w tym stylu
  3. Przecież ogrodzenie z pręta 12mm może wyglądać nawet ładniej niż z profila 20mm...bzdurne porównanie.
  4. Kubencki

    Brama przesuwna

    W zupełności
  5. Zgłoś to gdzieś do nadzoru budowlanego bo moim zdaniem to nie powinno wgl być odebrane. Niech architekt kombinuje jak to załatwić.
  6. Zawiasy masz z regulacją? Do słupów będziesz mocował przęsła? Ugięcie na takiej wysokości słupa jest raczej w normie.
  7. JAka rozpiętość bramy, jaka wysokośc skrzydła, jakiej wysokości słupek (nad poziomem gruntu), najepiej wrzuć fotkę.
  8. Kubencki

    Brama przesuwna

    Na dwóch końcach
  9. Kubencki

    Brama przesuwna

    Można malować bez problemów świeży ocynk. Polecam do tego farby selemix koncernu ppg. Polifab Łodź też ma w swojej lini farby specjalnie na ocynk..ALE...ocynk musi byc pod nie koniecznie zmatowiony. Pominiecie tego powoduje grosze przyleganie do powierzchni cynkowanej. Rolka najazdowa musi być. Przy długich bramach poleca się stosowac dwie rolki.
  10. Czyli słup rzeczywiscie ma wysokosć 1,8m. Takie ugięcie jest normalne przy dużejj wadze słupa. Robie teraz brame dwuskrzydłową o rozpietości 9m, słypu daje 150x150x5mm.
  11. Jakiej długości sa slupki i z czego wykonana brama?
  12. Polecam kręcić jeśli nikt tego nie przyspawał przed ocynkiem Estetyczniej to wygląda. Można zastosować nitonakrętki.
  13. Wylej cokół betonowy dobrze zawibrowany już z osadzonymi słupami pod panele. Estetycznie i solidnie ale....drogo.
  14. W w/w przypadku zainteresowałbym sie górną rolką prowadzącą jako źródło pisków.
  15. Wystarczy zamówić bramę w opcji bez napędu i montaż napędu zlecić osobnej firmie z serwisem na miejscu. Wychodzi taniej i solidniej.
  16. Selemix z koncenu PPG mozna kłaść bezpośrednio na ocynk po jego mechanicznym zmatowieniu (papier, włóknina). bardzo dobra farba.
  17. Słupki spokojnie 60x60 wystarczą, betonujesz je jakieś 40cm w betonie, reszta w kamieniu (diabeł nie ruszy). Profile poprzeczne w okolicach 50x20 (żeby sie nie obwiesiły) koniecznie ocynkowane, kręcisz do słupków razem ze sztachetką która automatycznie zasłoni słupek. Polecam użyć śrub zamkowych. Ewentualnie jeśli połączenia mają być nie widoczne to długi wkręt od wewnętrznej strony ogrodzenia . Jeśli chodzi o prześwity to się nimi nie przejmuj i rób swoje.
  18. Nie ma problemów zimą. Smarownie szyny jezdnej oczywiście nie wchodzi w gre.
  19. BFT Deimos 500 lub 700 w zupełności sobie poradzi. Montujemy do większości bram przesuwnych (światło wjazdu 6-7m) i pracują bez problemów.
  20. Polecam jednak wklejać szpilki w gotowy fundament i do nich mocować wózki i słupek.
  21. 1500 za przerobienie z malowaniem to dobra cena. Trzeba: -obciać zawiasy -zespawać skrzydła do siebie -dodać rolki jezdne -dodać górne rolki prowadzące -zamontować dolną prowadnicę w betonie -przerobić słupy (obciać zawiasy) -dodać łapacz -pomalować całość Plus montaż.... 1500zł to dobra cena.
  22. Liczyłeś to czy mówisz tak bo tak? Wrzuć sobie schematy w pierwszy lepszy program do symulowania obciążeń i wykresów, wyciągnij wyniki i sprawdź. Zajmuje się ogrodzeniami od kilku lat, a od niedawna także projektowaniem ogrodzeń przemysłowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...