Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tasaq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    106
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana tasaq w dniu 6 Października 2022

Użytkownicy przyznają tasaq punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tasaq's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

22

Reputacja

  1. Czekam jeszcze na info z Thermateca i z Joule co do przeglądów. Natomiast patrząc na wymagania to każdy z powyższych ma bardziej rygorystyczne wymagania niż przewiduje rozporządzenie Dz. U. 2017 r., poz. 2294 Viqtis też ma niektóre parametry wody wyśrubowane. Tylko Termica każe mieć wodę zgodną z parametrami w rozporządzeniu. up. co do Thermateca to koszt przeglądu jest zależny od instalatora. Qrwa, żeby nawet na durnym zbiorniku trzeba się było doktoryzować.... UP info od Joule: Przegląd po pierwszym roku użytkowania, może dokonać wybrana przez Pana firma instalacyjna. Nie wymagamy na dzień dzisiejszy przeglądu przez nasz autoryzowany serwis, wystarczy firma/osoba z uprawnieniami. Im dalej w las tym gorzej....
  2. Thermatec: udziela gwarancji na zbiornik C.W.U./buforowy w okresie 96 miesięcy od daty zakupu, nie dłużej niż 10 lat od roku produkcji. // Pierwszy przegląd zbiornika C.W.U./buforowego należy wykonać najpóźniej 15 dni po upływie 12 miesięcy od rozpoczęcia użytkowania, a kolejne przeglądy należy wykonywać co 24 miesiące po pierwszym przeglądzie. Przegląd wykonywany jest na koszt właściciela Joule: 12 lat gwarancji na szczelność dla pojemnościowych podgrzewaczy wody ze stali nierdzewnej o pojemności do 500L.// gwarancja nie będzie uznana bez przeprowadzonego przeglądu po pierwszym roku użytkowania wymiennika. • Przegląd należy wykonać najpóźniej 15 dni po pierwszym roku użytkowania Co do kosztów tych przeglądów to nie wiem.
  3. Ja to rozumiem, natomiast też trzeba brać pod uwagę kilka innych rzeczy, np wysokość tych zbiorników. Viqtis i Termica mi nie pasują bo mają już ponad 180cm w wersji 300L a w nad zbiornikiem muszę jeszcze rurę od wyrzutni umiejscowić. Komuś innemu to nie będzie przeszkadzać. No i cena... między Thermatec'iem a Joule blisko 2k różnicy w cenie (4800 brutto 300L 1w vs 6900 brutto TCPMVH-0300NFC)
  4. No dobra, to podsumowując; nie mając obecnie ani pv ani solarów jaki zbiornik brać pod pompę ciepła dla rodziny 2+2 maluchów? Na chwilę obecną największe zużycie to 4x prysznic. Brać lepiej takiego 300L czy 250L starczy?
  5. tasaq

    Kaisai 6kW czy 8kW

    Najpierw hurtownie a teraz dystrybutor się wyprzedaje. Skończyły się dotacje na same pompy a stany magazynowe spore to upłynniają żeby mieć kasę
  6. @marcinbbbsprawdzałeś może ile zimą taki zestaw dawał stopni na zbiornik? Już kombinowałem żeby za pomocą takich solarów podgrzewać wodę do CO
  7. Dlatego patrząc po naszym obecnym zużyciu zastanawiam się czy faktycznie potrzebuję zbiornik 300L. Co do 2 wężownicy to też myślałem czy nie kupić 'na zaś', ale z drugiej strony jak teraz kupię to później będę mógł się ubiegać o ewentualne refinansowanie przy zakupie solary + bufor (oczywiście jak się warunki programów nie zmienią.)
  8. Do CWU 400L+? Na co taki duży? Mi bardziej chodzi o te gatunki stali. Czy to ma aż takie znaczenie przy ogrzewaniu podłogówką całego domu?
  9. Kompletuję graty do pompy ciepła i pojawił się problem z doborem zbiornika do CWU. Zdecydowany jestem na nierdzewny i tu pojawia się problem, gdyż jak się orientowałem producenci stosują różne stale (304/316/duplex). Co to jest ten duplex? Nigdzie nie znalazłem porównań np. do pozostałych wymienionych gatunków stali. Kolejne pytanie czy; czy lepiej brać tylko z jedną wężownicą czy profilaktycznie z dwoma? Obok kotłowni mam daszek 6x4m gdzie pewnie w przyszłości trafią jakieś panele pv albo solarne. Nie ukrywam, że decyzja pewnie będzie między Joule a Thermatec głównie z powodu powierzchni wężownic. Inni producenci mają mniejsze te wężownice.
  10. Poniżej z instrukcji Kaisai Arctic Split Poprawny montaż instalacji hydraulicznej • • Wykonać płukanie instalacji hydraulicznej Zamontować filtr siatkowy oraz filtr magnetyczny (min. 9000 Gauss’ów) • Wykonać próbę szczelności instalacji hydraulicznej 2,5 bar/24h • Napełnić instalację hydrauliczną •• Odpowietrzyć instalację hydrauliczną Zapewnić minimalny zład wody 06/08/10 kW → 80 ÷ 100 L zbiornik buforowy 12/14/16 kW → 1 00 ÷ 150 L zbiornik buforowy 22/30 kW → 200 ÷ 300 L zbiornik buforowy • Zapewnić minimalną wielkość wymie nnika CWU Zalecana 0,25 m² / 1 kW nominalnej mocy grzewczej. Nie mniej niż: 06/08/10 kW → 1,4 m² (stal 316L) / 2,0 m² (emalia) 12/14/16 kW → 1,6 m² (stal 316L) / 2,5 m² (emalia) 22/30 kW → 3,5 m² (stal 316L) / 5 m² (emalia) •
  11. Czyli mając nawet ok 1200 mb pexa, 16, który ma ok 135L wody nie potrzeba montować bufora? Pytanie czy brak takiego bufora nie będzie skutkował problemami z ewentualną gwarancją.
  12. Można jeszcze rozszerzyć o datę i nr rachunku, ale to już jest usługa premium VIP, którą trzeba co miesiąc subskrybować.
  13. Czy istnieje jakiś diy jak podłączyć taką przetwornicę do auta żeby mogła zasiilć np klimę? Klima potrzebuje trochę prądu na start.
  14. Pytanie jak planujesz okna. Czy chcesz mieć rolety czy bez rolet. W 15cm ocieplenia nie ukryjesz rolet. Ocieplenie i izolacja domu to najtańsza forma oszczędnośći na późniejszym ogrzewaniu domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...