
maati
Użytkownicy-
Liczba zawartości
34 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
maati's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
jak były te upały tego lata, miałem przerwę w klejeniu.
-
Witam. Mam takie pytanie. Otóż zakładam rolety podtynkowe bezpośrednio nad oknem. Sytuacja jest taka, że nie były zaplanowane na etapie projektu, co daje mi nieocieplone nadproże. Jaką mogę zastosować izolację ,żeby uniknąć mostków termicznych. Skrzynka rolety od zewnątrz będzie przykryta 2 cm styropianem. Problem czy muszę coś dać pomiędzy skrzynkę a nadproże, okna są zlicowane i tak naprawdę mam tam miejsce na około 0,5-0,7cm. Czy sa jakieś maty lub cienki styropian/styrodur. Ewentualnie pianką. Co poradzicie, może są jakieś nowoczesne materiały mające właściwości styropianu ale grubości do 0,5cm
-
Odkopuje temat: Podsumowanie. Kleju do styropianu wyszło o 7 worków więcej niż zakładałem (ściany niestety nie były idealne i trzeba było miejscami grubiej kleju) Wyszło również 5m3 więcej styropianu. A co do zimy to przy ogrzewaniu podłogowym w całym domu 150m2 i lekkim wspomaganiu się kominkiem wyszło mi 1627 m3 gazu w skali okrągłego roku, razem z ciepłą wodą.
-
Otóż chciałem podłączyć do mojego kotła regulator temperatury w pomieszczeniu. Oryginał jaki jest na stronie to Regulator pokojowy przewodowy ISR RGT B, Niestety cena prawie 900 zł. Mam natomiast w domu regulator Salus ERT50. Czy Salus będzie bez problemu współpracował z moim kotłem. Pociągnięty mam 3 żyłowy kabelek. Może ktoś doradzi czy to będzie działać.
-
no żałuję bo mogłem w październiku ocieplać, pogoda była super. Teraz już decyzje podjąłem ocieplam na wiosnę, zimę jakoś przeżyję. Oby była w miarę łagodna.
-
Jeszcze mam pytanie z serii mity. Otóż od dwóch osób usłyszałem, żebym nie ocieplał Styropianem w porze jesiennej, ponieważ ściany mają większość wilgotność i wszystko zablokuję w środku. Najlepszym okresem to pory letnie. Czy to prawda. ja zamierzałem jeszcze przed zimą zdążyć wykonać ocieplenie, ale może jednak warto poczekać do maja.
-
Decyzja podjęta. Wybór to Termoorganika 20 cm lambda 0,038 + klej+ siatka
-
z tego co wyczytałem, to tylko Thermo Organika posiada taką rekomendację. Ciekawe, że pytałem u kilku sprzedawców i pod względem jakości z mojego zestawienia kolejno podają 1. Austrotherm 2. Genderka 3 ThermoOrganika Szczerze mówiąc to sam nie wiem który wybrać. Może zbyt przesadzam, może to sa minimalne różnice i nie ma co zbyt wymyślać.
-
Przeliczyłem to jeszcze raz dokładnie. Ocieplenie wychodzi na 170 m2, Kleju do siatki przyjąłem 4,5kg na m2 Kleju do styropianu przyjąłem 5 kg na m2 Kleju poliuretanowego w przypadku styropianu grafitowego przyjąłem 7,5 na m2 Poniżej zestawienie jak to wygląda pod względem kosztów i współczynnika przenikania dla mojej sciany. Proszę o radę które zestawienie najlepiej wybrać w sensie JAKOŚĆ/CENA. http://fotozrzut.pl/zdjecia/7147fe7d71.jpg
-
Tak myślałem z tym klejem, dlatego myślę odpuścić ten Grafitowy. I zrobić na 0,38 tylko grubszym.
-
poniżej dokładne zestawienie który zestaw wybrać http://fotozrzut.pl/zdjecia/797b27f0d8.jpg link http://fotozrzut.pl/zdjecia/797b27f0d8.jpg
-
3 rolki 150m2 i 400 kołków Wkradł mi się błąd. Ostatnia wersja wychodzi mi 6,6tyś a nie 5,7 tyś 5,7 tyś wychodzi przy 15cm i przy 20 cm ThermoOrganiki 0,038 Przenikalność ściany PN 0,1538 scian wsch i zach 0,1928 Ze względu na problemy z grafitowym, zrobię całość białym ThermoOrganiki lambda 0,038 Cenowo znikoma różnica.
-
ilości przyjąłem ze strony producenta 5 kg na m2 kleju i 4,5 kg na m2 kleju do siatki
-
Witam. Planuję wykonać ocieplenie swojego domku styropianem. Orientowałem się ogólnie w temacie i wygląda na to że istotna jest lambda oraz normy dotyczące wagi. Istotnym elementem o ile nie najważniejszym jest to jaki chcemy osiągnąć współczynnik przenikania ciepła ściany+izolacji. Nie wiem jaki wpływ ma sam projekt domu w sensie położenia go w stosunku do stron świata PN-PD Wsch. Zach. Pytałem u jednego ze sprzedawców i doradził żeby mieć najlepsze ocieplenie to poleca Knaufa styropian i kleje, ale koszt tez był większy. Tylko czy tak naprawdę potrzebuję najlepszego ocieplenia? Ocieplenia mam na 150 m2. Głównie ściany WSCH PN ZACH. Pustak Ceramiczny MAX 25 cm lambda 0,238. Ściana od Południa w 90% przeszklona. Propozycje są takie. 1) Ściana PN 40m2: Styropian Knauf grafitowy 20 cm lambda 0,032 Ścian WSCH ZACH 110 m2: Styropian Knauf grafitowy 15 cm lambda 0,032 Współczynnik ściany jaki osiągnę to 0,133 dla PN i 0,168 dla wsch-zach Koszt z klejem (Knauf) i siatką 7 tyś 2) Ściana PN 40m2: Styropian Thermo Organika Termonium grafitowy 20 cm lambda 0,032 Ścian WSCH ZACH 110 m2: ThermoOrganika Termonium grafitowy 15 cm lambda 0,032 Współczynnik ściany jaki osiągnę to 0,133 dla PN i 0,168 dla wsch-zach Koszt z klejem (Thermo Organika) i siatką 6,4 tyś 3) Ściana PN wsch zach : Styropian Thermo Organika Gold Fasada 20 cm lambda 0,038 Współczynnik ściany jaki osiągnę to 0,153 dla PN wsch-zach Koszt z klejem (Atlas) i siatką 5,7 tyś Wychodzi na to, że nie ma sensu kupować droższego styropianu ponieważ nie są to tak duże różnice aby warto dokładać. Do tego jeszcze utrudnienia z płytami grafitowymi. Czy warto waszym zdaniem dokładać do Knaufa, Czy TermoOrganika to dobry styropian.
-
A teraz doczytałem. Bohuszowi chodziło o szczelinę między ramką a wkładem a mi chodzi o szczeliną między elementami ramki. Czyli samą ramkę. Czyli ramkę samą w sobie fugować można fugą elastyczną. Natomiast szczelinę między ramką a wkładem zostawiamy w celach dylatacji wkładu (tak pisze też w instrukcji)