Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

laskim

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    127
  • Rejestracja

O laskim

  • Urodziny 13.01.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-867
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

laskim's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Panele na dwóch połaciach skierowane na południe i wschód. W pierwszej opcji z se jest 27 paneli a w pozostałych dwóch po 26. Rozdzielnice ip65 Noark, ogranicznik przepięć citel t2, w dc 2x dehn combo t2. Rozłączniki izolacyjny 2x noark. Z projektu se designer zainstalowana moc 10.4 kwp, maksymalna osiągana moc ac 9kw, roczna produkcja 10,76 mwh.
  2. Potrzebuje pomocy w temacie.. dostałem wycenę instalacji fv ale ja się na tym nie znam kompletnie. Mianowicie zużycie energii za ostatni rok to 7700 kWh z ogrzewaniem PC, ciepłą wodą, klimą. Dodam ze raczej tryb mało oszczędny. Dach to blachodachówka o nachyleniu 30 st. Kopertowy praktycznie idealnie ułożony w 4 kierunkach. Powierzchnia 330m2 (parterowka) wycena najdroższa to 44k netto obejmuje 27 modułów winaico wst 375 mg gemini, falownik solaredge se9k, optymalizator solaredge, uziemieni instalacji, przewód solarny 6mm solarflex, rozdzielnice ac oraz dc ( 2 x string), montażowa na dachu baks. Wersje tańsze to w zasadzie inne panele i inwerter czyli: 33800 panele ja solar Jam 6020 385 mr i falownik sofar ktlx 8,8, zabezpieczenie ppoż santon dfs 14w reszta jw. Ostatnia wersja to 37200 panele ja solar, falownik fronius symo 8.0-3 m wifi zabezpieczenie jw i reszta jak w pierwszej wersji. Co myślicie o tych instalacjach. Warto dopłacać do solar edge dzięki niemu podobno każdy panel działa na swoich maksymalnych parametrach?? Dziękuje serdecznie za każda radę. Pozdrawiam
  3. Czy zmiana źródła ogrzewania z gazowego na pompę ciepła to zmiana istotna czy nie? Mój kierownik nie chce się pod tym podpisać bo uważa ze to istotna zmiana i nie wystarczy tylko wpis w dzienniku budowy. Jest jakiś artykuł na to w prawie budowlanym?
  4. Podbijam temat Mam pompę z pionowym dz, wentylacje mechaniczną i chłodnice kanałową podpiętą na nawiewie. Tyle że nie jest podpięta pod dz pompy. Wiem że jest potrzebna pompka obiegowa, odpowietrznik, zawór zwrotny... Mógłby ktoś obeznany opisać jak to połączyć, gdzie co ma być, jakie rurki miedź czy zgrzewane? Ma to działać tylko latem. Centrala wentylacyjna to air pack 400. Nie liczę na niewiadomo co ale skoro już mam większość kiedyś tam kupioną to bym skorzystał. Z góry dzięki za odpowiedź.
  5. Mam okazję kupić płyty pir (rdzeń z płyt warstwowych) pocięte na grubośći 10 cm i 5 cm oraz 200 x 100 cm szer x dł. Chciałbym tym ocieplić strop od strony poddasza. Czy dawać jakąś folię pod czy bezpośrednio na beton? Orientuje się ktoś jak ma się ten materiał do np grafitu 0,031?
  6. CO+CWU w styczniu 874kwh temp. wewnątrz 22.5
  7. Drzwi cal, samozamykacz chowany assa abloy. jeśli chodzi o mur to zew 25 cm + ocieplenie a dzialowe 12cm. Poprubuje jeszcze z samozamykaczem powalczyć
  8. Samozamykacz nie chce mi zamykać drzwi zewnętrznych mimo że sprężynę ustawiłem na max. Problem powstał po zamontowaniu drzwi wewnętrznych (nimi również nie da się "trzasnąć", tworzy sie coś w rodzaju poduszki powietrznej tuż przed zamknięciem). Jak drzwi od sieni są otwarte to drzwi zewnętrzne aż za mocno się domykają. Jak są zamknięte to drzwi wyhamowują przed samą futryną. Ktoś miał podobny problem? Jak to rozwiązać?
  9. Nie napisałem ze reku stoi na poddaszu. Jest w cieplej grzanej kotłowni, tylko rurki są rozprowadzone po nieogrzewanym poddaszu. Planuje je zatopić w warstwie ocieplenia stropu (15 cm 031) a skosy dachu ocieplić 35cm wełny 034
  10. Na wyswietlaczu jak były te mrozy to pokazywało nawiew 8 st i myśle ze temp zanim dotrze do nawiewnika to jeszcze spadnie. Może 0 nie ale 3-5 st co i tak jest słabo.
  11. Problem polega ma tym ze rurki wentylacji mam położone na jeszcze nieocieplonym poddaszu przykryte symbolicznie wełna co powoduje dość szybkie wychładzania pomieszczeń(temp nawiewu koło 0 st) Może fakt ze nic nie ugram trzeba czekać do wiosny i ocieplać poddasze.
  12. "Ściana poroterm 55cm". A jest w tej grubości styropian jakiś czy tylko sam pustak? Jak sam pustak to ściana ma słaby współczynnik przenikania dużo gorszy niż ściana 2 warstwowa grubości około 40 cm (24 pustak + 15 styropian)
  13. Czy da się ustawić w thessli intensywność wentylacji poniżej 10%? Jeśli tak to jak to zrobić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...