Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KAMIL1984

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KAMIL1984

  1. KAMIL1984

    Wylewka

    Natomiast pęknięć nie ma, tylko ten denerwujący zgrzyt po wejściu,
  2. KAMIL1984

    Wylewka

    Hej. Lekko licząc to nie dni ani tygodni tylko ok 12 miesięcy
  3. Szybkie pytanie Podłoga z ogrzewaniem połogowym (13 cm styropianu (10+3 termonium termoorganika dach/podłoga) + 7-8 cm wylewki zbrojonej włóknami polipropylenowymi) a na niej płytki podłogowe klejone na klej wysokoelastyczny. I problem ..... po nocy kiedy nikt nie chodził po podłodze, pierwsze wejścia na poszczególne płyty ( dylatacje robione poprzez nacięcia, wypełnione uszczelniaczem do dylatacji Sikaflex) powodują pojedynczy zgrzyt / trzeszczenie. Prężniej w ciągu dnia jak podłoga jest używana żadne trzeszczenia nie występują. Czy zjawisko to może być spowodowane unoszeniem się krawędzi ciepłej płyty, może jakimś złym wykonaniem itp.??
  4. Witam Potrzebuję pomocy w znalezieniu halogenu zewnętrznego może być LED lub halogen, ale takiego gdzie po jego zamontowaniu na elewacji nie będzie widać kabla przyłączeniowego. Dokładnie chodzi mi o coś takiego : ale żeby cena była trochę mniejsza
  5. Dzisiaj zrobione kolejne pomiary ( jak narazie tylko częściowe) zupełnie zmieniają obraz. Żelazo 0,493mg/l ; mangan 0,082mg/l Wydaje mi się, że wyniki różnić się mogą tym, iż pierwszy pomiar wykonany był po długim przestoju studni, ale woda była przelewana przez kilka godzin, natomiast dzisiejsze pomiary są już z wody, która używana jest na bieżąco. Bądź co bądź osad na WC i umywalce jest wnerwiający, dlatego spróbuje zainwestować w odżelaziacz taki jak kolega pisał - 10x54. Zobaczę jak porazi sobie sama kolumna bez zbiornika bezprzeponowego - wyniki zawartości tlenu były obiecujące.
  6. No to super, przyjmując nawet możliwość zafałszowania wyniku poborem wody do butelki, tlenu i tak wystarczy. Dzięki za informacje.
  7. Witam Dzisiejsze świeże wyniki badań na zawartość tlenu. Woda pobrana z kranu ogrodowego, pod korek, powoli po ściance. W ciągu max 30 minut dostarczona do laboratorium i od razu pomierzona. Nasycenie 54,8%, zawartość tlenu 4,93mg/l Nie wiem czy tyle tlenu wystarczy do usunięcia żelaza. Chyba trzeba będzie popróbować.
  8. Czyli kolejnym krokiem jest pobranie wody i oddanie do laboratorium żeby określili zawartość tlenu.
  9. Dziękuję z poświęcony czas i odpowiedzi. Pozdrawiam
  10. A może można zastosować takie rozwiązanie http://www.filtrywody.mobi/sklep?func=productPage&pid=95&cid=26&prid=0&wid=41 zamiast zbiornika bez przeponowego, na który bądź co bądź mam już mało miejsca
  11. Dokładnie - szambo tzw. ekologiczne z rozsączaniem. Nie ma tam żadnego mieszania ani napowietrzania. Zbiornik jest przeponowy 80l. Z filtrem wielofunkcyjnym chyba narazie dam sobie spokój - nie odczuwam jakoś szczególnie średnio twardej wody. Jedyna denerwująca rzecz to nieustannie pojawiające się rdzawe naloty na zlewach umywalkach i WC. Czy ta przepona w zbiorniku bardzo negatywnie wpłynie na pracę odżelaziacza? Woda z odżelaziacza i tak pójdzie poza szambo - wykręcona dziura przez elewację do zakopanej beczki - moje grunty to w zasadzie sam piach więc z chłonnością tego rozwiązania nie będzie problemu.
  12. Jeżeli chodzi o zużycie wody to ciężko mi to ocenić bez wodomierza, nie orientuję się ile to max wyniesie dla 4 osób ( bez podlewania ogrodu - tu woda może być z żelazem ) Ścieki - posiadam zbiornik z separatorem tłuszczu plus rozsączanie.
  13. Witam Czy mógłbym poprosić o orientacyjny koszt oraz jakie urządzenia do uzdatnienia wody dobrać dla następujących parametrów Mętność 7,2 pH 7,6 barwa 3,1 Przew. Elektryczna własna w 25*C 482 Jon amonowy mg/l NH4 0,08 Azotyny mg/l NO2 0,05 Azotany mg/l NO3 1 Chlorki mg/l 14 Fluorki mg/l 0,1 Siarczany mg/l 73 Mangan ug/l 92 Żelazo ug/l 1053 Twardość ogólna mg/l CaCO3 227 Ogólna liczba mikroorganizmów w 1 ml wody na Agarze po 72h w temp 22 +-2*C 25 Ogólna liczba mikroorganizmów w 1 ml wody na Agarze po 48h w temp 36 +-2*C 0 l. bakterii g. Coli 0 l. bakterii E.Coli 0 l. enterokoków w 100ml wody 0 Woda ze studni głębinowej o głębokości około 30m do użytku na potrzeby gospodarstwa domowego - 4 osoby. Pompa Grundfos SQ3-65, odległość od domu około 30m Pozdrawiam
  14. A ja bym polecił pellet. W domu u rodziców najpierw był ekogroszek - straszny syf w kotłowni od dorzucania i wybierania popiołu. Teraz jest gaz z ulicy i szczerze polecam to wszystkim. U mnie natomiast nie mam szans na gaz z ulicy, dlatego zdecydowałem się na pellet, który cenowo wyjdzie niewiele więcej od groszku. A co do pompy ciepła... koszt nieporównywalnie większy niż w przypadku kotłowni na węgiel czy pellet.
  15. Dzięki za podpowiedzi...chyba zdecyduję się na Q-pellet duo. Jest tańszy od Red Compact, a z tego co czytam to równie dobrze pracuje. Szkoda tylko ze jest 2x większy gabarytowo.
  16. Jeszcze w Castoramie widziałem ostatnio gotowy produkt firmy Sika do reprofilacji i z tego co pamiętam to był w dość małych 2-3kg opakowaniach.
  17. a jak juz bardzo chcesz tl równać to proszę http://www.netweber.pl/weber-technologia-deitermann/produkty/naprawa-i-ochrona-betonu.html tylko ze warstwa kontaktowa ok 70 zł i worek zaprawy 25 kg około 120 zł
  18. szkoda pieniędzy na środki do naprawy betonu... i tak na to pójdą kafle albo styropian. ja bym nic nie robił. nawet zbrojenia nie widać
  19. Witam Czy ktoś z Państwa używa pieca Heiztechnik Q pellet Duo i mógłby podzielić się opinią o nim, ewentualnie pytanie też dotyczyć może pieca RED Compact 18 - może z tym piecem ktoś ma jakieś doświadczenia? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...