Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GTIII

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GTIII's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oryginalny przekrój stropu według mojego projektu pod którym podpisał się architekt: płyta osb1,8 deski 3,5cm belki 5x18 karton-gips na ruszcie metalowym Czy to będzie sztywne nie mam pojęcia a w zasadzie doświadczenia .
  2. W moim projekcie są belki stropowe 18x5 co 50 cm przy maksymalnej rozpiętości 420cm. Ale w związku z tym że chciałem mieć widoczne bale na parterze, zmieniono ich rozmiar na 18x11 i rozmieszczono w odstępach ~62cm. Po pokryciu płytą osb 22mm strop wyraźnie pracował. Na płyty zamontowałem poprzecznie do bali legary 10x4,5 co 45cm i po tym zabiegu strop zrobił się sztywny. Na legary idą jeszcze raz płyty 22mm.
  3. No niestety to było by za proste. Próbowałem zrobić tak jak piszesz. Dzwonię do pierwszego kominiarza z ogłoszenia i po przedstawieniu mu sytuacji informuje mnie że przyjedzie ale za miesiąc bo teraz ma dużo pracy i tralatralal, dało się wyczuć że nie chce się mieszać w jakieś nie typowe historie. Dzwonię do drugiego i tu już sobie usiadłem, koleś mówi mi że jak mam dom drewniany to w odległości 1m od komina nie może być elementów drewnianych:cool:. A ja mam w projekcie 5cm od komina elementy nośne stropu... bez komentarza.
  4. Witam mam postawiony komin systemowy Schiedel. Kanał dymowy ceramiczny w kominie ma średnicą 20 cm. Planuję zakup kominka wolnostojącego na pellet którego maksymalna temperatura spalin (według producenta) wynosi 180 stopni. Według instrukcji rura spalinowa łącząca kominek z kominem powinna mieć 10cm. Dystrybutor kominka posiada w sprzedaży takie redukcje stalowe jednak są one symetryczne. W moim przypadku rura spalinowa będzie przebiegać bardzo blisko ściany o konstrukcji drewnianej. ścianę obłożę płytami silikatowo-wapiennymi Silca 3cm (dam minimum dwie warstwy). Chciałbym dodatkowo odsunąć rurę spalinową od ściany wykonując nie symetryczną redukcję. Zyskał bym dzięki temu dodatkowe 5 cm. Czy można taką redukcję wykonać? Jeżeli tak to jak? Chodzi mi o rozwiązanie które zostanie zaakceptowane przez kominiarza na przeglądzie kominów.
  5. Dziękuję za podpowiedzi. Zaatakuję z pismem. Opinie projektanta widziałem tylko w trakcie sporządzania i nie mam kopii. Jestem przekonany że gdyby ten słup faktycznie spadł na pewno ZE nie przyzna się do tego że wiedział o uszkodzeniu słupa.
  6. Tzn z kim? W zakładzie energetycznym jest tzw punkt obsługi klienta w którym obsługa jest jakby z minionej epoki (wyżej mnie nie wpuszczą). Pytałem jak to załatwić, stwierdzili że jak będzie trzeba to wymienią podczas wykonywania przyłącza. Panowie odbierający przyłącze też jakby nie chcieli widzieć problemu, zwalali że o tym decyduje ktoś w biurze. Projektant w dokumentacji napisał wyraźnie że zaleca wymianę słupa ze względu na zły stan techniczny.
  7. Witam, Mam na działce stary słup NN. Z jednej strony słupa kruszy się beton, w kilku miejscach zbrojenie jest zupełnie odkryte, posiada jedno pęknięcie przez ~50% jego grubości. W odległości 4m od słupa buduję dom. Przewrócenie się słupa zagraża uszkodzeniem budynku i innych dóbr znajdujących się w jego zasięgu. Projektant przyłącza energetycznego zaznaczył w dokumentacji że zaleca wymianę słupa na nowy. Któregoś poranka pojawiła się ekipa i wykonali przyłącze do budynku bez wymiany słupa. Była to firma zewnętrzna, na pytanie co ze słupem wzruszyli ramionami twierdząc że oni mają zrobić tylko przyłącze. Kto w przypadku przewrócenia się takiego słupa pokrywa straty powstałe w wyniku np uszkodzenia samochodu, przyczepy kempingowej, nowego domu? Druga rzecz jakiej się obawiam to to że energetyka dojrzeje do wymiany słupa gdy zagospodaruję teren działki wokół słupa i cała pracę będę musiał wykonać ponownie. Jak zmusić zakład energetyczny do wymiany słupa teraz zanim skończę zagospodarowywać działkę?
  8. Dzisiaj dostałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania, niestety w zawiadomieniu wpisał że wnioskuję o 9,5m zamiast 9m tak jak było we wniosku. We wtorek jadę to wyjaśnić.
  9. Złożyłem wniosek ponownie tym razem działka jest już odrolniona w wypisach i na mapce. Zrobiłem to 5 kwietnia i na razie cisza. Ile czasu ma urzędnik na wszczęcie postępowania?
  10. Wniosek był sformułowany raczej profesjonalnie przez architekta wykonującego adaptacje. Prosiłem o wprowadzenie zmiany. W odmowie urzędnik napisał "Odmawiam zmiany decyzji o warunkach zabudowy". Po czym mam dwie strony bla bla bla a na końcu czytam "Teren objęty wnioskiem nie spełnia wszystkich wymagań wymienionych w art 61 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym niezbędnych do wydania warunków zabudowy - wymaga zgody właściwego ministra na przeznaczenie tych gruntów na cele nierolnicze i nieleśne jako grunt klasy III................W obecnym stanie prawnym brak jest podstaw prawnych do wydania decyzji o warunkach zabudowy dla działki nr .... Jak dla mnie to jakaś bzdura i kompletny brak logiki ale ja nie jestem prawnikiem. W końcu co za różnica w jakiej kolejności załatwiam formalności? Jedno co chciałbym teraz ustalić to to czy urzędnik odmówił mi zmiany zasadnie czy też było to jego widzimisię i brak dobrej woli.
  11. Doprojektowanie dobudówki jest problemem ponieważ spowodowało by to zamknięcie przejazdu na tylną część działki a oprócz tego mogło by się wiązać z dodatkowymi kosztami przenoszenia słupa NN ustawionego w nieco niefortunnym miejscu. Działka jest ze spadkiem 10% i dość specyficznie ukształtowana w związku z czym nie ma wielkich możliwości manewru. Odstępstwo od wymiaru 12m raczej nie jest problemem. Domy w sąsiedztwie mają jakieś 8x9 i 7x9 m. I są oddalone o jakieś 20 i 50m od mojego planowanego. Sąsiad na działce obok też RIIIb złożył wniosek o zmianę w WZ elewacji frontowej z 12m na 17m i dostał zgodę (właśnie otrzymałem zawiadomienie jako sąsiad). Wygląda na to że problem tkwi w kolejności załatwiania formalności. Najpierw trzeba odrolnić/wyłączyć z produkcji rolnej (czy jak to się tam nazywa) na podstawie posiadanego WZ i jak obszar wyłączony będzie naniesiony na mapkę taką przerywaną linią wtedy składamy o wprowadzenie zmian w WZ. Obszar wyłączony nie jest już RIIb i urzędnik nie widzi problemu. Mam nadzieję że w moim przypadku też to przejdzie.
  12. Witam wszystkich serdecznie! Pierwszy post na forum i niestety poważny problem. Posiadam działkę ~15a która w całości stanowi grunt orny klasy RIIIb. Posiadam warunki zabudowy na tą działkę wydane w 2012 roku. Niestety życie zweryfikowało moje plany i domek będzie musiał być skromniejszy niż planowałem w 2012. Problem polega na tym że szerokość elewacji frontowej według warunków zabudowy powinna mieć 12 m z tolerancją 20%. Elewacja frontowa w projekcie który już zakupiłem ma 8m. Wystąpiłem do gminy o wprowadzenie zmiany w warunkach zabudowy polegającej na zmianie szerokości elewacji frontowej na 9m z tolerancją 20%. Dzisiaj otrzymałem decyzję odmowną. W dużym skrócie odmowę uzasadniają tym że w świetle obowiązujących dzisiaj przepisów nie wolno wydawać warunków zabudowy na gruntach RIIIb. Przecież ja chcę wprowadzić małą zmianę a nie nowe warunki. Cała sprawa wydaje mi się jakimś absurdem ale cóż żyjemy w kraju takim a nie innym. Czy macie jakieś pomysły jak wybrnąć z takiej sytuacji? Zaznaczam że nie chcę zmieniać projektu ponieważ to ciągnie za sobą koszty a budżet jest skromny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...