Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klima10

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

klima10's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeszcze jedno do innego ocieplenia, przy kładzeniu pustaków porotherm na bloczki fundamentowe ja żeby już zrobić wannę też kładę masę bitumiczną żeby ją związać z chudziakiem i dwie warstwy cegieł zasypuję jeszcze perlitem (taki isomur dla biedoty) na100% niczego nie podciągnie. Pozdrawiam.
  2. Witam przerabiałem ten temat kilka miesięcy przeczytałem chyba wszystko co jest w interncie pytałem dzwoniłem i podjołem decyzje dla biedoty żeby cena nie zabiła choć tanio też nie jest i tak 1 Na chudziak- papy oprócz jednej (której cena jest kosmiczna) nie dają deklaracji użytkowania do wewnątrz budynku mówią że można ale papieru z badaniami nie dadzą. Więc na chudziaka idzie masa bitumiczna wodna 3mm szczelna wanna producentów ile chcecie zależy od ceny ja wybrałem P2k cena dobra na bieda dom. 2 Na szczelną wannę idzie pdsypka perlitowo gipsowa żeby w razie czego coś tam zbierała (Perlit ten hydrofobizowany nie nasiąka wodą) grubość 180 bo ten grupszy agro jest mieszany i ma różną wagę proporcje podane w wątku, tak jak pisali ci którzy robili zraszać ne podlewać, wysokość 15-20cm w zależności co komu potrzebne. 3 Na perlit 10cm styropianu eps i tu uwaga trzeba przemyśleć co kto chce stawiać jeżeli jakieś stoły komode szafkę pod telewizor itp czyli nie ciężkie rzeczy wystarczy eps 100, jeżeli np w kuchni to minimum eps 150, 200 podobno słabszy osiada takie info od fachowców od styropianu. 4 Dalej już prosto ogrzewanie , wylewka, płytki lub panele itp Mam nadzieję że komuś pomogłem i nie musiał czytać tego wszystkiego co ja bo mętlik w głowie jest niezły Pozdrawiam.
  3. Witam czy ktoś z forumowiczów widział w środku oczyszczalnię Delfin pro 6 mbbr jest tam coś do zepsucia czy wszystko jest w szafce, chodzi mi czy w środku jest jakaś elektryka pompy itp?
  4. Witam już mam dość czytania bo faktycznie czym więcej tym mniej się wie, zawęziłem oczyszczalnie do kilku sztuk i proszę o wypowiedzi użytkowników mianowicie: Kingspan Biopur Delfin Pro 6 EK-S4 MODEL VH 6 – 50 brałem pod uwagę Biorock ale cena jeszczę niedostępna chociaż dostałem ciekawą zniżkę. Proszę o opinię osób które użytkują takie oczyszczalnie i nie tylko każda uwaga za i przeciw będzie godna uwagi z góry dziękuję
  5. Dzięki Artur za odpowiedź i za zaoszczędzenie 1200 zł poczytam pobliczam i zrobię sobię sam studnię jeszcze raz dzięki
  6. Witam chyba pierwsza konstruktywna wymiana opini na całym forum, można przynajmniej jakieś wnioski wyciągnąć teraz czekam na odpowiedź ze strony padre500. Artur pytanie działkę mam nie wielką ale zastanawiam się w jakiej maksymalnie odległości może być studnia chłonna od oczyszczalni, chodzi mi o to żeby studnia po jakimś czasie nie "nawadniała fundamentu" oraz żeby pompa dała radę ją dostarczyć i drugie pytane kupować orginalną studnie czy wystarczy rura kanalizacyjna fi500 z nawierconymi otworami dł 3m pozdrawiam.
  7. Czyli padre500 nie biorąc pod uwagę firmy, takiego typu oczyszczalnie są dobre jeżeli chodzi o zastosowania techniczne czy można znaleść jeszcze coś lepszego w tym przedziale cenowym?Jeżeli nie chcesz się wypowiadać na forum proszę o jakieś info na pw. Wesołych świąt.
  8. Wkleiłem zdjęcie tej oczyszczalni jak mi powiedział gościu co je montuje to osadnik wstępny to ta pierwsza komora tam jest filtr. opis: 1. zbiornik walcowy 2. wzmocnienie zewnętrzne 3. rura dopływowa 4. komora uśredniania 5. element napowietrzający 6. filtr wstępny 7. pompa mamutowa ścieków 8. przelew awaryjny 9. komora osadu czynnego 10. dyfuzor napowietrzający 11. filtr końcowy 12. system recyrkulacji osadu 13. osadnik końcowy 14. koryto przelewowe 15. system rozbijania kożucha 16. rura odpływowa 17. pompa mamutowa osadu 18. rozdzielacz powietrza
  9. Kominiarz gdyby wszystkie uszczypliwości na tym forum kończyły się tak jak nasze to miło by się je czytało :yes:Mam pytanie bo jesteś bardziej doświadoczny i jesteś w temacie czy z nowymi przepisami mogę zmienić wentylację grawitacyjną na mechaniczną na dziennik budowy czy muszę mieć projekt wentylacji mechanicznej do pozwolenia na budowę dzięki za odpowiedź.
  10. Błysnołem i to jak, ustawa weszła wiadomo kiedy a moje pytanie też wiadomo kiedy było:D nie doprecyzowałem że buduję się w tym roku i ustawa dotyczy mnie ale tak jak ty twierdzę że Polska to dziki kraj jedne ustawy są dla nas a inne dla nich ta jest dla nas. Napewno przepis przyda się innym pozdrawiam.
  11. Witam mam pytanie jestem na etapie wyboru oczyszczalni i interesuje mnie EK-S 4-50 jest jeszcze pod nazwą:EK-S lub EK-S/ I AQUA produkowane na Słowacji lub w Czechach jest bardzo mało opini na ten temat i ciężko coś wywnioskować, czy mógłby ktoś zobaczyć zdjęcia i strony z tymi oczyszczalniami i napisać czy ten system jest dobry czy nie, jakie ma wady a jakie zalety z góry dziękuję za pomoc. PS osobom które napiszą że jest napisane w necie niech podadzą link a jak nie to niech milczą pozdrawiam.
  12. Witam znalazłem odpowiedź także kominiarz nie masz racji: Od dnia 1 Stycznia 2014r. obowiązują przepisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013r. (DzU poz. 926), zmieniająca rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. § 148. Wymogi wentylacji 1. Wentylację mechaniczną wywiewną lub nawiewno-wywiewną należy stosować w budynkach wysokich i wysokościowych oraz w innych budynkach, w których zapewnienie odpowiedniej jakości środowiska wewnętrznego nie jest możliwe za pomocą wentylacji grawitacyjnej. W pozostałych budynkach może być stosowana wentylacja grawitacyjna lub wentylacja hybrydowa. 2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego. 5. Instalacja wentylacji hybrydowej, wentylacji mechanicznej wywiewnej oraz nawiewno-wywiewnej powinna mieć wentylatory o regulowanej wydajności.
  13. Jest to jakoś przepisami potwierdzone że można nie robić kominów wentylacyjnych w domu czy jak urzędnik sobie zechce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...