Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wujaszek_j

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wujaszek_j

  1. Moje mieszkanie posiada wejście bezpośrednio z dworu - taka kilkurodzinna kostka z niezależnymi wejściami. Po otwarciu drzwi wchodzimy do "wiatrołapu". Piszę w cudzysłowu bo jest to wiatrołap tylko z nazwy - ma szerokość 1,5 metra ale długość tylko 60cm wiec jest bardzo mały i krótki. To rozwiązanie jest o tyle bez sensu, że i tak jeśli wchodzą dwie osoby to otwierają drugie drzwi i wchodzą w głąb mieszania wznosząc zimą cały bałagan. Poza tym wchodzą do domu przy otwartych jeszcze drzwiach zewnętrznych wiec wiatrołap traci sens. Otwarcie drugich drzwi powoduje też zaburzenie komunikacji w korytarzu i robi się wtedy niezły kocioł. Mieszkanie jest małe bo ok 50m i myśleliśmy nad likwidacja tego wiatrołapu - wyburzenie - ścianki działowej (wiatrołap jest zagospodarowanym kawałkiem korytarza). Niestety mamy obawy bo drzwi zewnętrzne metalowe nie są jakieś super ciepłe i w wiatrołapie czuć zimno przy niskich temperaturach. Technicznie jest możliwe zamontowanie drugiej ościeżnicy zaraz przy drzwiach wejściowych (wykorzystałbym drzwi od wiatrołapu od strony mieszkania). Drzwi to są 90tki wiec będzie to do siebie pasowało. Ogólnie w mieszkaniu było by więcej przestrzeni bo ten wiatriołap to tylko klitka gdzie tak naprawdę ledwo się może obrócić jedna osoba. Pytanie brzmi; czy jeśli chodzi o ciepło w mieszkaniu, takie rozwiązani z podwójnymi drzwiami będzie wyraźnie gorsze niż wiatriolap czy raczej nie powinienem odczuć różnicy? Przy wejściu do domu zamiast odbić się od drugich drzwi i tak się je otwiera zanim zamknie się drzwi wejściowe wiec to ze mi więcej zimna wleci do mieszkania podczas wchodzenia jest bez znaczenia, chodzi mi raczej o izolacje cieplną przy zamkniętych drzwiach, Byc możne ten mały kawałek wiatrołapu to taka strefa buforowa i jest i tak lepszym rozwiazaniem niz podwojne drzwi? Dodam ze jesli zrobilbym podwojne drzwi to chcialbym dodac jakies ocieplenie np taka mate na drzwi z marketu (raczej na drzwiach zewnetrznych bo nie wiem czy na metalowych nie bedzie sie skraplala woda i mi to nie zajdzie wilgocia). Jakie jest Wasze zdanie?
  2. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale:) Moje mieszkanie posiada wejście bezpośrednio z dworu - taka kilkurodzinna kostka z niezależnymi wejściami. Po otwarciu drzwi wchodzimy do "wiatrołapu". Piszę w cudzysłowu bo jest to wiatrołap tylko z nazwy - ma szerokość 1,5 metra ale długość tylko 60cm wiec jest bardzo mały i krótki. To rozwiązanie jest o tyle bez sensu, że i tak jeśli wchodzą dwie osoby to otwierają drugie drzwi i wchodzą w głąb mieszania wznosząc zimą cały bałagan. Poza tym wchodzą do domu przy otwartych jeszcze drzwiach zewnętrznych wiec wiatrołap traci sens. Otwarcie drugich drzwi powoduje też zaburzenie komunikacji w korytarzu i robi się wtedy niezły kocioł. Mieszkanie jest małe bo ok 50m i myśleliśmy nad likwidacja tego wiatrołapu - wyburzenie - ścianki działowej (wiatrołap jest zagospodarowanym kawałkiem korytarza). Niestety mamy obawy bo drzwi zewnętrzne metalowe nie są jakieś super ciepłe i w wiatrołapie czuć zimno przy niskich temperaturach. Technicznie jest możliwe zamontowanie drugiej ościeżnicy zaraz przy drzwiach wejściowych (wykorzystałbym drzwi od wiatrołapu od strony mieszkania). Drzwi to są 90tki wiec będzie to do siebie pasowało. Ogólnie w mieszkaniu było by więcej przestrzeni bo ten wiatriołap to tylko klitka gdzie tak naprawdę ledwo się może obrócić jedna osoba. Pytanie brzmi; czy jeśli chodzi o ciepło w mieszkaniu, takie rozwiązani z podwójnymi drzwiami będzie wyraźnie gorsze niż wiatriolap czy raczej nie powinienem odczuć różnicy? Przy wejściu do domu zamiast odbić się od drugich drzwi i tak się je otwiera zanim zamknie się drzwi wejściowe wiec to ze mi więcej zimna wleci do mieszkania podczas wchodzenia jest bez znaczenia, chodzi mi raczej o izolacje cieplną przy zamkniętych drzwiach, Byc możne ten mały kawałek wiatrołapu to taka strefa buforowa i jest i tak lepszym rozwiazaniem niz podwojne drzwi? Dodam ze jesli zrobilbym podwojne drzwi to chcialbym dodac jakies ocieplenie np taka mate na drzwi z marketu (raczej na drzwiach zewnetrznych bo nie wiem czy na metalowych nie bedzie sie skraplala woda i mi to nie zajdzie wilgocia). Jakie jest Wasze zdanie?
  3. No właśnie dlatego pytam bo sam nie wiem co robić. Odkułem kilka płytek na próbę, do roboty zabiorę się za jakiś tydzień- dwa. Zdaje sobie sprawę, że zgodnie ze sztuką budowlaną powinno się klej skuć, problem w tym, że po odkuciu płytek powierzchnia kleju, która została na podłodze jest gładka i równa, widać tylko wytłoczone napisy prouducenta płytek - przy odkuwaniu płytki klej z nią nie odchodzi. Klej jest tak mocny że w miejscach gdzie udało się go skuć schodzi razem z podłogą Co się może stać jak położę płytki na warstwę tak mocnego kleju? Skoro są specjalne grunty i kleje, umożliwiające kładzenie nowych płytek na stare płytki, to zacząłem się zastanawiać nad położeniem, nowych płytek na stary klej. Stary klej się nie kruszy i nie pęka jest mega mocny i właściwie wygląda jak wylewka jakaś Co się może stać jeśli położę nowe płytki na stary klej albo nowe płytki na stare płytki?
  4. Witam Jestem tutaj nowy więc na początku chciałem wszystkich powitać. Mam mały dylemat i mam nadzieje, że mi pomożecie. Podłoga którą mam zamiar wyremontować to korytarz + kuchnia powierzchnia łączna ok 20m. W tej chwili znajdują się tam płytki 30x30 ułożone w karo. Problem w tym że odkuwając płytki odchodzą one bez kleju. Po zerwaniu płytki powierzchnia podłogi jest gładka, gdyż na płytce którą odkuwa kleju praktycznie nie ma. Odkuwanie starego kleju jest bardzo czasochłonne jest on na tyle twardy, że skuwając go w wielu miejscach zostaje uszkodzona wylewka.podłogi. Zastanawiam się czy po zastosowaniu jakiegoś gruntu mógłbym położyć nowe płytki na warstwę starego kleju. Co o tym myslicie? Dodam, że mieszkanie jest w bloku z 2006 roku, podłoga jest wymieniana pownieważ nie podoba nam się wzór płytek. Nowe płytki będa miały wymiary 30x60
×
×
  • Dodaj nową pozycję...