Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztof_S

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Krzysztof_S's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Krzysztof_S

    Grupa PODLASKA

    Witam i pozdrawiam. Któż powiedział, że lazury konserwuje się co dwa lata? Nie spotkałem takowych z tak krótką gwarancją. Kupuję w CDM. Gwarancja jest na pięć lat i gdyby się coś działo to dlaczego z niej nie skorzystać? Natomiast wiem skądinąd, że mają się dobrze i po siedmiu latach. Żeby porządnie pomalować kryjącym, to też trzeba b. dokładnie oczyścić. Dlaczegóż nie zlecic tego fachowcom? Jest szansa, że po 5-7 latach człowiek wyjdzie z dołka "okołoinwestycyjnego" i będzie mógł dać zarobić ludziom, któży z tego żyją. Czyż nie? PS. Czy okolice Suwałk można zaliczyć do Podlasia?
  2. Witam i pozdrawiam. Któż powiedział, że lazury konserwuje się co dwa lata? Nie spotkałem takowych z tak krótką gwarancją. Kupuję w CDM. Gwarancja jest na pięć lat i gdyby się coś działo to dlaczego z niej nie skorzystać? Natomiast wiem skądinąd, że mają się dobrze i po siedmiu latach. Żeby porządnie pomalować kryjącym, to też trzeba b. dokładnie oczyścić. Dlaczegóż nie zlecic tego fachowcom? Jest szansa, że po 5-7 latach człowiek wyjdzie z dołka "okołoinwestycyjnego" i będzie mógł dać zarobić ludziom, któży z tego żyją. Czyż nie? PS. Czy okolice Suwałk można zaliczyć do Podlasia?
  3. Wracając do pytania postawionego na początku: komfort użytkowania i czucia się jak w domu, a nie w konstrukcji "tekturowej" zapewniają stropy tradycyjne: lane lub płyty żelbet - niestety za wyższą cenę. Po prostu trzeba ustawić priorytety - nie da się pogodzić wygodnego użytkowania z niską ceną. Poddasze mimo że nieużytkowe wymaga czasem wejścia i zdaje się trudno o cuda, które będą zapobiegać pracy wiązarów, a co za tym idzie po pewnym czasie płyty sufitu będą się rysować.
  4. Mam podobne odczucia jeżeli chodzi o moje spotkania z Architektem. Wiele samozaparcia kosztowało mnie przekonanie go np. do prostych rozwiązań dachu. Ale jestem zadowolony. Nasza (tzn. moja i żony) wizja domu została zrealizowana, z wykorzystaniem oczywiście cennych doświadczeń i rozwiązań Architekta. 6,5 tys. z przyłączami i urzędami, a więc o ponad połowę mniej niż u Artura_drugiego. Polska pn-wsch.
  5. W ub tygodniu dałem do wyceny projekt: pow. zabudowy niecałe 200 m2, poddasze nieużytkowe, częściowo piwnica. Stan surowy łącznie z pokryciem dachówką - 70 tys. W cenie geodeta, dowóz materiałów, sprzęt i t.p. ale pamiętając ceny z tego wątku usiadłem z wrażenia i miałem zepsuty humor na resztę dnia. Jako argument usłyszałem, że nie zatrudnia na czarno, płaci ZUS, podatki itp. Mimo wszystko nie negocjowałem tylko po prostu zabrałem projekt. Moje pytanie: czy zrobiłem dobrze? Polska pn-wsch.
  6. W ub tygodniu dałem do wyceny projekt: pow. zabudowy niecałe 200 m2, poddasze nieużytkowe, częściowo piwnica. Stan surowy łącznie z pokryciem dachówką - 70 tys. W cenie geodeta, dowóz materiałów, sprzęt i t.p. ale pamiętając ceny z tego wątku usiadłem z wrażenia i miałem zepsuty humor na resztę dnia. Jako argument usłyszałem, że nie zatrudnia na czarno, płaci ZUS, podatki itp. Mimo wszystko nie negocjowałem tylko po prostu zabrałem projekt. Moje pytanie: czy zrobiłem dobrze?
  7. Nie zawsze jest tak źle jeśli chodzi o terminy. Podział trwał łącznie ok. 10 dni. Okres uprawomocnienia można skrócić jeżeli uzyska się bodajże zgody sąsiadów. Nie znam szczegółów, bo załatwiał to geodeta. Za podział działki (na dwie) i za mapę do celów projektowych zapłaciłem 1400 zł (podlaskie).
  8. O betonie komórkowym pisano i to dużo. Myślę, że to kwestia gustu. Beton jest miękki, właściwości cieplne ma bardzo dobre. Porównanie przenikalności (ścian dwu- i trójwarstwowych z różnych materiałów) było w "Muratorach" na przełomie 2001/2002, Nie ma dowodów na to, że jest niezdrowy. A wiercenie, czy kładzienie instalacji bez porównania łatwiejsze. Ceramika jest za to ładniejsza, ale jak już kiedyś było napisane - po otynkowaniu naprawdę to nie ma znaczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...