Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ashen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    299
  • Rejestracja

ashen's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. mam dwa kręgi betonowe na zbyciu, jeden lekko pęknięty, ale na sam spód może być.
  2. mam dwa kręgi betonowe na zbyciu, jeden lekko pęknięty, ale na sam spód może być.
  3. rozumiem, że dałeś luźno na ruszt. Ja zastanawiałem się czy nie zrobic dodatkowego górnego rusztu który byłby oparty o te małe półeczki powyżej rusztu i tam wyłozyć szamot.
  4. a jak z sadzą? pewnie 2-3 krotnie zwiekszona ilość ? no i przytłumiłeś pewnie ciąg spalin...nie boisz się zatrucia tlenkiem węgla? wadą piecy żeliwnych jest to iż sadzy przykleja się nieporównywalnie więcej na elementy rusztów i żeber wykonanych z żeliwa niż ma to miejsce w piecach stalowych.
  5. byc może, ale już na jednej tonie zwraca mi się zakup ślimaka - i to z nierdzewki. sprawdziłem zawartość siarki: ekogroszek kamienny 1% ekogroszek brunatny 1,3-1,8% dużej róznicy nie ma.
  6. Tydzień temu kupiłem na próbę tonę czeskiego ekogroszku brunatnego (350zł) kal 21. Piec bierze nadal worek na dobę tyle tylko, że kosztuje mnie to o połowę mniej. Jest trochę więcej niedopalonego popiołu, ale za tą cenę nie zwracam na to uwagi. Nie gaśnie, pali się jak na kamiennym Kazimierz Juliusz za 800zł.
  7. a info o nowych palnikach na miał węglowy gdzieś widzicie na stronie reco ? też byłbym zainteresowany ślimakiem z nierdzewki.
  8. jean58 - Twoja metoda jest dosyć ryzykowna, zostawiając tylko kilka cm na ujście spalin mocno ograniczasz ciąg komina - zapominasz o nieszczelnościach pieca którymi może wydostawać się tlenek węgla - o tragedię nietrudno... Faktycznie, szkoda że serwis ograniczył swoją działalność w tym wątku. Wątek ma już ponad 42,000 odsłon co czyni go jednym z najpopularniejszych jeśli chodzi o pieco CO. Dla producenta to fantastyczny kanał komunikacji z z klientami lub potencjalnymi zainteresowanymi. Firma MCI jednak nie potrafi lub nie chce wykorzystać tej drogi dla swoich celów marketingowych. Szkoda. Skorzystaliby na tym jak sądzę wszyscy.
  9. Też kombinowałem z deflektorem ale raczej jego rolę miały spełniać cegły szamotowe (2-3 sztuki) ustawione na wstawionym ruszcie. Serwisanci reco wypowiadali się o moim pomyśle raczej mało przychylnie. Ale patrząc na budowę np. ling duo i jego mniejszym zapotrzebowaniu na opał myślę że jednak warto coś wstawić w tą pustą przestrzeń nad górnym paleniskiem reco. sterownik pokojowy się u mnie nie sprawdza, powoduje wychłodzenie kotła do 35 stopni i później żmudną pracę do np. 60 stopni. (temp pieca u mnie w układzie w całości idzie na bojler)
  10. wczorajszej doby piec potrafił spalić 80kg/doba węgiel obecnie dopala się niemal idealnie, jednak ilość spalanego węgla niemal doprowadza mnie do szału. temp na piecu mam 64-66 stopni zawór czterodrogowy 7/8 (niemal wszystko ciepło na grzejniki)- jak mnie to w domu zimno termostaty pokojowe na 3 temp w domu ok 21 wegiel 26-28 pompa co 16-18 dmuchawa 20
  11. Trudno ustawić ten piec, czasami sie udaje i w miare dobrze dopala węgiel po 2 tygodniach na tych samych parametrach juz inaczej dziala na tej samej partii paliwa. Spalanie raczej trudno utrzymać poniżej 40kg/dobę , przy temperaturze -5 do -12 dla domu ok 220-250m2 (po rozmowie z 2 użytkownikami). Jaki jest sens zakresu ustawień kaloryczności paliwa do 60 też nie rozumiem. Jeszcze jedno: w jakiej pozycji macie ustawiony zawór mieszający? u mnie jak tylko dam mniej niż 7 w skali 1-8 to piec wychładza się błyskawicznie i niemal pracuje non stop.
  12. fuga elastyczna 1mm np nanofug z BASFa - droga ale lepszej nie ma
×
×
  • Dodaj nową pozycję...