Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MaryJane88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MaryJane88's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jest szansa że się zmieścisz w tej kwocie. Wszystko tak na prawdę zależy jednak od tego jakie materiały wybierzesz. Fakt że okna będą kosztowały małą fortunę a przy takiej ilości przeszkleń trzeba będzie niestety zainwestować w dobrej jakości produkt. Mi też się marzył kiedyś dom zbliżony do przedstawionych przez Ciebie ale portfel zwyciężył Całkiem spore okna i tak zostały co wiąże się z ciągłym gadaniem ludzi że to głupie bo mamy duże straty ciepła Co do wykonawcy to polecić w Twoim regionie nie mogę ale myślę że standardowa, dobra firma da sobie rade. Warto jednak zatrudnić porządnego kierownika budowy, który wszystkiego przypilnuje. Jako inspiracja podrzucam jeszcze projekty: https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-1 https://z500.pl/projekt/1008/Z357,dom-z-poddaszem-uzytkowym-garazem-dwustanowiskowym-oraz-antresola.html
  2. No bo najlepsze jedzenie zawsze jest z ogniska;) a tak serio ja osobiście gotowałam na indukcji i na gazie i jakoś bardziej przemawia do mnie ten drugi chociaż zdaje sobie sprawę że indukcji trzeba się nauczyć. Dla mnie za indukcją przemawia głownie to że jest to czyste gotowanie. Nie wiem jednak dlaczego ale mi jakoś mniej smakują niektóre potrawy przygotowane na indukcji. Przy wyborze płyty rozważałam kupienie 4 palnikowej gazowej + podwójnej indukcji ale ostatecznie zdecydowałam się na 5 palnikową gazową z polem wok bo należę do tych osób które często z niego korzystają. O tym jak się sprawuje będę mogła napisać za jakiś czas bo jeszcze leży zapakowana i czeka na kuchnie
  3. Z pralnią, z dwoma łazienkami i spiżarnią a nawet garderobą i gabinetem. Fakt że pomieszczenia są małe ale dla nas wystarczające. Gdybym chciała to bez problemu mogłabym zagospodarować poddasze ale dla mnie jest to bez sensu. Tak jak pisałam każdy ma swoje potrzeby. Ja nie zamierzam zagracić domu niepotrzebnymi sprzętami więc na prawdę tego miejsca jest w sam raz. Nie mam też w planach izolować się od TŻ bo lubimy spędzać czas razem a na czytanie książki czy chwile przed komputerem miejsce się znajdzie. No ale każdy ma to co mu się podoba:) Ja nikomu nie narzucam swojej opinii tylko ją przedstawiam bo chyba na tym ten wątek polega.
  4. Każdy buduje na miarę swoich potrzeb i możliwości.Jednak z tego co zauważyłam wśród znajomych to większość domów o tak dużych powierzchniach jest po prostu niepraktyczna. Ludzie w takich domach (w większości 2+1) mijają się całymi dniami bo każdy siedzi w swoim dużym pokoju. Sypialnie też nie są przytulne bo w jednym kącie stoi łóżko w drugim szafa w trzecim toaletka/biurko i zostaje dużo zmarnowanej wolnej przestrzeni. Ale jak będę miała z ósemkę dzieci to też o takim pomyśle no i wtedy nie musiałabym pracować więc mogłabym sprzątać całymi dniami te moje salony:D
  5. W bloku większość mieszkań jest sporo mniejsza niż te 100m2 a spokojnie użytkują je rodziny 2+2. Dom 120m2 jest zdecydowanie wystarczający dla rodziny 3-4 osobowej. Przecież większość czasu spędza się wspólnie w salonie/ogrodzie. Wszystko jednak zależy od potrzeb. Jeżeli dom ma pozwolić na izolacje domowników od siebie to faktycznie każdy powinien mieć większą sypialnie żeby móc urządzić tam swoją samotnie. Jeśli jednak domownicy lubią spędzać czas razem to duży salon i małe sypialnie wystarczą. No i dochodzą względy ekonomiczne. Dopóki dzieci mieszkają z rodzicami jest ok ale w pewnym momencie wyjeżdżają i zostaje do ogrzania pusta przestrzeń.
  6. Jeszcze nie mieszkam ale już mam kilka przemyśleń. Co bym zmieniła: -zastanowiłabym się nad budową piwnicy bo w związku z pochyłą działką fundamenty były głębokie i bardzo kosztowne więc nie byłaby to aż taka różnica w kwocie -wcześniej pomyślałabym o umówieniu firmy brukarskiej bo zimę przyjdzie nam spędzić bez wjazdu do domu. Co bym zostawiła: -projekt bo pomimo że został wybrany gotowy jest taki jaki chcieliśmy -dom parterowy bo mieszkałam i w parterowym i piętrowym i zdecydowanie wole parter ale to kwestia gustu:) -duże okna fix a szczególnie narożne w którym jeden bok ma 2,2mx2,3m i panoramiczne kuchenne 2,7mx1,4m. Świetnie doświetlają wnętrze i wyglądają fantastycznie -wyjścia na taras z każdej sypialni -generalny wykonawca bo on umawia dodatkowe ekipy a uwagi jemu zgłaszamy i on się tym zajmuje. -ogrzewanie podłogowe w całym domu bo przy urządzaniu nie muszę myśleć o grzejnikach Nie wiem jeszcze jak się sprawdzi technologia szkieletowa w użytkowaniu ale na razie jesteśmy zadowoleni z czasu budowy i jakości wykonania A tak w ogóle to zaczęłabym budowę 5 lat wcześniej
  7. Dziękuje za ten jakże pomocny komentarz. Zmienił on całkowicie moje podejście do tematu. Dobrze że na tym forum są tak pomocni specjaliści odpowiadający konkretnie na pytania. Przepraszam za tak poważny błąd w poście ale wynikł on z mojej ignorancji i nieznajomości tematu. Oczywiście chodziło mi oczywiście o kominek boczny, dwuszybowy.
  8. Dołączę się do pytania. Kominek NBC 9 https://kratki.com/sklep/pl/produkt/2745/nbc-9-lewy-prawy-bs-gilotyna w salonie wg zdjęcia. Palony rekreacyjnie przy ogrzewaniu podłogowym. Dom szkieletowy z wentylacją mechaniczną. Wywiew w kuchni i 2 nawiewy w salonie. Czy taki kominek nie będzie przegrzewał pomieszczeń czy lepiej wziąć np dwustronny?
  9. MaryJane88

    Róbcie kominki w domu !

    Oj chyba coś źle mnie kolega chyba zrozumiał. Pisałam do kolegi d7d(i jego cytowałam a to on użył w swojej wypowiedzi Twojego nicku) bo to on uważa, że spalanie drewna/węgla jest złe a gaz cacy. Ja kominek będę właśnie montować. Ogniska też palę a piec chlebowy opalany drewnem użytkuje cały czas i polecam.
  10. MaryJane88

    Róbcie kominki w domu !

    Niech będzie że spalanie gazu ziemnego jest czystsze(tylko co z tymi wszystkimi dodatkami w nim zawartymi:-?) . Idąc tym tokiem rozumowania kolega energii elektrycznej też nie powinien używać biorąc pod uwagę, że znaczna jej część jest pozyskiwana w elektrociepłowniach. No ale nie liczy się najwyraźniej źródło bo to nie on jest za to odpowiedzialny. W końcu prąd jest z gniazdka . A grilla albo ognisko kolega kiedyś palił?
  11. Wybacz. Błędnie założyłam, że skoro udzielasz w innych postach rad kolorystycznych to i to nie będzie wyzwaniem. A dlaczego tak bardzo nie polecasz SiSi jak to określasz?
  12. To i ja mam pytanie do fighter1983. Antracyt dach, okna i stolarka. Dom szkieletowy ocieplony wełną. Na elewacji elementy drewna i tynk w 2 kolorach. Ciemniejszy zastanawiamy się nad graphit 12 lub graphit 13. Na wzorniku dostępnym w sklepie Graphit 13 wydawał się bardzo jasny. Czy będzie odznaczał się wystarczająco od jasnej części? No i jaki tynk wybrać na tą jasną część. Graphit 18 czy jest dostępny jeszcze jaśniejszy kolor ale nie wpadający w beż? No i w ogóle czy do tej technologii lepiej wybrać tynk silikonowy, silikatowy czy silikonowo-silikatowy?
  13. Ja tez chętnie bym sie skontaktowała z kimś kto wybudował doskonałego lub z charakterem w Małopolsce, Świętokrzyskim, Podkarpaciu. Chciałabym porozmawiać o tym jak się użytkuje dom z antresolą i jak to jest z tym jej ogrzewaniem. Marzy mi się taki salon ale wszyscy mnie straszą, że jest niefunkcjonalny i że zbankrutujemy na jego ogrzewaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...