Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

patman2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez patman2

  1. Witam Mam problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie spalinowym podczas silnego wiatru. Jest to o tyle kłopotliwe że silny podmuch potrafi zerwać płomień. Myślałem nad regulatorem ciągu dostępnym w sklepach, działającym na zasadzie odchylania się przepustnicy. Mam jednak obawy czy nadciśnienie generowane przez pracę wentylatora również nie będzie jej otwierać, przez co spaliny mogłyby się dostawać do kotłowni. Może miał ktoś styczność z tego typu problemem?
  2. Witam Pytanie z serii zagadkowych, dlaczego przy bardzo silnym, porywistym wietrze temp. na kotle podnosi się o kilka stopni ponad ustawioną? Objaw ten występuje od początku użytkowania kotła (odpalony w listopadzie) 20X TT 2erp bez żadnego sterownika, komin wyprowadzony ponad dach, powietrze z szachtu. Gdy wiatr osłabnie praca kotła wraca do normy.
  3. Dzięki za wyjaśnienia. Z uwagi na różne prace musiałem dzisiaj otwierać okna, zwiększył się odbiór, temp. powrotu spadła, tym samym zwiększyła się delta i kocioł obniżył temp. zasilania do zadanej.
  4. Rozumiem że jeśli odkręcę więcej grzejników to paradoksalnie kocioł zmniejszy temp. zasilania do ustawionej? Zwiększy się przecież różnica temp. na zas. i powrocie. Chyba jednak nie w tą stronę kombinuję, myślę że przy dość częstym wietrzeniu pomieszczenia się wychłodziły i teraz kocioł to nadrabia
  5. Witam Od tygodnia pracuje u mnie Victrix 20X TT 2ERP. Sterownik jeszcze nie podłączony, temperaturę ustawiam pokrętłem. Od wczoraj kocioł mimo ustawionej temp. 38 grzeje na 41-42, co może być przyczyną? Grzeję tylko grzejnikami.
  6. Porównując same materiały z których zrobione są wymienniki stop AlMgSi ma z pewnością kilkukrotnie wyższy współczynnik przewodzenia ciepła. Z drugiej jednak strony w kwestii czyszczenia wymiennika ten sam stop podobno nie jest już tak wdzięcznym materiałem (no chyba że pojawi się ktoś i na podstawie swoich doświadczeń zdementuje tą opinię)
  7. Witam Stoję przed wyborem pomiędzy dwoma kotłami. Czy wybrać szeroko omówiony w tym wątku i sprawdzony przez wielu użytkowników X 24 2l czy może wyposażony w szereg nowych rozwiązań model 20 X TT 2 Erp? Czy nowsze w tym przypadku oznacza lepsze? Tego nie wiem dlatego proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam
  8. Witam ponownie Mam pytanie odnośnie podbijania fundamentów, czy wewnętrzne ściany nośne należy podbijać tak samo jak zewnętrzne? Z jednej strony wydaje mi się że tak (w miarę możliwości wykonania wykopu), tym bardziej jeśli ściana ma przenosić obciążenie z poddasza użytkowego. Z drugiej strony przejrzałem kilka opisów i fotorelacji i w żadnym się z tym nie spotkałem. Może chociaż w tej jednej kwestii ktoś zabierze głos?
  9. Witam wszystkich Jest to mój pierwszy wątek na tym forum które czytam ok. pół roku. Jakiś czas temu pojawiła się nam szansa zamieszkania we własnym domu. Dom zbudowany z drewna, ale nie z bali, jak twierdzi babcia. (rozumiem że konstrukcja szkieletowa) Przeszło 20 lat temu dom został ocieplony supremą i otynkowany. (stąd trudno ocenić stan drewna) Odkopałem w jednym miejscu fundament, zagłębiony w podłoże zaledwie na 30cm. Zrobiony z kamieni, łącząca je zaprawa kruszy się pod łopatą. Izolacji brak. Ok. 8 metrów od domu stoi studnia, poziom wody wysoki, lustro 25cm poniżej gruntu. Woda wybierana rzadko, czasem do podlewania. Teren wokół domu podmokły, miejscami grząski, woda stoi jeszcze długo po deszczu. W domu sucho, niema grzyba czy wilgoci. Więźba jak na zdjęciach. Belki stropowe z tego co widać po oderwaniu jednej deski wyglądają na zdrowe, między nimi pustka (nigdy nie było polepy). Na dachu blacha. Powierzchnia podłóg w środku ok. 60m2. (przybudówkę z drugiej strony domu na razie pomijam, dostawiona dużo później, raczej bym ją zlikwidował). Wspólnie z żoną stwierdziliśmy że jeśli by zrobić remont generalny + adaptację poddasza mielibyśmy fajny domek do zamieszkania. Decyzja nie jest podjęta. Ewentualne kwestie jakie mnie nurtują to: 1. Czy mógłbym zostawić tą więźbę? Wygląda na zdrową. Krokwie 130x130 w osi co 1200. Myślę o ewentualnym podbiciu aby weszło więcej wełny. Pokrycie zostało by zmienione na blacho dachówkę. 2. Wzmocnienie fundamentów – myślę że coś na pewno trzeba by z nimi zrobić jeśli miałbym adaptować poddasze, podbijanie? Przy okazji drenaż skoro dookoła domu mokro? Mam sporo kamienia, można go jakoś w tym celu wykorzystać? 3. Dom chciałbym ocieplić wełną, suprema raczej do zerwania czy jest sens ją zostawić? 4. Zasadnicze pytanie już nieraz zadawane na tym forum, czy jest sens wchodzić w poważny remont czy odpuścić ten domek? (nie muszę za niego płacić) Na parterze do wymiany praktycznie wszystko (oprócz okien), pozostałyby gołe ściany na które poszły by płyty g-k. Dom był zawsze zamieszkany. Plusem w całej sytuacji jest to że wykończeniówkę potrafię zrobić sam, ekipy musiałbym wynająć do fundamentów, wymiany pokrycia i wylewek na dole. Zanim zawołam fachowca z uprawnieniami chciałbym poznać Wasze opinie. Link do zdjęć http://www.fotosik.pl/u/patman2/album/1600808 Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...