Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

prometeo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O prometeo

  • Urodziny 24.10.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSZ

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

prometeo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. QBEK17. Dzięki! Nie będę póki co roztrząsał tematu, podrążę go jeszcze samodzielnie w wolnej chwili... Jak mi się nasuną jakieś wnioski to wrócę z powrotem
  2. Od pewnego czasu w domu rozmawiam o jonizacji wody. Temat coraz bardziej mnie intryguje, Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji o tym jak mają się do siebie urządzenia takie jak jonizator i zmiękczacz. Używam w tej chwili zmiękczacza. Czy woda po wyjściu ze zmiękczacza nadaje się do dalszych inwestycji? Woda jest bez kamienia, ale w związku z tym też bez wielu mikroelementów i minerałów - to chyba nie najlepsza wiadomość? A może przy okazji ma zmieniane pH? Tego nie umiem sobie wytłumaczyć... :/ Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie: czy w przypadku używania zmiękczacza woda jest kompletną i nadającą się do picia i warto w nią inwestować poprzez zakup jonizatora? Czy może powinno się pomysleć o zupełnie innym rozwiązaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź!
  3. Hmn, w takim razie ostatnie pytanie - który zmiękczacz wybrać: Viessmann Aquahome 20 COSMOWATER HOME 22 BWT Aquadial Softlife 15 Dla przypomnienia kilka zmiennych pomocniczych / oczekiwań: woda wodociągowa (CaCO3: 295 mg/l) docelowo rodzina 2+2 cwu + co (podłogówka) + pompa ciepła jak najmniej (i jak najrzadziej) pracy przy urządzeniu jak najtańsze w obsłudze jak najmniej awaryjne urządzenie Z góry bardzo dziękuję!
  4. A co sądzicie o urządzeniu CosmoWATER Home 22. Godne uwagi?
  5. Powyższy mail w odpowiedzi na ten: Przepraszam za bałagan.
  6. Wodę i cały dom grzeje pompa ciepła. Kamień zawsze drażni ale uczę się z nim żyć. Rodzina 2+1. Zużycie wody około 300l/doba. Gdybym się zdecydował na zmiękczacz to co sugerujecie?
  7. Cześć, mam takie dane o swojej wodzie. Czy jest sens coś z nią robić? Myślę głównie o zmiękczaniu... Stężenie manganu: <20 µg/l Stężenie żelaza ogólnego: < 50 µg/l Twardość ogólna (CaCO3): 294 ± 18 mg/l Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  8. Witam, za dwa tygodnie będę ocieplał budynek i zaraz po tym ściany będą tynkowane. Zastanawiam się, jakie przewody powinienem sobie jeszcze wypuścić aby potem nie dłubać w tynku ./ styropianie. Póki co przychodzi mi do głowy jedynie zasilenie oświetlenia (w podbitce dachowej) i ewentualne gniazdko 220V przy tarasie. którego jeszcze nie ma. Macie jeszcze jakieś pomysły?
  9. Witam, mamy z żonką dylemat dotyczący podłogi w salonie / jadalni. Zastanawiamy się co będzie lepsze jako wykończenie podłogi - deska (warstwowa) czy płytka drewnopodobna. Za płytką przemawiają takie argumenty jak: twardość i doskonała przenikalność cieplna. Wydaje się, że cena płytki też będzie bardziej atrakcyjna (choć ta pewnie ostatecznie z klejeniem wyjdzie podobnie do deski klejonej do podłogi to już samo ogrzewanie pewnie będzie tańsze niż przy podłodze z deski). Za deską przede wszystkim ciepło przy chodzeniu na boso w miesiącach kiedy nie będzie ogrzewania podłogowego... A jakby nie było przez kilka najbliższych lat dzieci jeszcze będą w fazie "podłogowej"... Czy jest to duży problem, bardzo mało komfortowe są podłogi z gresu w ciepłych okresach? Jak uważacie? Jak wygląda to z perspektywy Waszych doświadczeń?
  10. Usunąłem posta podczas jego edycji... Ale zdąrzyłeś odpowiedzieć. Bardzo Ci dziękuję. Faktycznie - grzałki jej braknie w standardzie. Fajnie, bardzo dziękuję za pomoc. Poniżej - w załączeniu wrzucam zestawienie o którym pisałem wcześniej. Ku pamięci. Może się komuś przyda. Oczywiście, pamiętam! Tak jak pisałem już wcześniej, potwierdził mi to konsultant z serwisu NIBE wczoraj w rozmowie telefonicznej... A sam fakt, olbrzymiego rozwoju w temacie pomp P-W jest niepodważalny... Fakt, sam nie wiem czemu nie spojrzałem na temat z tej strony. Dzięki Podsumowując: przestaję wątpić i idę w kierunku Panasonica. Raz jeszcze dziękuję Wam wszystkim! Oczywiście jeśli tylko znajdą się osoby, które mają ciekawe doświadczenia, spostrzeżenia, przemyślenia w tym temacie zachęcam do pisania...
  11. Ano właśnie. Troszkę się potwierdza to co do tej pory zdołałem zauważyć. NIBE vs. PANASONIC -> tradycja i uznanie vs. nowoczesność i możliwości. Oczywiście określeń dla obu firm można by jeszcze namnażać, ale nie o to chodzi. Generalnie wiem, że NIBE to jedna z większych i bardzo doświadczonych firm w temacie pomp ciepła, ale nie powietrznych. Faktycznie ciekawe jest to, że SPLIT (co potwierdziłem dzwoniąc dziś do serwisu NIBE) jest na rynku około 6 lat w niezmienionej postaci. Niektórzy sprzedawcy NIBE ciągle mówią (to samo co wspomnieli wyżej map78, mkm_silesia i gdynia@ i co napisane jest na stronie Biawaru) że P-W to do CWU, a nie CO + CWU. Jest to swego rodzaju dowód na to, że pompy P-W NIBE niekoniecznie są priorytetem dla firmy i co za tym idzie - niekoniecznie są w stanie konkurować z nowoczesnymi urządzeniami, które ciągle są rozwijane i polecane (o czym pisał między innymi fisiu). Generalnie forum traktuje jako swego rodzaju skarbnicę wiedzy osób które są o krok (dwa, pięć ) przede mną, dlatego też zmartwiła mnie uwaga, że duża część osób hołdujących Panasowi to jego sprzedawcy i instalatorzy. Niemniej jednak zakładam, że nawet i oni mówią to co prawdziwe i dobre dla obu stron, a nie tylko dla tej żyjącej z marży... No własnie - marża - kolega asaselllo napisał, że coś się opłaca a coś nie. Znajomy nie montuje NIBE bo się nie opłaca, czy po prostu maszyneria nie spełnia oczekiwań czy też nie daje tak wiele jak DAIKIN czy PANASONIC? Ech, trudna sprawa. Wydatek niemały, na lata, a dylematów ciągle przybywa...
  12. Dziękuję. A mogę prosić o jakieś argumenty? Co do różnicy w cenie - to jest to około 4k na korzyść Panasonica.
  13. Witam, rozglądam się mocno za pompami ciepła powietrze-woda do budowanego domu. Wiem, że potrzebuję urządzenia 9kW. Spotkałem się wieloma dobrymi opiniami na temat PANASONICA (Aquarea T-Cap) ale jeden z poleconych mi instalatorów (certyfikowany przez obie marki) zwrócił uwagę na NIBE. Ceny są różne - oczywiście na korzyść Panasa. Forumowe grono użytkowników Panasa praktycznie nie ma nic mu do zarzucenia. Są osoby, które mają większe rozeznanie? Spotkały się z obiema markami / urządzeniami? Warto dopłacać te kilka tysięcy do NIBE? Myślę o takich urządzeniach: Panasonic 9kW T-CAP 1 faza WH-UX09FE5 / WH-SXC09F3E5 NIBE Split AMS 10-12/ACVM 270, inwerter, moc 3,5 – 12 kW Z góry dziękuję za pomoc, wszelkie wskazówki, itp.
  14. JK2010 murarza mam bardzo dokładnego - budował sam (z pomocą mojego taty), długo i dokładnie. koledze wybudował z YE36,5 i jest cieplutko bez konieczności docieplania. Nie mam w tej chwili budżetu na docieplenie, jestem jeszcze daleko daleko przed zakończeniem, ale jestem przygotowany na ewentualną konieczność docieplenia. I pewnie położę wtedy 10cm styro. Czas pokaże. Wracając do tematu - pompa ciepła - widzę, że masz łącznie 180m odwiertu. To są 2 czy 3 odwierty? Testowałeś pompę przed ociepleniem? Duża jest różnica w zużyciu prądu przed i po ociepleniu domu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...