
piotrjustyna
Użytkownicy-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Województwo
opolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
piotrjustyna's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam, czy w temacie żywic na posadzkę anhydrytową wystąpiły jakieś nowe informacje, uwagi czy opinie posiadaczy rożnych żywic zastosowanych na anhydryt. Przeglądając forum i ogólnie internet mamy rozwiązanie: 1) Hydropox + RO 3333 2) Disbopox 442 GaragenSiegel Caparol + grunt 443 3) Sika 2540W + grunt Sika 156 4) Bautech Z opinie zastanawiam się przede wszystkim nad opcją 1 lub 2, natomiast odrzuciłem(nie wiem czy słusznie) ze względu na koszty Sika. Bautech posiada mało opinii. Czy na chwilę obecną któryś z forumowiczów posiada jakieś doświadczenie opinie na temat tych preparatów- żywic.?
-
Witam, chciałbym odświeżyć temat, czyli co wybrać do ocieplenia stropodachu, granulat wełny czy celuloza? Cena podobna. Do ocieplenia strop zawieszony na płytach k-gips. Co będzie lepszym rozwiązaniem. skupiam się tylko na tych dwóch rozwiązaniach. Za wszelkie wskazówki dziękuje.
-
Korzystając z okazji chciałbym zapytać :. który z dwóch wkrętów do drewna będzie bardziej wytrzymały, lepszy do mocowania wieszaków sufitu podwieszanego - wkręt do drewna stożkowy standardowy 6x40 - wkręt do drewna ciesielski z główka talerzykową 6x40 proszę o poradę
-
osadzenie okna a parapet granitowy
piotrjustyna odpowiedział kubaimycha → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Witam, przymierzam się do wykonania izolacji styropianem grafitowym, mocowanym na kleju PU Insta stik. Nie przewiduje kołków do mocowania. zastanawia mnie jednak fakt parapetu granitowego 3cm, dł 160cm. Czy może jednak styro 20cm zamocować nad oknami kołkami. Czy sama pianka wytrzyma? -
Też taka przerwe docieplam pianke- najwygodniej. Trzeba tylko pamietać zeby wybrać piankę niskopręzną - inna moze wygiąć listwę. W moim przypadku na pianke nakleiłem tasme bitumiczną, która zabezpieczy ja przed zniszczeniem.
- 4 odpowiedzi
-
Cięcie styropianu - czy warto kupić nóż termiczny
piotrjustyna odpowiedział Crisiano → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
witam, czy dalej nie warto kupować noża termicznego do cięcia styropianu? Jakaś alternatywa? -
dzieki za odpowiedź. Czy ktos porównywał te dwa styropiany knauf 031 i 032. Dostałem bardzo atrakcyjna cenę na 032, róznica to ponad 15zł na m3, a budując kazdy grosz się liczy. zreszta jutro otrzymam ofertę na termorganika i zobaczymy co z tego będzie.
-
Witam, chciałbym jednka wrócić do tematu styropianu knauf 032 - czy aż taki jest on straszny? Prosze o opinie bo rowniez nad nim się zastanawiam, a coraz częsciej słyszę negatywy co do knaufa.
-
Ok, czyli występują dwa produkty umozliwiające w miarę bezproblemowe ocieplenie w okresie letnim fasady styropianem grafitowym. Moje pytanie jednak to czy warto? Problem to temperatury powietrza w lecie przekraczające 25st. Czy inni forumowicze maja jakieś doświadczenia z ocieplaniem w lecie?
-
Też zastanawiałem się nad tym styropianem, jednak doszły mnie słuchy, że przez ta powłokę są trudności z nakładaniem kleju do siatki. jednka nie wiem ile w tym prawdy.
-
Witam, planuje ocieplenie domu styropianem grafitowym 20cm. Ocieplenie planuje wykonać w wakacje, a wiadomo nie jest to najlepsza pora na ocieplenie. Niestety wtedy bede miał czas, ponieważ na jesien mam zaplanowane inne prace. Przeglądając ofertę na rynku zauważyłem ze występuje styropian grafitowy, który nie trzeba szczegolnie chronić przed słońcem: Swisspor Lambda white fasada 0,031. Najczęsciej ceny tego styropianu to ok 220zł. Czy warto go wybrać? Inny produkt swisspor-a lambda max fasada jest zazwyczaj tańszy o 20-30zł? Boję się że płyty styropianowe pod wpływem słońca czy temperatury mogą się rozjechać na fasadzie. Oczywiście biorę pod uwagę inne styropiany, jednak tylko sprawdzonych firm typu knauf, termoorganika itp.
-
Witam, szykuję sie powoli do ocieplania domu jednorodzinnego wykonanego z bloczków betonu komórkowego. Wybrałem styropian grafitowy 20cm. Jako że ocieplenie chce wykonać w własnym zakresie(ocieplenie domu przez firme kosztuje krocie) to równiez skłaniam sie do pian. Przeglądając fora, czytając opinie skłaniam się do 3 pian: - tytan eos(bardzo popularny, jednak często jako minus podawany jest problem że piana odpycha styropian, że długo trzeba czekać na "chwycenie styro" - ceresit ct84 (mniej popularny, jednak na pewno plusem jest kompletny system ociepleniowy i raczej pozytywne opinie) - insta stik (tutaj tez pozytywy, jednak brak kompletnego systemu) Zastanawiam sie którą pianę wybrać. Może ktoś ocieplał dom tymi pianami i może dać jakiś komentarz, ponieważ wątki ostatnie są z zeszłego roku.
- 107 odpowiedzi
-
- (subiektywny)
- klejów
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chciałbym odświeżyć temat: jak sprawują się pompy ciepła sofath natea i caliane. Obecnie zastanawiamy się która opcję wybrać- caliane czy natea. Za caliane przemawia to że posiada również opcję grzania CWU, natomiast natea żeby grzać CWU w lecie musi posiadać dodatkowa nitkę(rosną koszty) lub zestaw solarów. Oczywiście można nic nie zmieniać i grzać grzałka CWU w lecie, tylko boje sie o koszty tego grzania. Instalacja caliane i natea pod katem cen (wersja standard) nie róźnią się.
-
Witam, ja trochę z innej beczki. Przeglądałem wasze dachy i mam pytanie co do ich wykończenia. Z tego co widzę to można zastosować na szczyty i okap deskę, łupek albo blachę? Sam przymierzam się do postawienia w tym roku domu i nie wiem na jakie rozwiązanie się skusic. Z jednej strony cena drewno-blacha- łupek, z drugiej strony trwałość czyli sytuacja odwrotna. Wykonawcy raczej uderzają w opcję z łupkiem? Mają rację?
-
Wracając do tematu na temat dolnego źródła znalazłem w internecie kilka informacji: - dla kolektora spiralnego nie zalecane jest stosowanie w naszych warunkach klimatycznych (podobno z normą VDI 4640) ponieważ ziemia nie zdąży się zregenerować. Podobno, taka sytuacja dotyczy również kolektorów warstwowych. Nie wiem ile jest w tym prawdy. Sofath np poleca kolektory warstwowe, a np GHS montuje spiralne, które podobno cieszą się dużą popularnością w Niemczech, Austrii. Coś bardzo dużo niewiadomych jest dla tych instalacji.