Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luxor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez luxor

  1. Jeśli na stronie Stolbudu, firma Ekoprofit jest pokazana SALON FIRMOWY i reklamuje się jako posiadająca "autoryzację Stolbudu dla montażu" to automatycznie Stolbud staje się zaangażowany w tą sprawę. Danie przez Stolbud rekomendacji Ekoprofitowi oznacza potwierdzenie marką/opinią Stolbudu że ta mniejsza firma jaką jest Ekoprofit jest godna zaufania i dobrze wykona usługi. Jeśli Ekoprofit skopał wykonanie usługi to niezadowolenie wobec Stolbudu jest całkowicie na miejscu. Skoro Stolbud autoryzuje wykonawców to niech łaskawie jeszcze ich przeszkoli, audytuje co jakiś czas, i usuwa tych co nie spełniają jakiś tam kryteriów jakościowych. Jeśli tego nie robi, a tego nie robi co widać po Ekoproficie, to niech te wszystkie pomyje które się wylewają na tym forum trwają dalej jako ostrzeżenie dla innych. Jak nie umieją kontrolować firm montujących to niech usuną ze strony odnośniki "autoryzacja, salon firmowy itd". Wtedy nikt nie będzie miał do nich problemu. Jak chcą się bawić w firmę europejską z rzeszą kooperantów to niech ponoszą konsekwencje takich akcji zarówno pozytywne jak i negatywne.
  2. @pchelek Czy ty mentalnie zatrzymałeś się w czasach PRLu i nie wiesz co to są media społecznościowe? Klientka Ekoprofit opisuje swoją sytuację w której wydała kupę kasy na produkty i usługi które zostały wadliwie wykonane. Ma do opisywania i wyżalania się pełne prawo bo firmy te nie poczuwają się do naprawienia szkody i spławiąją ją po brzytwie. Jej posty są niczym innym jak próbą ostrzerzenia innych przed wpakowaniem się w taką sytuację. Jesteśmy na największym polskim forum budowlanym. Temat trwa dwa miesiące a Włoszczowa która jest dużą firmą i autoryzowała Ekoprofir zabiera głos dopiero teraz i jeszcze pisze bzdury. Arturo72 ma rację pisząc Chcemy je przeczytać! Pchelek straszy antyreklamą, oszczerstawmi, i osądami. Ja uważam że każdy ma prawo głośno mówić gdy go oszukano. Przekręty inwestorów? Oczywiście że są ale nie w tym przypadku. Włoszczowa mam dla Was radę. Zanim napiszecie po raz kolejny taki bzdurny post zapoznajcie się z historią Promomobile na Wykop. Opowiem w skrócie. Pewna osoba chciała naciągnąć Promobile na kasę pisząć nieprawdę i oczerniając firmę. Znajdziecie to tutaj: Firma Probomible nie schowała głowy w piasek tylko przedstawiła swoją wersję tutaj którą "zmasakrowała" oczerniającego (pierwszy komentarz). Rezultat: nie dość że się obroniła to zyskała dodatkowo darmową reklama, zaufanie i pozytywny PR. A jak Wy wyjdziecie z Waszej historii?
  3. Przyjęte do wiadomości. Nie skorzystam a wręcz będę wszystkim zainteresowanym stolarką budowlaną ich odradzał. Skoro obie te firmy nie wiedzą co znaczy poprawnie komunikować się z klientami to niech ich stracą. Nienawidzę cwaniactwa, mam nadzieję że ta sprawa im się "czkawką" odbije.
  4. Pompy ciepła mają sens w przypadku nowo budowanych domów o powierzchni do 150-200m i budowane metodą nie gospodarczą. Do domów które od początku konstrukcyjnie przystosowane do tego. I trzeba się z tym zgodzić. Ciężko się jednak zgodzić z krucjatą która jest prowadzona w tym temacie przeciwko węglu. Ilość takich nowo budowanych domów podzielona przez ogólną całkowita ilość domów pokazuje że jest to zjawisko gdzie można użyć pomp ciepła jest statystycznie małe. Niemniej trend jest i będzie wzrostowy bo technologia jest naprawdę dobra. Na nowy energooszczędny tryb budowania domów muszą się przestawić nie tylko inwestorzy ale i duża część budowlańców którzy jak raz sobie wpoili PRLowski schemat budowania to za cholerę nie idzie ich nauczyć że podstawa to izolacja. Technologia izolacji jest ważniejsza do popularyzacji niż promowanie pomp ciepła. W dobrze zaizolowanym domy gaz i prąd też dadzą radę. Niemniej uważam że narzucanie komuś konkretnej metody ogrzewania to porażka, rynek sam weryfikuje co jest najatrakcyjniejsza formą ogrzewania. Doszukiwanie się podstępu lobby węglowego, ciemnoty i masochizmu ludzi w popularności węgla to opętanie ala macierewizm którego widzę to jest pełno. Technologia ogrzewania węglem jest prosta, rozwiązania są powszechne, instalacja, serwis i funkcjonowanie tanie. Do domów budowanych przed rokiem 2000 praktycznie nie ma atrakcyjnej finansowo alternatywy. Z racji ogromnej ilości takich domów węgiel będzie jeszcze przez następnych kilka dziesięcioleci najpopularniejszym opałem czy ktoś tego chce czy nie. Wydaje mi się również że domach o powierzchni od 200m2 ekogroszek będzie bardziej ekonomiczny. Rozwiązania pomp ciepła o większej ilości kW niż zwykle są dużo droższe.
  5. luxor

    Ogrzewanie dla domu +400m2

    Dzięki za wypowiedzi, Postaram bez cytowania się odnieś po trochu do każdej z nich bez cytowania. Moja prośba o opinię nie jest prowokacją. Nie jestem w żaden sposób związany branżą budowlaną i pokrewnymi. Oprócz zdobycia Waszej opinii nie przyświeca mi żaden cel. Forum czytam o dłuższego czasu. Budżetu 1,5 mln nie mam. Jest wiele, wiele bardziej ograniczony. Pracuję etapami i stale do przodu. Większość prac wykonuję wynajęci lokalni majstrowie ze wszystkimi ich wadami (używanie technologi rodem z zeszłego wieku) i zaletami (tani). Używając ekonomicznych materiałów daję radę. Wiem że nie jest to popularny sposób ponieważ większość bierze kredyt, wynajmuje ekipę od A do Z i chce domek w kilka miesięcy. Mając możliwość wydania 1,5 mln od ręki to tez bym wynajął profesjonalną ekipę a nie prosił na forum o poradę i studiował materiały w internecie. Mam wrażenie że każdy wypowiadający się w tym topicu kto zobaczył wielkość domu myśli "czuć bogacza", jak już pisałem połowa pójdzie na wynajem pokoi, połowa na do użytku własnego. Z piwnicami to nie wiem co jeszcze zrobię (200 mm2). I rozczaruję Was nie jestem bogaty. Wielkość budowanego domu ma znaczenie jeśli budujesz się w aglomeracji lub jej pobliżu. Wtedy każdy dodatkowy 1m to realna duża kasa bo i ceny wszystkiego dużo wyższe. Jeśli mieszkasz stosunkowo daleko od dużej aglomeracji, masz swoją działkę, masz dostęp do tanich majstrów to dodatkowe metry nie są już takie drogie i nie musisz ich wykończać od razu. Wentylacji mechanicznej nie mam i nie chcę mieć, stąd grawitacyjna. Pół swojego życia spędziłem pracując w różnych budynkach biurowych gdzie dmuchało powietrzem z kurzem, grzybami i przeróżnymi żyjątkami pomimo że niektóre budynków były nowe a filtry regularnie czyszczone. Może wentylacja mechaniczna jest ekonomiczna ale za nic się nie zgodzę że jest zdrowa. I jeszcze to wibrowanie. Niby bezgłośna a drażni... BRRR nie dla mnie to. Czytając posty niektórych ludzi wychodzi na to że każdy kto nie ma domu pasywnego to "przegrał życie" (oczywiście dla nieznających tego powiedzenia -niedosłownie tylko zrobił wielki błąd tak jak kredyt we frankach). Tymczasem spędziłem trochę czasu za granicą (USA, UK) mieszkając w wielu różnego domostwach. Fakt nigdzie węglem nie palili tylko drewnem, gazem, piecami akumulacyjnymi (grzejnik na prad z szamotkami w środku) ale ani razu nie spotkałem się domami pasywnymi ani nawet energooszczędnymi. Prawdę mówiąc domy z czasów PRLu wydawały mi solidniejsze... No nic myślę i szukam dalej co u mnie będzie odpowiednie.
  6. Witam serdecznie Potrzebuję państwa porady. Buduję dom o powierzchni: 390m2 powierzchnia mieszkalna 203m2 powierzchnia piwnic Długość elewacji 29m Szerokość elewacji 10m na działce 20ar. Dach skomplikowany kryty dachówką, 3 jaskółki. Jestem na etapie stanu surowego, ściany z maxa, jeszcze nie ocieplone. W każdym pomieszczeniu wentylacja grawitacyjna. Plan jest by zamontować ogrzewanie podłogowe 100% (szczególnie ze względu na duży salon z antreosolą). Duża cześć robót wzniesiona metoda gospodarczą przeze mnie i moją rodzinę i następne tez będą. stąd na pewno jakieś małe błędy (mam na myśli mostki termiczne) się zdarzyły. Generalnie jak zapewnia mnie kierownik budowy jest OK. Dom jest podzielony na dwie wirtualne części. Jedna do zamieszkania przez moją rodzinę, druga część to pięć pokoi do wynajęcia + małe lobby. Osobne wejścia itd. Jaki rodzaj ogrzewania państwo doradzacie - główny argument ekonomiczność krótko i długoterminowa? Gazu na działce nie mam? Jest możliwość poprowadzenia pewnie za 10-15tys ponieważ potok trzeba przejść. Pompa ciepła, sam nie wiem może do powierzchni mieszkalnych była by OK ale w planie mam jeszcze adaptację piwnić pod jakiś interes. Boję się że przy takiej powierzni koszt będzie astronomiczny. Do małego domku tak, ale czy do duzego i jeszcze z pokojami na wynajem to chyba nie za bardzo. Jaki koszt takiego czegoś wyceniacie mniej więcej?. Gdybym jeszcze miał dużą działkę to poziome sondy chyba były by OK. Ekogroszek - wydaje się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, praktycznie kazdy dom w tej miejscowości ma to ... Własny reaktor na zimną fuzję. O sorry, wróć, nie ta epoka. Będę wdzięczny o wyrażanie opinii bez zbędnego "testosteronu w wypowiedziach". Inne wątki dosłownie ciężko się czyta bo niektórzy są bardzo agresywni. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...