Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mimoto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mimoto's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Z tym nie ma problemu, obok jest kratka kanalizacyjna. Wracając do pytania, jaką pompę powinienem kupić?
  2. W studni do dyspozycji jest ok 3,5 m3 wody dziennie. Do wystarcza w zupełności na podlewanie. W chwili obecnej za inżektorem mam ciśnienie ok 2,3 bara. Starcza to na 2.5 godziny podlewania. Wykorzystuję dziennie max 2 godziny.
  3. Czy pompa mh2500 by wystarczyła? To jest studnia na kręgi, płytka ma 2,5 metra głębokości. Jestem zdeterminowany, aby usunąć to żelazo i mangan z wody.
  4. Hmm, chyba jednak powinno być prostsze niż woda użytkowa do celów spożywczych. Te złoże katalityczne to jakie być polecił? Myślałem o dostawieniu jeszcze jednego odżelaziacza, tylko nie wiem jak ew. go podłączyć.
  5. Myślałem właśnie że pompa jest wystarczająca. Jaką byś proponował? Chodzi o wydajność. Generalnie moją potrzebą jest to, aby kostka nie zachodziła rdzą.
  6. Sam odżelaziacz wygląda tak: Płukania jeszcze nie robiłem. Ma użyte ok 5m3. Padało, więc nie podlewałem. Złoże na moje oko to jest piasek filtracyjny. Zostało kupione ot tak. Wsypane jest od dołu 25kg gruby żwir, na to 30kg drobny piasek/żwir Drobny: Grubego już nie mam. Odżelaziacz: Pozdrawiam.
  7. Witam. Wodę używam do podlewania ogrodu. Po pierwszym sezonie wszystko zaszło rdzą. Podlewanie automatyczne. Kupiłem używany zestaw komplenty - pompa Leader Multi HWA 2000 INOX, zbiornik hydroforowy 300l, inżektor, oraz odżelaziacz. Brak jest automatycznej głowicy. Są tylko zaworki do przestawienia na płukanie. Odżelaziacz zasypany jest żwir + piasek filtracyjny. W badaniu wody poz. żelazo pierwsza wartość to bez napowietrzania, druga napowietrzanie + filtrowanie. Woda ciągle jest żółta. Nieco mniej. Co robić?
  8. mimoto

    Izolacja garażu.

    Witam. Mam garaż w bryle budynku, nieogrzewany. Jest zagęszczony piasek, chudziak i na to posadzka. Brak położonej folii między chudziakiem a posadzką. Posadzka będzie wykończona farbą poliuretanową. Czy to jest duży błąd? Co może się dziać?
  9. Daj jakieś zdjęcie z dalszej perspektywy, całą ścianę z dachem. Spokojnie, jeszcze nie wiadomo czy to ich wina. Ps. Wstaw w prostszej formie te linki.
  10. Masz nową wylewkę. Renowację to niech sobie robią na popękanych płytach czy wykruszeniach. Wylewka jest zrobiona niechlujnie. Sam materiał wygląda na poprawny. Błędy poziomowania w dobie laserów, niwelatorów i masy innych urządzeń pomiarowych także nie powinien mieć. Poziomy nie trzymają norm. Kucie to ostateczność. ale z drugiej strony gdybyś chciał mieć zwykłą, zacieraną i malowaną to nie ten poziom kosztów. Czeka cię przeprawa z wykonawcą. Na początek niech w sposób sensowny wytłumaczy niedociągłości. I opisz je. Bądź asertywny, bo wejdzie ci na głowę. Żadna firma gdyby ktoś jej zrobił taką wylewkę by jej w standardowy sposób nie odebrała.
  11. Czy zacząłeś coś robić w tej kwestii? Też muszę coś takiego wykonać. Daj znać.
  12. To jest optlimal, mam taki elektroniczny sterownik, źle się wyraziłem że to biegi. Jest płynna regulacja 1-99. Pozd.
  13. No ja ma konkretnie tego Dospela. I zazwyczaj chodzi na 1, nieraz to za mało. Kubatura 320m3
  14. Witam. Jaka jest orientacyjna wydajność powietrza gdy mam sterownik ustawiony na 1? Chodzi mi o m3/h. Pozd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...