Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PerryMason

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PerryMason's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rozumiem, że w celu sterowania dwoma mieszaczami potrzebny jest CM470 + VR70? Co do sterowników pokojowych i elektrozaworów, ich demontaż na tym etapie już raczej nie wchodzi w grę, stąd kompromisowo najlepszym rozwiązaniem wydaje się zastąpienie sterownika Euroster dedykowanymi CM470 + VR70. Pozostaje jedno pytanie - jeśli wpływ wewnętrznego czujnika temperatury zostanie wyłączony, co będzie sterowała włączeniem/wyłączeniem pracy kotła (obecnie czujnik temperatury ze sprzęgła jest wpięty do kotła, który po osiągnięciu temperatury zadanej wyłącza się)?
  2. Witam, Proszę o ocenę poprawności wykonania instalacji sterowania obiegami grzewczymi. Mam wątpliwości co do poprawności wykonania, z uwagi na szereg innych błędów wykonawczych firmy, której zleciłem montaż instalacji wod-kan (m.in pomylenie instalacji zimnej i ciepłej wody, wykonanie jednej pętli grzewczej dla łazienki i gabinetu...co niestety wyszło później), a także z uwagi na spore zużycie gazu (600m3 za zeszły miesiąc). Dom ma powierzchnię 300m2 - parter i piętro. Ocieplenie 25 cm styropianu, rekuperacja. W całym domu jest ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki w łazienkach i w garażu (w niskotemperaturowym obiegu podłogówki). Dom ogrzewany jest kotłem Vaillant 246/5. Do tego do ogrzewania wody użytkowej w sezonie wiosna - jesień służy pompa ciepła Stiebel Eltron WWK 300 sol. Kocioł podaje ciepłą wodę do sprzęgła, z którego jest rozprowadzona do dwóch obiegów grzewczych. Każdy z mieszaczem i pompą. I obieg - parter obejmuje 10 pętli grzewczych (w tym dwa grzejniki łazienkowe) + dwa grzejniki garażowe II obieg - piętro obejmuje 12 pętli grzewczych ((w tym jeden grzejnik łazienkowy) W każdym pokoju są termostaty sterujące elektrozaworami. Pracą pomp i mieszaczy kieruje uniwersalny sterownik Euroster Uni2. Nie jest on podłączony do kotła, a temperaturę zasilania bierze z czujnika temperatury w sprzęgle. Kocioł również podłączony jest do tego czujnika oraz czujnika temperatury w zasobniku pompy ciepła. Kocioł pracuje cały czas i możliwość regulacji ogranicza się do ustawienia temperatury zadanej. W sterowniku Euroster można ustawić krzywą grzewczą dla obu obiegów, ale nie ma możliwości modulowania palnika itp. Instrukcja przewiduje możliwość sterowania włączaniem cwu (ustawienia priorytetu itp), ale faktycznie (może wskutek braku odpowiednich połączeń?) nie ma takiej możliwości. Można tylko sterować pompą cyrkulacji. Stąd pytanie: Czy takie sterowanie obiegami grzewczymi jest prawidłowe/zgodne ze sztuką? Jeśli tak, to czy warto podłączyć sterownik euroster do kotła i gdzie go wpiąć w Vaillant? Schemat sterownika pozwala na sterowanie pompą ładującą cwu - gdzie jest podłączenie w kotle? Czy może warto jednak zamienić Euroster na dedykowany sterownik Calormatic 470? Jeśli tak, proszę o wskazówki, jaki osprzęt będzie potrzebny. Na pewno moduł mieszacza VR 61/4, z tego co wyczytałem (tylko 1 czy 2?). Z góry dziękuję za odpowiedzi, które na pewno okażą się pomocne przed spotkaniem z kolejnym instalatorem (a może sprawa nie jest bardzo skomplikowana i dzięki wskazówkom na forum dam radę sam to zrobić...?)
  3. Zlecę budowę domu jednorodzinnego w Bielsku-Białej, dzielnica Hałcnów, Stan surowy zamknięty z oknami i dachem Projekt indywidualny zbliżony do projektu Jupiter III studia atrium http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-842-Jupiter-III,890.html Dom parterowy z użytkowym poddaszem Powierzchnia użytkowa - 300m2 (w tym garaż 50m2 i pomieszczenie użytkowe nad garażem 50m2) Powierzchnia zabudowy - 200m2 Technologia murowana - porotherm 30cm Dach - pełne deskowanie + dachówka ceramiczna karpiówka ewentualnie marsylka Planowane rozpoczęcie budowy - lipiec 2014
×
×
  • Dodaj nową pozycję...