Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TomaszMagda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

TomaszMagda's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam taki kocioł ale wersje 5C sterownik cw 400, dom stoi pusty, utrzymuje temperaturę 18 stopni, nie ma narazie wody użytkowej. Regulacja ustawiona na czujnik temperatury zewnętrznej. Kocioł chodzi praktycznie cały dzień, ok 14 - 20 % mocy( przez dobę*miał*jeden start). Kiedy przestawiłem na punkt pomiaru w pokoju, kocioł*po osiągnięciu 18 stopni (a nawet więcej bo było słonecznie, sterownik pokazywał 20) odrazu zgasił piec. Zastanawiam się*czy podnieść*wartość wpływu pomieszczenia (wyrażana w K zakres od 1 do 10, ustawione na 3) czy przełączyć na stałe na czujnik temp. w pomieszczeniu. (zależy mi na mniejszym zużyciu gazu gdyż*korzystam z butli) Nadmienię że sterownik zainstalowany na ścianie na dole w salonie, głowice otwarte maksymalnie. Na górze jest cieplej, tam reguluję*głowicami. Generalnie nie mam problemu z temperaturą*w pomieszczeniach tylko zastanawia mnie ciągła praca kotła.
  2. Cześć Rozpoczęliśmy wykończeniówkę domu, jesteśmy przed ułożeniem podłóg. Na dole salon z jadalnią + kuchnią ok 60 m przestrzeń otwarta. Podłogówka w kuchni + 3 kanałowe grzejniki (1 jadalnie + 2 salon). Gaz, piec kondensacyjny. Brak gazu ziemnego, na razie butle gazowe. Temperatura ustawiona na 18 stopni. Czujnik w jadalni. I teraz pytanie - mam odkręcony jeden grzejnik. Temperaturę utrzymuje, pokazuje że kocioł pracuje na ok 30% mocy. Zastanawiam się czy odkręcenie wszystkich 3 grzejników + podłogówki spowoduje zwiększenie czy może zmniejszenie zużycia gazu. Może ktoś ma wiedzę w tym temacie.
  3. Drodzy GAZOWI Kasjopeowicze, Jakiej mocy kotła używacie? W projekcie podany jest kocioł kondensacyjny o mocy 15kW. Do tego jakiś zasobnik na wedę. Jakie macie zestawy i czy spełniają zadanie (rodzina 3- 4 osoby)
  4. Byłem w tej firmie, można kupić*małą ilość (nawet bardzo małą, chyba od 2m2, największym problemem jest to, że wszędzie trzeba się*zdecydować na podstawie próbek 5x5 cm.
  5. Hej, Co to za cegła? To jest klinkier robiony z zegy i cegła? jaka to firma? gdzie to można kupić ?
  6. Tak, tej małej no niby większa szafa, ale często z większych szaf śmierdzi z braku wentylacji. Dla tego pytam Ponoć w przepisach jest zapisane że takie pomieszczenia powinny mieć*.
  7. Cześć, My też*się zastanawialiśmy nad światłem w podbitce, nie bardzo nam się*to podoba, ale elektryk nas przekonał. Światło będzie załączane przy alarmie i/lub na czujkę*ruchu. Będzie też można włączyć przyciskiem. Raczej nie do codziennego użytku bo szkoda prądu. Bardziej właśnie względy bezpieczeństwa. My dajemy na dachu 4x5 szt + garaż*3x3 + 2 w daszku nad jadalnią na narożnikach. Jak to wyjdzie to się*okaże po zrobieniu
  8. mi doradzają tynki bo podobno płyty pękają W obecnym mieszkaniu mam w kuchni sufit obniżony pod lampy i popękał wszędzie na łączeniach. A w domu mamy 2 terivy i robimy tynki… więc zdania jak zawsze podzielone
  9. Problem taki że wentylacja grawitacyjna musi czerpać*powietrze z zewnątrz i jakoś*je trzeba dostarczyć. W projekcie napisali że przy instalacji grawitacyjnej należy przewidzieć*okna z nawiewnikami okiennymi, które są*paskudne. Oczywiście mogę*sobie otworzyć okno, ale to jest półśrodek. Kiedy wyjedziesz na 2 tygodnie nie zostawisz otwartych okien żeby nie ułatwiać*ewentualnym miłośnikom cudzej własności dostania się*do środka, i w takim wypadku po powrocie w domu wszystko się*ukisi. Stąd moje pytanie, jak rozwiązali to inni. Wiem, że są*nawiewniki (czy też*nawietrzaki – spotkałem się*z dwiema nazwami) ścienne, okienne, podokienne itp. Jeżeli masz przystosowane pod grawitacyjną to gdzie masz pobór świeżego powietrza? W projekcie jest napisane, że w przypadku zastosowania rekuperacji należy zrezygnować ze wszystkich przewodów nawiewnych i wywiewnych paza kotłownią, garażem i pom. kominkowym. Podsumowując – nie chcemy paskudnych nawiewników okiennych, jak rozwiązaliście napływ świeżego powietrza do swoich domków? (przy wentylacji grawitacyjnej) i czy ktoś*stosował wentylator hybrydowy (wspomagający obieg powietrza przy w.w. instalacji)
  10. Szanowni, Na naszej budowie pojawił się problem z wentylacją. Nie mamy rekuperacji a nie bardzo chcemi mieć*nawietrzaki okienne. Jak rozwiązaliście u siebie wentylację domu w przypadku braku rekuperacji?
  11. Mi to wytłumaczono tak, że wpada powietrze ciepłe, ochładza się i opada bo ciągle wpada cieplejsze przez napływ. (czy jakoś tak) Właśnie też nie jesteśmy przekonani do tego, jednak część*osób mówi, że to dobre (oczywiście nie jako główne źródło ogrzewania, ale jak już*ten kominek grzeje to niech będzie z tego pożytek). Na dniach będę*mieć*wycenę. Metalowe kanały wchodzą na poddasze i schodzą*do konkretnych pomieszczeń, kanały są izolowane wełną*żeby nie oddawały ciepła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...