Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szymonvader

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szymonvader

  1. Witam, widzę ze w 2016 roku układałeś płytki na anhydrycie. Możesz coś więcej napisać jaki system zastosowałeś i czy nie było problemów? I nie ma

    Do tej pory? Pozdrawiam!

  2. Witam. Widzę ze Ok 2 lat temu kładłes płytki na anhydryt. Możesz napisać coś o systemie w jaki wszedłeś jeżeli chodzi o kleje i grunty? Miałeś jakieś problemy z tym związane (odpadające płytki). Tez mam ten anhydryt, którego nie trzeba szlifować ale nie wiem czy nie przetrzeć go delikatnie tarcza żeby zrobił się bardziej ostry. Proszę o odp pozdrawiam Szymon
  3. Witam, coraz poważniej myśle o założeniu pompy ciepła Panasonica do nowo budowanego domu. Póki co nie spotkałem kompetentnego instalatora lub osoby, która podpowie doradzi itp. Wszyscy w koło powtarzają ulotkowe informacje, na forum jest znacznie wiecej wiadomosci ale chciałbym porozmawiać z osoba, ktora rozpatrzy mój indywidualny przypadek i nie będzie na siłe wciskała urządzenia jeżeli nie ma to sensu ekonomicznego. Prosiłbym o kontakt najlepiej priv osoby, które pomogą, doradzą i zaproponują racjonalne rozwiazanie.
  4. Bogen plano 11.
  5. Ten kto tak to wykonał i twierdzi, że inaczej sie nie da fachowcem nie powinien być nazywany.
  6. nie jestem jestem fachowcem, w sumie to ułożyłem tylko jeden dach (u siebie) płaska dachówka bogen plano 11 ale nie mam żadnych zapadniętych dachówek. Przed decyzją, że kryjemy dach sami, zastanawiałem się czy dam radę. Oglądając takie wykonania - wiem, że to był dobry wybór...
  7. Sądząc po ilości odwiedzin i braku podpowiedzi, utrwalam się w przekonaniu, że raczej nie będzie alternatywy dla Wiśniowskiego i pozostanie wybór czegoś w drewnie.
  8. Witam, mam okna w kolorze dąb antyczny czyli jasne naturalne drewno. Szukam drzwi w tym samym kolorze najlepiej stalowych albo aluminiowych. Póki co wypatrzyłem tylko wisniowski creo. Znacie innych producentów mających ten kolor w swojej ofercie?
  9. Tak na nokach, kiedyś było to dla mnie zagadką jak o tym pisałeś, natomiast teraz nie wyobrażam sobie zrobic inaczej. Jeżeli chodzi o dachówkę z prawej przy kominie to złudzenie, jest równo. Tak padało światło i akurat było to widać. Rury spustowe założę po ociepleniu ścian, narazie ich szkoda bo mogą zaginąć
  10. Andrzeju a mozesz coś powiedzieć ba temat wykonania mojego dachu? Zdjęcie (link) post wyżej - wykonanie własne. Kiedyś rozmawialiśmy na temat płaskiej dachówki przez tel.
  11. A ja mam tak zrobione rynny, ze zjeżdżający śnieg im nie zrobi krzywdy. Co do okien to nie spotkałem sie w okolicy z plotkami nad nimi.
  12. Z poziomu telefonu wrzuciłem zdjęcie, kompresja je zabiła więc poprawka tutaj: Bogen Plano 11
  13. Ja mam bogen plano 11. Dla mnie ok, nie było problemów podczas układania. Palety dobrze zabezpieczone
  14. Witam, jak w temacie stosował ktoś te płyty jako zamiennik krycia wstępnego z deskowaniem? Dane producenta są obiecujące ale bardzo niewiele opini na ich temat.
  15. Witam, widziałem w wątku, że masz u siebie dachówkę plano 11 antracyt glazura. Jak wrażenia po krótkim użytkowaniu? Jaki masz kolor rynien i obróbki? Można prosić jakieś zdjęcia lepszej jakości niż na forum? Praktycznie byłem na nią zdecydowany ale wpadł mi w oko kolor szary łupek tez plano:) pozdrawiam Szymon
  16. Witam, czy ktoś stosował podany w temacie środek do izolacji fundamentów? W internecie mało opinii na ten temat. Dostałem ofertę cenowa właśnie na ten środek i cenowo wychodzi podobnie jak produkty izohan tego typu. Poproszę o jakaś wymianę doświadczeń, bede robił izolacje typu średniego. Pozdrawiam
  17. Tak, i odkrywkę w pobliżu miejsca fundamentów. Generalnie przeważa glina i łupek, miejscami zalega warstwa takiego gruntu. Kilkanaście lat temu było tam pole uprawne i łąka, od ok 15 lat nieużytkowane. Ja nie pamietam, zeby w ciagu 30 lat był tam jakiś grunt nawilżony. Wg Ciebie jaki rodzaj izolacji powinienem zastosować i czy w całości izolować ławę czy jedynie poziomą izolacje pod bloczki fundamentowe. Poziom wód gruntowych poniżej fundamentów.
  18. Ziema w moim rozumowaniu to warstwa gleby wyglądem i właściwościami zbliżona do humusu. Nie mam zamiaru rozsączać pod ale zbiornik i za nim tunele zaczynać się będą ok 5-6m od ściany budynku.
  19. Witam, na wiosnę ruszam z budową. Domek parterowy 114m, warunki gruntowe mieszane (glina,ziemia). W pobliżu zlokalizowana będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków z rozsączaniem (w tym miejscu ziemia). Znajomy projektant podpowiedział mi, ze ze względu na oczyszczalnie dobrze było by zaizolować ławy w całości tzn na chudy beton dysperbit (wylać ławy)i pozniej po rozszalowaniu na ławy rownież dysperbit+papa na izolacje pod ścianę fundamentową.Czy takie rozwiazanie ma sens? Czy pobliska oczyszczalnia bedzie miała negatywny wpływ na beton?
  20. Dzięki za odp. Niestety dach na domu musi zostać, ja zupełnie odwrotnie lubię koperty:) Generalnie myśle, ze pod warunkiem zgrania elewacji jedno i drugie bedzie dobrze wyglądało.
  21. Witam, startuję z budową wg projektu Fabia (lustro) Pracowni Dobre Domy. http://www.dobredomy.pl/projekt/fabia/ Aby wykorzystać obecną mapę do celów projektowych, chcę złożyć pozwolenie na budowę garażu z pomieszczeniem gospodarczym. Generalnie podobają mi się projekty z płaskim dachem. Dach dwuspadowy odpada (nie chcę robić sobie stodoły), a dach kopertowy lub wielospadowy jest stosunkowo kosztowny więc również go odpuściłem. Znalazłem projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_garaz-z-pomieszczeniem-gospodarczym,1978,0,0.htm?c=151 Budynek będzie oddalony od domu o ok 15m i będzie stał bliżej drogi po lewej stronie (działka ma 0,74 ha i dość skomplikowany kształt), więc stąd decyzja o umiejscowieniu. Czy wg Was Forumowicze będzie się to dobrze zgrywało ze sobą. Oczywiście elewacje zewnętrzną dopasuję wykończeniem do budynku.
  22. Jak dostanę rysunki to postaram sie dodac. Wtedy coś wymyślimy wspólnie. Te 20-30 tys więcej, o których Kolega pisze dotyczą stropu? Bo sam koszt podniesienia nie będzie jakiś super wielki.
  23. Ja zdecydowałem sie na budynek parterowy. Opcja poddasza moze przydać sie za kilka kilkanaście lat. Widziałem podobny domek na żywo i podniesienie o 2 pustaki dodało mu uroku (działka jest całkowicie płaska w stosunku do drogi). Decyzja o podniesieniu zapadnie jak dostanę projekt bo gdy go kupowałem był w fazie koncepcji i dostałem tylko z grubsza zwymiarowany rzut. Co do okien to rzeczywiście, jeżeli zdecyduje się na balkonowe to z tych małych zrezygnuje pozostawiając jedynie w łazience. Co do stropu to szukałem tradycyjnego, mam świadomość jego wad i zalet i właśnie na taki sie zdecydowałem. Na chwile obecna zostawię otwór pod wygodne schody, zadeskuje go i zrobię strychowe, pozniej gdyby zaszła potrzeba zawsze bedzie można wykonać normalne. Tarasy chce wykonać z dewna, także wylewka nie jest konieczna. Kominek połączony z grillem zew. Odpada w tym miejscu, albo zrobię sam kominek na środku salonu albo zrezygnuje i pieniążki pójdą na rekuperacje. Sam czekam na projekt w wersji papierowej, wtedy wiecej bedzie mozna napisać. Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje chętnie poczytam. Póki co dziękuje za sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...