Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ryfej

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O ryfej

  • Urodziny 07.10.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    KK
  • Kod pocztowy
    33-400
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ryfej's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Jak i z czego wykonuje się białe listwy wykańczające schody z boku w schodach w stylu angielskim. (najczęściej spotykane na wysoki połysk) Konkretnie chciałbym uzyskać taki efekt jak tu: Czy te białe wysokie listwy z lewej strony schodów oraz z prawej (pod schodami) to docinane na wymair drewno ... albo gotowa już ozdobna płyta MDF ? Gdzie to można kupić i nawjażniejsze czy montujemy to przed położeniem stopni czy docinamy jak już stopnie są położone? Bardzo dziękuję.
  2. Witam, Kratki kominkowe typu tunel są coraz bardziej popularne. Mają jednak one znacznie mniejszą powierzchnie niż tradycyjne prostokątne kratki. Zważając na przytaczane nie raz na tym forum kalkulatory można zaryzykować że dla średniego kominka o mocy 10-14kw potrzeba zamontować z 4 kratek typu tunel (nawet tych najdłuższych - 100cm) na wlot powietrza i z 5 na wylot powietrza Taka ilość tych kratek nie ma sensu ... ani to ładne ani ciekawe. Na zdjeciach osób używajacych kratek typu tunel widuje sie najczesciej jedna na dole długa i dwie na gorze (długa i krótka) A piece w cale nie wyglądają na male. Czy te kratki tunelowe jakos sie inaczej liczy ? Czy moze te kalkulatory powierzchni kratek zalezne od mocy kominka są zbyt przereklamowane i można traktować je z przymrużeniem oka? Łączenie kratek "tradycyjnych" z tunelowymi również nieciekawie wizualnie wygląda.
  3. Dziękuję za odpowiedź Kanały idą tylko pionowo i wchodzą w ścianę rozdzielającą pokoje. Ściana była zbyt wąska aby wrzucić do niej rury więc zdecydowałem się na polożenie dwóch kanałów 5x15 obok siebie. Zakończone są kratkami 16x16 tylko dlatego że stwierdziliśmy że lepiej w pokoju będą wyglądały kwadratowe kratki z żaluzją niż okrągłe anemostaty. pozdrawiam.
  4. Witam, Na początki chciałem się przywitać ponieważ to mój pierwszy post. W domu na parterze znajduje się kominek. Bezpośrednio nad nim na piętrze znajdują się dwa pokoje. Inaczej pisząc na osi kominka na piętrze znajduje się ściana rozdzielająca dwa pokoje. Zrobiłem małe DGP polegające na tym, że w ścianie rozdzielającej pokoje po obu stronach zamontowałem dwa kanały 5x15 zakończone dwoma kratkami 16x16. Kanały idą pionowo w dół (przez strop) na odległość 0,5 metra i wychodzą idealnie nad kominkiem. Zakończone są przejściem z 5x15 na dwie rury o średnicy 150mm. Koniec tej "instalacji" znajduje się około 30cm od sufitu. Czyli dokładnie tam gdzie chce zrobić dół komory dekompresyjnej. Pytanie: Ten mój system DGP co zrozumiałę będzie tylko grawitacyjny. Czy te dwie końcówki rur fi150 znajdujące się w podłodze komory dekompresyjnej nie powinny być przedłużone rurami bliżej samego wkładu kominka? Tak aby część ciepła miała lepszą szanse wyjść kratkami w obudowie kominka na parterze. Na jakiej wysokości od wkładu kominka powinny znajdować się końcówki rur przy systemie grawitacyjnym? Niżej czy wyżej od kratki "wylotu ciepłego powietrza" w obudowie? A może to kompletnie bez znaczenia? Zaznaczam, że nie mam żadnego dystrybutora DGP na górze wkładu kominkowego i nie planuje jego zakupu. Dziękuję i pozdrawiam,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...