Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

coral

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O coral

  • Urodziny 02.01.1986

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

coral's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedz. Może ktoś wie jak jest w Enerdze?
  2. Witam, Tak jak w temacie, rozdzielnica i instalacja w budynku gotowa oraz WLZ zakopane. Pytanie moje dotyczy co dalej. 1. Kto podłącza WLZ do licznika elektryk czy zakład? 2 Kiedy następuje połącznie? Po pomiarach, spisanym protokole czy przed pomiarami? Opiszcie mi to krok po kroku co jak i kiedy. Dziękuję i pozdrawiam
  3. długo się nad tym zastanawiałem i jestem prawie przekonany do bufora. Dzieki koledzy
  4. kocioł z podajnikiem automatycznym 10kW kominek 14kW Niestety nie ma kominka o mniejszej mocy w tym modelu który mnie interesuje. Nie wiem czy 10 kW do bufora to nie za mało czy nie wybrać 16kW. Ale z drugiej strony 30 kW dostepnej łącznej mocy w bdb izolowanym domu to nie przesad? Pozdrawiam. A co z rodzielenie obiegw poprzez wymiennik pytowy lub sprzęgo i zrezygnowanie z bufora?
  5. kocioł z podajnikiem automatycznym 10kW kominek 14kW Niestety nie ma kominka o mniejszej mocy w tym modelu który mnie interesuje. Nie wiem czy 10 kW do bufora to nie za mało czy nie wybrać 16kW. Ale z drugiej strony 30 kW dostepnej łącznej mocy w bdb izolowanym domu to nie przesad? Pozdrawiam. A co z rodzielenie obiegw poprzez wymiennik pytowy lub sprzęgo i zrezygnowanie z bufora?
  6. Niestety nie mam gazu i musi byc kocioł. Nie lubie marnować pieniedzy wiec paląć w kominku chcem odzyskać tą energie. Rozprowadzenie kurzu po całym domu mnie nie interesuje. Z mojego punktu widzenia i możliwoći jak i wielu innych użytkowników podobnych źródeł ciepła to rozsądek a nie głupota użytkowniku gersik. Dlaczego bufor? jakie miałby plusy nad innymi podanymi przeze mnie rozwiązaniami. Możesz rozwinąć. Pozdrawiam.
  7. Witam, Tak jak w temacie moja instalacja bedzie zasilana przez kominek z płaszczem wodnym i kocioł na paliwo stałe. Aby pompa kominka ,nie zakłucała pompy kotła, pompy podłogówk,i cwu chcę oddzielic obieg jednego kotła od pozostałych. Nie wiem który sposób wybrac czy sprzęgło hydrauliczne, wymiennik ciepła czy bufor ciepła. Prosze o mądre rady użytkowników podobnego systemu i fachowców. Nie jestem specjalistą ale widze to tak Kominek +pompa - jeden obieg Kocioł +pompa podłogówki, pompa cwu, pompa grzejników - drugi obieg Czy tok myślenia jest dobry? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...