Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GorącyMarian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O GorącyMarian

  • Urodziny 28.09.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Trojmiasto
  • Kod pocztowy
    80-336
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GorącyMarian's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 2,40 do pierwszych belek konstrukcji dachowej - nie wiem jak to się fachowo nazywa. Generalnie była też perspektywa położenia wełny. Jako, że na ociepleniu samego dachu (dachówka ceramiczna) jest ułożona wełna 15cm - ktoś wpadł na pomysł aby rozwinąć wełnę po stropie, a potem (przy adaptacji) dołożyć Ją do istniejącej izolacji dachowej bo 15cm to trochę słabo.
  2. Witam. Wprowadzamy się niedługo do naszego mieszkania i mamy tam właśnie poddasze nieużytkowe (na razie ). Chcemy już na tym etapie je w pewnym stopniu zaizolować od użytkowej części mieszkania. Ostatnio Pan Majster podpowiedział nam aby trzasnąć styro podłogowe 5cm + płyta OSB na podłogę w naszym poddaszu jako izolację. Strop mieszkania będący odłoga poddasza jest to filigran żelbetowy. Niechcianym zjawiskiem jest aby ciepło uciekało z naszego mieszkania na nieużytkowane poddasze. Myśleliśmy o suficie podwieszanym z wełną jednak pomysł ze styro jest bardzo dobry bo nie zabiera nam wysokości do sufitu mieszkania gdzie będzie to przestrzeń typowo użytkowa. Pytanie jak to zrobić aby miało to ręce i nogi w sytuacji gdy na poddaszu mamy zaledwie 2,40m wysokości. Jeżeli styro na podłodze poddasza z to kwestia 20cm to raczej słabo to widzimy. Jakieś sugestie? Pozdrawiam.
  3. Ślicznie dziękuje! Pytanie jeszcze jaki to "dobry wspolczynnik"? W jakie produkty celować? No i ile wolnej przestrzeni pozostawić pomiędzy wełną a stropem? Pozdrawiam!
  4. No przypuszczam, że idealnie szczelnie ciężko będzie to ułożyć ze względu na chociażby ścianki działowe. Ale zawsze lepsze takie rozwiązanie niż żadne. Pytanie tylko czy jest sens i jak nisko trzeba by opuścić sufit aby dawało to jakiś efekt. Poddasze w późniejszym czasie będzie zaadoptowane na część mieszkalną (za 3-4 lata). Elewacja opiera się na styro 10. Nie mam teraz ze sobą specyfikacji aby dokładnie podać parametry. Wiem tylko, że się sprawdza po wcześniejszych etapach inwestycji i ludzie nie płacą fortuny za ogrzewanie. Oczywiście jakby ktoś chciał to by dało radę zrobić lepiej ale wiadomo, cena byłaby inna itd. Martwi mnie tylko kwestia ocieplenia stropu.
  5. Dziękuję za uwagę. Ale coś więcej? Jaką technologię? Wełna? Styropian? Czemu tak a nie inaczej?
  6. Witam forumowiczów. Przybyłem na forum za radą. Otóż w nowo wybudowanym bloku (niska zabudowa) zabieram się za wykańczanie mieszkania. Mieszkanie zostanie oddane na przełomie lipca/sierpnia. Budynek murowany z pustaka ceramicznego + żelbetowe stropy. Mieszkanie jest z poddaszem nieużytkowym, stąd też moje obawy odnośnie ogrzewania w zimę. W mieszkaniu strop to goły żelbet. Stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie sufit podwieszany + ocieplenie. Korzystając z zasobów forum doczytałem, że oczywiście musi być to wełna mineralna + folia para przepuszcalna (od strony mieszkania) i na to płyta karton gipsowa. Jednak mam pewne wątpliwości i obawy, które chciałbym rozwiać: - Czy aby na pewno jest to dobry pomysł aby ocieplać strop w świeżym budynku? Chodzi o pleśń i grzyb. - Jaką grubość izolacji zastosować? Surowy strop jest dość nisko. Mieszkanie ma 2,5m od wylewki do stropu i nie ukrywam, że nie chciałbym zbyt wiele go obniżać. - I jak to w końcu jest z tą wełną. Jedni "majstrowie" tutaj piszą, że powinna być wolna przestrzeń pomiędzy wełną a stropem. Inni natomiast, że powinna dotykać stropu. Myślę, że jest to związane z materiału z którego wykonany jest strop ale to raczej moje wróżby. Serdecznie pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...