Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

amicek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez amicek

  1. Biurokracja jest nieugięta. W związku z wprowadzonymi zmianami związanymi z obrotem ziemiami rolnymi dzielę ziemię na na mniejsze działki po około 0,8ha i co za tym idzie będę musiała ponownie wystąpić o WZ jeżeli nie przepiszą mi tych, które już uzyskałam. Tauron dał sobie 2 lata na doprowadzenie prądu! Nadal też nie znalazłam wspólnika z kapitałem (nie tak łatwo znaleźć uczciwego Inwestora). Także opisany projekt jest nadal jedynie koncepcją. Jest jednak szansa, że 2 inwestycje podobne do mojego projektu powstaną gdzieś na terenie Polski. Wyraziłam zgodę na wykorzystanie mojej koncepcji dwóm osobom.
  2. Teren jest górzysty Oddalony o ponad 500m od ostatnich zabudować. Urbanista, Architekt, Planista oraz wszystkie urzędy łącznie z "Zielonymi" nie widzą przeciwwskazań na powstanie budynków o takiej geometrii dachu.
  3. Rozmawiałam z jednym wykonawcą, że gdybym miała cały budżet do marca to jest w stanie oddać pierwsze sztuki na jesieni do meblowania. Co do projektu to jutro mam właśnie termin u Architekta. Do końca roku powinnam zamknąć się spokojnie z projektem i PnB.
  4. Witam wszystkich serdecznie! Jak tytuł sugeruje przymierzam się do stworzenia ośrodka, a dokładnie to będzie agroturystyka usytuowana na 1ha w podnóża gór izerskich w Karkonoszach. Wybudowanych zostanie dziewięć kopuł 35m2, każda w innym kolorze. Na jakim etapie jestem? Po trudnościach związanych z wydaniem warunków zabudowy, wreszcie mogę wystąpić o pozwolenie na budowę. Nie obyło się bez interwencji wyższej instancji - Kolegium Odwoławczego bym mogła budować domy o geometrii dachu innej niż dwuspadowy Udało się i jestem przeszczęśliwa Niestety kilka miesięcy to trwało i Inwestycja ma obsuwę. Zwłaszcza, że dotychczasowi Inwestorzy wycofali się gdy z Gminy przyszła odmowa. Co za tym idzie szukam nowych Inwestorów. Kapitał początkowy mam, jednak brakuje mi by wybudować wszystko Bez Inwestorów też ośrodek powstanie tylko trochę później Z nimi już w przyszłym roku w sezonie zimowym czyli święta 2019 i nowy rok 2019/2020 można by było spędzić czas w przepięknej okolicy. Wracając do tematu. Projekt wykona Architekt Szymon Trafas przy współpracy z fizykiem budowy, Panem Jerzym Bogdanem Zembrowskim. Zależy mi na tym by projekt był bez błędów i by nie musieć remontować każdy domek po 5 latach jak to czasami bywa przez błędy projektowe i wykonawcze. Dlatego zdecydowałam się właśnie na tych Panów ze względu na ich rzetelność i dobrą renomę. Poszukuję ekipy wykonawczej, która nie będzie mi wciskać tekstu "będzie Pani zadowolona" czy "u mnie tak jest i nic się nie dzieje" czy też "wszyscy tak robią" tylko prowadzić będzie prace zgodnie z wytycznymi w projekcie bez ustępstw i własnej inwencji twórczej. Pod tym względem jestem nieugięta bo widziałam wiele budów gdzie wykonawcy robili po swojemu nie bacząc na wytyczne w projekcie. Planuję również udział tak zwanych Wolontariuszy chcących nauczyć się budować kopuły w technologii murowanej. Jeżeli jesteś taką osobą i masz znajomych, którzy lubią takie wyzwania to zapraszam do kontaktu. A tym czasem prezentuję parę wizualizacji całej inwestycji:
  5. Witaj Ana. To mój pierwszy post na forum Wracając do Twojego dylematu związanego z parapetem w kuchni. Pytanie brzmi, czy musi być koniecznie parapet? U moich rodziców w kuchni i łazience okno jest obrobione płytkami. W kuchni też jest różnica wysokości i takie rozwiązanie nie wygląda źle Można położyć tam płytki takie jakie chcesz dać na ścianę pod szafkami. Nie zwracajcie uwagi na wygląd płytek i fug bo mają już 20 lat, ale samo rozwiązanie jest jakąś alternatywą dla wystającego parapetu nad blat. Kuchnia Łazienka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...