Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mgr inż1719512389

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O mgr inż1719512389

  • Urodziny 14.12.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rybnik
  • Kod pocztowy
    44-217
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mgr inż1719512389's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Proszę nie robić nieswiadomym ludziom wody z mózgu... nie rozmawiamy o "tupowym koninie ceramicznym" tylko o kominie ceramicznym przeznaczonym do kotłów kondensacyjnych... które na marginesie zawierają dodatkowy kanał czerpalny (powietrze). Jeżeli już Pan pisze o kosztach to proszę podać że jest to co najwyżej doraźna oszczędność ponieważ na wkład stalowy kwasoodporny dostaje Pan najczęściej 7 lat gwarancji natomiast na komin ceramiczny co najmniej 30lat, Konekt daje 50 lat, LZMO 101lat, Plewa dożywotnią. Pozdrawiam.
  2. Jedna z nielicznych, wartościowych merytorycznie wypowiedzi, na tym forum odnośnie kominów. Pozdrawiam.
  3. Schiedel robi dobre kominy ale nie rozumiem dlaczego skoro są tak pewni za swoje kominy dają zaledwie 30 lat gwarancji ?! czyli tyle samo co najtańsze kominy... istnieją inne równie dobre kominy a tańsze (bo m.in. mniej wydali na reklamę itd) i z dłuższą gwarancją np LZMO 101lat gwarancji, Plewa wieczysta gwarancja i chyba najlepszy na dzień dzisiejszy stosunek ceny do jakości (zobaczcie np Dom Modelowy w Jankach)
  4. Jeżeli ma się tradycyjny kocioł na paliwo stałe to ok. ale nowoczesne kotły nastawione są na max. sprawność tym samym temperatura spalin jest coraz niższa.. wykrapla się kondensat itd tym samym dla nowych kotów komin z cegły bez wkładu nie wytrzymają długo i problemy się pojawią. Pozdrawiam.
  5. Komin Plewa UniFe ma nie tylko "dziurę" ale dodatkowo specjalną betonową kształtkę żaroodporną ze specjalna wełną uszczelniającą kształtkę z rurą. Kształtka ma specjalny stożkowaty kształt ułatwiający montaż czopucha (zastępuję tradycyjny trójnik i zabezpiecza przed zbyt głębokim wsunięciem czopucha), dodam jeszcze że czasem na budowie tymczasowo są podłanczane piece typu koza i bywa że jeżeli czopuch jest źle włożony (np za płytko) to podłączenie (trójnik ceramiczny) pęka, kształtka zabezpiecza m.in. przed takimi sytuacjami... Natomiast jeżeli ktoś sobie zażyczy to można sobie zamiast rury z otworem i kształtka zamówić tradycyjne podłaczenie z krucczem pod katem 90% lub 45%... Jeżeli chodzi o szamotowe zakończenie komina to jest bardzo estetyczne i o wiele trwalsze od zakończeń ze stali nierdzewnej natomiast jest to kwestia gustu i jeżeli klient zażyczy sobie zakończenie z nierdzewki to w Plewie jest też taka opcja.
  6. Plewa ma na swojej stronie http://www.plewa.net.pl 35 minutowy filmik instruktażowy dodatkowo można za darmo zamówić szkolenie na budowie.
  7. Mnie jakoś Twister nie przekonuje obudowa jest z ceramiki poryzowanej nie rozumiem zbytnio takiego rozwiązanie ponieważ w tradycyjnym kominie cegła dziurawka była niezalecana z powodu groźby przecieków no i sposób łączenia połówek tej obudowy na klamry od góry jakoś wydaje się mało solidne mam wrażenie że te łączenie pomimo tej klamry jest słabym punktem komina a przecież komin cały czas pracuję! pomijam już estetykę tego komina bo to i tak zostanie zamaskowane...
  8. W Plewie również można sobie zamówić darmowe szkolenie na budowie, są to proste w montaży systemy więc nie ma problemu żeby się tego na budowie nauczyć a w razie pytań można też każdorazowo skontaktować się z przedstawicielem który służy pomocą. Pozdrawiam.
  9. Na dzień dzisiejszy Plewa ma również rury okrągłe ale wprowadziła je tylko dla klientów którzy się upierają przy okrągłym przekroju, kwadratowe ze ściętymi narożami w niczym nie odbiegają okrągłym a wręcz plusem jest to np. że przy takim samym polu przekroju oszczędzamy 2 cm na szerokości. Pozdrawiam.
  10. Plewa jakościowo jest porównywalna z Schiedel, natomiast cenowo wychodzi zdecydowanie korzystniej.
  11. Jeżeli murarz poprawnie wykona komin nie ma szans żeby były jakieś problemy.. PLEWA to jeden z wiodących producentów kominów systemowych (niemiecka jakość...). Plewa istnieje od 140 lat (w wyniku połączenia..teraz jest to PLEWA OSMOSE - OSMOSE istnieje 90 lat..) wełna absolutnie nie powoduje żadnych negatywnych skutków w kominach do kominka, jak napisał przedmówca jedynie mokra wełna może.. ale zawilgocenie nie występuję jeżeli komin zostanie prawidłowo wykonany - rury ceramiczne z PLEWY mają nasiąkliwość nie przekraczającą kilku procent i duży opór dyfuzyjny - mowa o kominach do kominka np KAMINO lub Uni Fe - natomiast kominy izostatycznie formowane (nowość w PLEWA) np OsmoFu mają nasiąkliwość nie przekraczają ok. 0,5 % czyli praktycznie zerową. PLEWA daje wieczystą gwarancję co świadczy o ich pewności co do jakości swojego produktu (pozostali producenci dają max. 30 lat). Podsumowując kominy z PLEWY to jedne z najlepszych na rynku systemów. POLECAM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...