Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartol_b

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bartol_b

  1. No, teraz jest git. Jakie to oczywiste. Czasem warto zapytać fachowca:) Czy obwód kotłowy wystarczy fi28? Lutować lutem miękkim? Jakiej mocy piec? Myślę o 10-12KW. Wystarczy?
  2. Wg Ciebie, jakiej mocy piec zainstalować?
  3. Kolego, nie mogę odczytać schematu (za mały format).
  4. Wklejam poprawiony schemat za wyjątkiem pompy CO. Czy pompa ma być bezwzględnie bezpośrednio na zasilaniu czy na boczniku jeśli na zasilaniu zamontuję zawór różnicowy? Montując zawór różnicowy (na schemacie zaznaczyłem czarnym X) w przypadku braku zasilania unieruchomiona pompa CO nie będzie stawiała oporu gdyż ciśnienie pójdzie przez zawór. Dobrze kombinuję? Czy wstawić zawory kulowe na zasilaniu bojlera z CO i na powrocie do pieca?
  5. Witam. Niedługo zabieram się za wykonanie instalacji co i cwu w kotłowni. Proszę o odpowiedź czy załączony schemat jest prawidłowy. Czy poprawnie zamierzam zamontować zawór 4D? Piec będzie na paliwo stałe, bez podajnika. Zasobnik cwu 120L z grzałką. Jakiej mocy piec proponowalibyście do domu 120mkw z poddaszem i garażem nad którym jest otwarty taras? Ściany ocieplone 15cm styro, poddasze 25cm wełny, podłoga na gruncie docieplona 15cm styro, w salonie okno 11mkw. W projekcie był gazowy 20KW, po adaptacji przez architekta jest na paliwo stałe pozostawiony 20KW. Uważam, że to za dużo. Proszę o wszelkie opinie i sugestie.
  6. Przekonałeś mnie:) A powiedz jakbyś rozwiązał postawienie ścianek GK na parterze. Jest goły chudziak. Stawiać na papie i bloczkach na mniej więcej wysokości wylewki i później to zalać? Na samym chudziaku nie bardzo, bo mocując dolny profil do chudziaka musiałbym przebijać hydroizolację. Doradzisz coś?
  7. Dzięki za odpowiedź. Jak zwykle za bardzo się przejmuję. A scianki mocować górą do nieistniejącego jeszcze stelażu sufitu czy do konstrukcji dachu?
  8. Nie jestem jeszcze gotowy na wylewki (brak instalacji ogrzewania pod wylewkami). Natomiast mam okazję porządnie i niezbyt drogo zrobić instalację elektryczną ale muszę się spieszyć bo elektryk wyjeżdża niedługo za granicę. Stąd to ciśnienie na postawienie ścianek. Bezpośrednio na stropie nie bardzo mi się widzi bo musiałbym zalać wylewkami płyty GK lub zalać sam stelaż i dopiero później dokręcić płyty ale nie byłoby dolnego mocowania bo profil UW znalazłby się pod wylewką...
  9. Witam. Muszę wykonać kilka ścianek z płyt GK na poddaszu gdzie nie ma jeszcze wylewek. Czy dopuszczalne jest postawienie konstrukcji z profili stalowych na 10cm bloczkach z suporeksu i późniejsze zalanie wylewkami do wysokości dolnych profili? Po wylewkach zamontowałbym dopiero okładzinę z płyt GK. Czy suporeks jako warstwa podwyższająca jest odpowiedni czy zastosować inny materiał? (drewniany krawędziak, bloczek betonowy, cegłę). Proszę o poradę.
  10. Może i racja:) Płyty GK będę chciał ułożyć dłuższym bokiem wzdłuż profili ze względu na światło padające z dużej witryny (korzystnie gdy pada równolegle do dłuższego boku płyty). Przy łączeniach profili CD dać po dodatkowym wieszaku z obu stron łącznika?
  11. Czytam sobie informacje ze strony rigipsa. Nic nie piszą o typach konstrukcji względem wielkości pomieszczenia ale wymyśliłem sobie konstrukcję jednopoziomową wzmacnianą poprzecznie krótkimi odcinkami profila CD (kratownica). mocowanie na wieszakach ES. Będę musiał przedłużyć 4-metrowe profile CD do wymiaru około 4,7m. Użyję łączników do profili CD. Łączeń nie ułożę w jednej linii tylko na przemian: jedno łączenie przy jednej ścianie, następny profil łączony przy ścianie przeciwległej, i tak na przemian. (Załączam rysunek poglądowy). Co o tym sądzisz?
  12. Po mojemu to najsztywniejsza konstrukcja. A mozesz zaproponowac inne rozwiazanie?
  13. Witam Wszystkich i proszę o poradę. Zabieram się do zrobienia sufitu podwieszanego GK na profilach stalowych w salonie o wymiarach 4,70 x 6 metrów, strop Teriva. Na takiej powierzchni należałoby zrobić konstrukcję krzyżową dwuwarstwową na wieszakach obrotowych. I tu pojawia się mój problem. Taka konstrukcja ma minimalną wysokość 15cm. Jest to w moim przypadku za dużo! Czy mogę to zrobić na konstrukcji krzyżowej jednowarstwowej na wieszakach sztywnych typu ES? Czy mogę przedłużyć profile CD do wymiaru 4,70m? Jak najlepiej je przedłużyć żeby konstrukcja była sztywna? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  14. Gość z firmy od okien zalecił podmurowanie na około 20cm bloczkiem betonowym, ale moim zdaniem będę miał mostek termiczny. Wymyśliłem żeby podmurować bloczkiem z betonu komórkowego (cieplejszy). Czy pod bloczki dać dysperbit? A może dodatkowo papę? czy na bloczki pod oknem dać również papę czy przesmarować bloczki tylko dysperbitem?
  15. Proszę o opinie i ewentualne porady. Muszę zdążyć do końca tygodnia, a czasu mało:(
  16. Witam wszystkich! Zamierzam poczynić przygotowania pod montaż okna tarasowego. Bardzo proszę o opinie na temat swojego pomysłu. Czy poniższe wykonanie będzie prawidłowe? Okno tarasowe o szerokości 340cm. Wylany jest chudziak równo z ławami fundamentowymi. Na to w przyszłości pójdzie 15cm styropianu i około 6cm wylewki. W związku z tym pod oknem tarasowym po zamontowaniu zostanie szczelina na około 21cm (do czasu ułożenia kolejnych warstw podłogi).. Wymyśliłem sobie żeby położyć kilka warstw dysperbitu na ławie i na tym postawić podbudowę z bloczków z betonu komórkowego o wysokości około 20cm. Na tym oprze się okno. Czy podbudowę z bloczków również posmarować dysperbitem? A może obłożyć papą? Czy pod bloczki (na ławie) położyć papę? Proszę o porady i opinie. Dziękuję.
  17. Schody wewnątrz budynku. Oryginalnie w projekcie były drewniane, ale zmieniłem na betonowe. Architekt wykonał projekt zbrojenia schodów i zaznaczył fundament pod nimi ale bez jakichkolwiek wymiarów. Czy dolna część tego fundamentu nie powinna być poniżej granicy przemarzania? Czy wylać go w folii aby nie ciągnął wilgoci? (teren suchy, bez wód gruntowych)
  18. Witam Wszystkich. Chcę zrobić fundament pod schody zabiegowe (2,10 x 2,30m). Wymyśliłem to sobie tak: Wykop na głębokość1 metra, wylanie ławy o szerokości 1 metra i wysokości około 30cm. Na tej ławie wylany fundament o szerokości 30cm na wysokość chudziaka wylanego w przyszłości. W fundamencie zatopione pionowo pręty fi 12 (zagięte później i połączone ze zbrojeniem schodów)' Tak to sobie wymyśliłem, ale mój budowlaniec twierdzi, że przesadzam i proponuje wylać ławę na głębokości 1 metra, szeroką na 60cm i wysoką na 30cm i na tym wymurować ścianę z bloczków fundamentowych. Zbrojenie ma być zatopione w chudziaku i później powiązane ze zbrojeniem schodów. I kurna nie wiem co mam zrobić Proszę o opinie znawców tematu i z góry dziękuję. {Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...