Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dare4more

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O dare4more

  • Urodziny 12.05.1970

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dare4more's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej koledzy z elektryczną podłogówką macie panele czy płytki? Jeśli panele, to ten super drogi podkład?
  2. Artur, przeglądałem Twój dziennik w poszukiwaniu wskazówek nt. ogrzewania elektrycznego. Widziałem, że rozstaw kabli masz około 25cm? Ilu watowe kable? Jak liczyłeś zapotrzebowanie na metr? Czy coś byś zmienił w swoich rozwiązaniach?
  3. Panowie, proszę o pomoc weteranów Mam dom 96m2, który chcę grzać kablami. Salon z kuchnią 30m2 łazienka 4,6m2 kotłownia 13m2 wiatrołap + hol 6m2 Na poddaszu (po podłodze): pokój 11m2 pokój 15m2 pokój 13m2 łazienka 6,5m2 korytarz 3,7m2 Jakie kable dobrać i na ile sekcji podzielić? Ocieplenie ściany 20cm 0,38, dach pewnie 25, podłoga 15cm.
  4. Jak się pracuje na piance? Jaka wydajność z puszki? Przyczepność? Kleisz dokładnie obwodowo czy na kilka "szlaczków" ? Rozumiem, że kleiłeś teraz w dość niskich temperaturach?
  5. Witam ponownie panie Andrzeju. Tym razem sprawa dotyczy... tynków. Tynkarze nie zabezpieczyli należycie folii dachowej, a zabezpieczając przytakerowali folie zabezpieczającą do łat przez membranę dachową. Skutkiem jest tynk na membranie i dziury po zszywkach. Jakie kroki należałoby podjąć, żeby naprawić ten stan rzeczy? Oczywiście tynkarzy obciążę kosztami.
  6. Ano fakt, teraz widzę, chociaż z dalsza wygląda jakby docinane pod kątem 45 stopni. Rozważałem takie docinanie, bo cięta płytka brzydko wygląda, krawędź cięcia ma inny kolor, w pańskich realizacjach tego cięcia nie widzę. No i pytanie o obróbkę przyklejaną do pustaków czy deskowania wzięło się stąd, że w sieci spotkałem się z kilkoma zdjęciami, gdzie obróbki są klejone do pustaków, choć wydaje mi się to dziwne rozwiązanie. Bardziej logiczne dla mnie przykleić obróbkę do obudowy komina, wtedy stanowi spójną całość z dachem i jest bardziej odporna na ruchy więźby. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  7. a to ja nieśmiało jeszcze raz poproszę o podpowiedź panie Andrzeju. Przy kryciu komina struktonitem, obróbkę komina przykleja pan do pustaków systemowych czy do deskowania wokół niego? I czy dobrze widzę, że w narożnikach docina pan płytki pod kątem 45 stopni czy normalnie na styk? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  8. Strasznie tu cicho, więc pytam dalej Panie Andrzeju, czy wykonywał pan kiedykolwiek komin w kształcie innym niż prostokąt? Jeśli tak, to proszę o zdjęcia.
  9. Dokładnie o takie obróbki mi chodzi Bardzo ładnie i w moim guście. Czy góra taśmy przyklejona do komina jest jakoś dodatkowo zabezpieczona? Stosuje się listwy zabezpieczające, a wnioskuję ze zdjęć, że pan jej nie stosuje. Czyli taśma do komina, na to membrana dachowa zachodząca na obróbkę z taśmy? Jak pan ocenia trwałość takiej obróbki? Pozdrawiam.
  10. Panie Andrzeju, jaką najlepiej wykonać obróbkę komina systemowego obłożonego później struktonitem? Zależy mi na estetycznej obróbce. Czy obróbka taśmą kominową jest trwała, czy po roku należy się spodziewać przecieków? Gdzieś w pana postach czytałem, że struktonit na narożnikach docina pan na styk i nie stosuje szpecących listew narożnikowych. Zatem trzeba te naroża jakoś dodatkowo zabezpieczyć?
  11. Panie Andrzeju, proszę o kolejną podpowiedź- czy kawałki płyty osb nadają się jako podkładki do wyrównywania łat? Jeśli nie, to co stosować? I na jakie nierówności łat od linii prostej można sobie pozwolić przy dachówce falistej, by wizualnie było w porządku? Jak wysoko powinna sięgać obróbka blacharska szczytów licząc od łaty i przy dachówce Roben Plus? 4cm nad łatę, dostępne w sprzedaży, to chyba za mało. Dziękuję za pomoc.
  12. Dziękuję za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie mam. Jakie powinno być prawidłowe zacięcie w krokwi 8x18cm (murłata 14x14cm)? 4cm głębokie?
  13. Panie Andrzeju, czy do połączenia krokiew-murłata stosuje pan gwoździe "krokwiak" czy wkręty ciesielskie? I czy używa pan funkcji trygonometrycznych do wyznaczania zacięć czy za pomocą szablonu z deski? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...