Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

atelega

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    222
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

atelega's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    jak wykończyć boczne krawędzie dachówki po cięciu przy oknie dachowym. Zdjęcie niżej.
  2. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Nie będzie anteny na kominie. Przejście kablowe na dzień dzisiejszy do wentylatora okapu i do fotowoltaiki i ewentualnie na przyszłość..
  3. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    też myślałem cały czas o dachówce antenowej jednak zrezygnowałem z niej w ostatniej chwili.
  4. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Te kominki wentylacyjne to odpowietrzenie instalacji kanalizacji. W domu są 3 piony kanalizacji z czego dwa będą wpięte do jednego kominka. Poza tymi nie ma konieczności wstawiania więcej kominków, bo niby w jakim celu? Chyba mowa o rurach spustowych? Rur jest razem 5 szt. dach ma 305 m2. System rynnowy o średnicach 125/90 mm. Płotków przeciwśnieżnych nie robię. Uszczelnienie komina jest wykonywane najpierw później okładzina z łupka na łątach i płycie MFP.
  5. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Myślę że w szary kryształ to jeszcze lepsza opcja i dach wyglądał by jeszcze lepiej
  6. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    O ławach i stopniach kominiaeskich nie myślę. Wstawiłem okno dachowe blisko komina które może być wykorzystane jako wyłaz. Generalnie komin gazowy i wentylator okapu na kominie więc potrzeby wchodzenia nie powinno być wiele. Macie może doświadczenia jaka taśma obrobić przepust kablowy na dach z rury nierdzewnej fi 55? W jednej z dachówek wywiercony otwór a rura będzie przykrecona do krokwi. Oczywiście zakończenie rury wyspawane z kolan jako zawiniecie do dołu.
  7. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Tak komin będzie z lupka dachowego 25x40cm. Kolor trochę jaśniejszy od dachówki ale myślę że będzie się komponował. Dg
  8. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    W załączeniu zdjęcia mojego dachu na ukończeniu, proszę o ewentualne uwagi. Dachówka Braas Turmalin antracyt angoba. Kąt dachu 35 stopni.
  9. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Dachówki mocowane klamrą boczną przybijaną do łaty. Mocowane pierwsze dwa rzędy, ostatnie dwa rzędy wszystkie dachówki, przy narożach dachówki każda ostatnia cała plus cięta, w środku co 3 rząd mocowane wszystkie dachówki. Rynna w najwyższym punkcie zamocowania najwyżej jak się da(tak żeby zsuwajacy śnieg nie zachaczal o rynnę) i po nabiciu spadków tak wychodzi (też mi się nie podoba taki wysoki pas nad rynnowy, ale tak już musi zostać). Co do kawałków drewna podbijanych pod łaty to może być z tym później problem? Dodam że podkładki są dobite gwoździem.
  10. atelega

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Pierwsza połać wykonana. Dachówka braas turmalin antracyt. Kąt nachylenia 35 stopni. Proszę o komentarze i/lub opinie.
  11. atelega

    dachówka wentylacyjna

    A jak z takim dachem, ile dachówek wentylacyjnych? Czy w polach z kulawkami też musza być dachówki wentylacyjne? https://zapodaj.net/e75cf8bd46946.jpg.html
  12. to że obróbka przykręcana wkrętami po pewnym czasie będzie przepuszczała wodę jest pewne. Wystarczy kilka lat i niezliczona liczba cykli nagrzewania i ochładzania obróbki (wydłużania i skracania) i wkręty z podkładką epdm rozszczelni (zreszta to samo można powiedzieć o uszczelnianiu wkrętów uszczelniaczem dekarskim).Mając pod spodem (między osb a obróbką) membranę przedłużasz żywotności płyty osb a co za tym idzie całej obróbki. Mocowanie obróbek na rąbek stojący to montaż ukryty za pomocą tzw. haftki która trzyma obróbkę, a ona jest mocowana wkrętem. Gotowe czapki w przystępnej cenie możesz zamówić w firmie Pruszyński, najbliższy oddział jest chyba w Sokołowie Młp. Myślę że najlepszym wykonaniem obróbki było by przyklejenie osb, potem na to membrana i do tego obróbki na rąbek, lub łatwiejsze rozwiązanie dla własnego wykonania to płaskie obróbki blacharskie łączone na zakład klamrami +uszczelki epdm (lub uszczelniacz dekarski). Najbardziej pracochłonnym rozwiązaniem wydaje się montaż obróbki na pod konstrukcji.
  13. płyta osb ma szerokość muru, obróbka blacharska (kapinos) wystaje 4-5cm. Wywiniesz membranę tylko na 5cm? Czy w 100% jesteś pewny szczelności obróbek blacharskich, które będziesz robił pierwszy raz? I które na dodatek będą mocowane wkrętami, a nie na rąbek stojący lub do pod konstrukcji w sposób ukryty.
  14. wywinięcie membrany powinno być wykonane na całej szerokości attyki (pod cała obróbką blacharską), wariant z kotwieniem obróbki do ślimaków w styropianie nie wygląda przekonująco. Zazwyczaj obróbka blacharska montowana jest na podbudowie z płyty osb lub mfp, na to wywinięcie membrany i obróbka na rąbek stojący. U Ciebie pojawia się problem przy kotwienia płyty osb. Jaką masz łączną grubość styropianu? Najlepiej było by ją kręcić bezpośrednio do wieńca ale jak masz ponad 50cm styropianu to z kołkami możne być ciężko.
  15. biorąc pod uwagę ilość jaką podałeś to chcą ponad 73zł/m3 wymiany, wydaję się drogo. Poszukaj innej firmy, tylko precyzyjnie napisz co chcesz żeby wycenili.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...