atelega
Użytkownicy-
Liczba zawartości
222 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
atelega's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
jak wykończyć boczne krawędzie dachówki po cięciu przy oknie dachowym. Zdjęcie niżej.
-
Nie będzie anteny na kominie. Przejście kablowe na dzień dzisiejszy do wentylatora okapu i do fotowoltaiki i ewentualnie na przyszłość..
-
też myślałem cały czas o dachówce antenowej jednak zrezygnowałem z niej w ostatniej chwili.
-
Te kominki wentylacyjne to odpowietrzenie instalacji kanalizacji. W domu są 3 piony kanalizacji z czego dwa będą wpięte do jednego kominka. Poza tymi nie ma konieczności wstawiania więcej kominków, bo niby w jakim celu? Chyba mowa o rurach spustowych? Rur jest razem 5 szt. dach ma 305 m2. System rynnowy o średnicach 125/90 mm. Płotków przeciwśnieżnych nie robię. Uszczelnienie komina jest wykonywane najpierw później okładzina z łupka na łątach i płycie MFP.
-
Myślę że w szary kryształ to jeszcze lepsza opcja i dach wyglądał by jeszcze lepiej
-
O ławach i stopniach kominiaeskich nie myślę. Wstawiłem okno dachowe blisko komina które może być wykorzystane jako wyłaz. Generalnie komin gazowy i wentylator okapu na kominie więc potrzeby wchodzenia nie powinno być wiele. Macie może doświadczenia jaka taśma obrobić przepust kablowy na dach z rury nierdzewnej fi 55? W jednej z dachówek wywiercony otwór a rura będzie przykrecona do krokwi. Oczywiście zakończenie rury wyspawane z kolan jako zawiniecie do dołu.
-
Tak komin będzie z lupka dachowego 25x40cm. Kolor trochę jaśniejszy od dachówki ale myślę że będzie się komponował. Dg
-
W załączeniu zdjęcia mojego dachu na ukończeniu, proszę o ewentualne uwagi. Dachówka Braas Turmalin antracyt angoba. Kąt dachu 35 stopni.
-
Dachówki mocowane klamrą boczną przybijaną do łaty. Mocowane pierwsze dwa rzędy, ostatnie dwa rzędy wszystkie dachówki, przy narożach dachówki każda ostatnia cała plus cięta, w środku co 3 rząd mocowane wszystkie dachówki. Rynna w najwyższym punkcie zamocowania najwyżej jak się da(tak żeby zsuwajacy śnieg nie zachaczal o rynnę) i po nabiciu spadków tak wychodzi (też mi się nie podoba taki wysoki pas nad rynnowy, ale tak już musi zostać). Co do kawałków drewna podbijanych pod łaty to może być z tym później problem? Dodam że podkładki są dobite gwoździem.
-
Pierwsza połać wykonana. Dachówka braas turmalin antracyt. Kąt nachylenia 35 stopni. Proszę o komentarze i/lub opinie.
-
A jak z takim dachem, ile dachówek wentylacyjnych? Czy w polach z kulawkami też musza być dachówki wentylacyjne? https://zapodaj.net/e75cf8bd46946.jpg.html
-
to że obróbka przykręcana wkrętami po pewnym czasie będzie przepuszczała wodę jest pewne. Wystarczy kilka lat i niezliczona liczba cykli nagrzewania i ochładzania obróbki (wydłużania i skracania) i wkręty z podkładką epdm rozszczelni (zreszta to samo można powiedzieć o uszczelnianiu wkrętów uszczelniaczem dekarskim).Mając pod spodem (między osb a obróbką) membranę przedłużasz żywotności płyty osb a co za tym idzie całej obróbki. Mocowanie obróbek na rąbek stojący to montaż ukryty za pomocą tzw. haftki która trzyma obróbkę, a ona jest mocowana wkrętem. Gotowe czapki w przystępnej cenie możesz zamówić w firmie Pruszyński, najbliższy oddział jest chyba w Sokołowie Młp. Myślę że najlepszym wykonaniem obróbki było by przyklejenie osb, potem na to membrana i do tego obróbki na rąbek, lub łatwiejsze rozwiązanie dla własnego wykonania to płaskie obróbki blacharskie łączone na zakład klamrami +uszczelki epdm (lub uszczelniacz dekarski). Najbardziej pracochłonnym rozwiązaniem wydaje się montaż obróbki na pod konstrukcji.
-
płyta osb ma szerokość muru, obróbka blacharska (kapinos) wystaje 4-5cm. Wywiniesz membranę tylko na 5cm? Czy w 100% jesteś pewny szczelności obróbek blacharskich, które będziesz robił pierwszy raz? I które na dodatek będą mocowane wkrętami, a nie na rąbek stojący lub do pod konstrukcji w sposób ukryty.
-
wywinięcie membrany powinno być wykonane na całej szerokości attyki (pod cała obróbką blacharską), wariant z kotwieniem obróbki do ślimaków w styropianie nie wygląda przekonująco. Zazwyczaj obróbka blacharska montowana jest na podbudowie z płyty osb lub mfp, na to wywinięcie membrany i obróbka na rąbek stojący. U Ciebie pojawia się problem przy kotwienia płyty osb. Jaką masz łączną grubość styropianu? Najlepiej było by ją kręcić bezpośrednio do wieńca ale jak masz ponad 50cm styropianu to z kołkami możne być ciężko.
-
Płyta fundamentowa na studniach - ocieplenie
atelega odpowiedział _arek_ → na topic → Fundamenty i piwnice
biorąc pod uwagę ilość jaką podałeś to chcą ponad 73zł/m3 wymiany, wydaję się drogo. Poszukaj innej firmy, tylko precyzyjnie napisz co chcesz żeby wycenili.- 23 odpowiedzi
-
- fundamentowa
- ocieplenie
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: