Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawlik_pawlik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawlik_pawlik

  1. Mają przysłać umowę i fakturę zaliczkową, z pewnością sprawdzę jaki model jest wpisany.Podczas rozmowy prosiłem o dokładne sprawdzenie czy na pewno mówimy o T-cap.Dam znać jak coś. A na marginesie oprócz R32 czym się różni , bardzo mało info w necie?
  2. Rozmawiałem przed chwilą z instalatorem i zgadza się , różnica w cenie pomiędzy t-cap 9 3f gen H a T-cap 9 3f gen K to 1 tys.zł z tym że netto a nie brutto jak podałem wcześniej, więc chyba warto dołożyć,jak myślicie?
  3. Nie wiem jaka cena za samą pompę, różnica między t-cap H miała być 1tys.. Choć jak się teraz zastanawiam to nie jestem pewien czy instalator miał na myśli t-cap gen K czy po prostu HP gen.K bo coś podejrzanie niedrogo.Dowiem się i dam znać.
  4. Aquarea t-cap 9kw 3f wersja H czy dopłacić lepiej do K? Różnica cenowa ok 1 tys. brutto , więc niewiele.Jakie plusy poza designem? Czy ma lepszą sprawność?
  5. Ok, masz rację 10kw i jest to pozycja projektowe obciążenie cieplne ( dokładnie 10.4 ale nie były uwzględnione niektóre poprawki , min. Obniżone sufity poddasza o 30 cm 3m wyjściowo) zapotrzebowanie na ciepło 15729 kWh/rok, wskaźnik zapotrzebowania ogrzewanie EAH- 44kwh/m2xrok Podłogówka dotychczas zasilana temp. max 30st. W domu utrzymywana temp.ok. 22 st. Propozycję pompy dobierały firmie na podstawie przesłanego przeze mnie ozc, parametrów domu i dotychczasowego Zuzi pelletu
  6. Miałem te robione ozc , co prawda nieco niedoszacowane bo były pewne zmiany i poprawki na lepsze.z ozc wyszło 10kwh zapotrzebowanie na moc. Ale nie o to pytałem . Prosiłem o pomoc w wyborze pomiędzy HP 9 kw 3f a T-cap 9kw 3f
  7. Oczywiście że właściwie i chyba wszyscy na forum to wiedzą, ale dziękuję Kaizen za merytoryczną odpowiedź.Kolejny post nabity, brawo ty😀
  8. Mam 100% podłogówki, tz aktualnie max 35 przy temperaturze zewnętrznej -20 i jest ok Ciepło właściwe wychodzi: Szacunkowe zapotrzebowanie na moc i energię cieplną Moc grzewcza: 9,0kW (C.O. + CWU) Ogrzewanie budynku 8,6kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej za oknem -22,0°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C. 4,2kW – przeciętna moc grzewcza Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 0,9°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C. 30W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą 5,7kW – moc w temperaturze biwalentnej -7°C Dotychczas spalanie pelletu 4,5 tony z CWU/ rok
  9. Czytałem o T-cap i wiem że jest to polecana pompa. Czyli wg Ciebie jeśli obie są w podobnej cenie i mają podobne zapotrzebowanie na energię to lepiej wybrać t-capa? Jeśli będzie za mocna to czy nie będzie taktowania?Czy też się tym nie przejmować na zapas?
  10. Dziękuję Andrzej5101 za załączoną tabelę Z tabeli wynika że do pewnie -10 czy -13 obie będą pracować bez grzałek, poniżej HP wspomoże się grzałką.Ile prądu natomiast zużyją w temp. powyżej zera stopni? Dlatego nadal nie wiem która z nich będzie bardziej ekonomiczna czyli zużyje mniej prądu w skali roku? W całym domu 100% ogrzewanie podłogowe.
  11. Witam wszystkich Mam prośbę o poradę. Zapadła decyzja o montażu pompy ciepła Dom oddany do użytku w 2016r., stosunkowo dobrze ocieplony.Powierzchnia mieszkalną ok.240m2, po podłogach jakieś 260m2, całkowita ( czyli z garażem i pomieszczeniem gospodarczym oraz kotłownią 303m2 - te pomieszczenia nie są ogrzewane , odizolowane od reszty 10cm styropianu). 5 osób w domu. Ściany to silikat 25cm +styropian grafitowy 20cm, podłoga 20cm styropian poddasze 35cm wełny, okna 3 szybowe.Jest rekuperacja. Lokalizacja województwo podlaskie. Aktualne ogrzewanie to piec na pellet 20kw biawar-zdecydowanie za duży.Zużycie 4,5 tony pelletu na rok łącznie z CWU. Z ozc jakieś 10,5 kWh/ choć były pewne zmiany i realnie pewnie ok 10/. Proponowane przez instalatorów pompy to: 1. Panasonic KIT-WC09H3E8 czyli HP 9kw 3f-Czynnik chłodniczy R410A- cena całkowita 39tys- propozycja od 3-ch różnych firm 2. Pompa ciepła WH-SXC09H3E8 +WH-UX09HE8 czyli t-cap 9kw 3f- czynnik r410a-cena całkowita 37tys. - inna firma Mam mały mętlik w głowie i nie chodzi o cenę tylko o dobór właściwej pompy. Propozycję nr. 1 Instalatorzy argumentują tym , że jest to optymalny wybór i t-cap będzie za mocny, w efekcie pobierze więcej prądu bez grzałki niż HP z grzałką. 1. Co byście radzili wybrać? 2.Czy rzeczywiście t-cap będzie droższy w eksploatacji i jeśli tak to o ile? 3.Która pompa będzie bardziej żywotna? 4.Czym obie pompy tak naprawdę się różnią, jaką mają minimalną modulację i pobór prądu?? 5. Czy dobór mocy pompy jest odpowiedni? A może bezpieczniej jednak t-cap kosztem trochę wyższych rachunków? Bardzo proszę o pomoc, muszę szybko podjąć decyzję.Z góry dziękuję Przejrzałem ok. 200 stron wątku, ale ciężko znaleźć konkrety.
  12. Hej Możesz coś bliżej powiedzieć o tej naprawie co gdzie i jak?Bo chyba upaliłem wejścienl na płycie głównej źle podłączając kable do air ++
  13. Witam. Dziękuję za cenne uwagi. czy możesz zaproponować jakiś konkretny model zmiękczacza z optymalnym stosunkiem ceny do jakości tak do ok. 2500zł Zbiornik ocynkowany jakiej pojemności -200l wystarczy czy raczej 300l? Pozdrawiam
  14. Witam. Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniającej. Woda ze studni głebinowej, głebokości 45 m, pompa na 20 m. Wyniki analizy: -bakterii -0 -barwa poniżej 2 -mętność 0,97 -pH 7,4 -przewodność 471 -zapach-zo -smak-zo -amonowy jon -poniżej 0,20 mg/l -azotany- 49 mg/l -azotyny- poniżej 0,05 mg/l -mangan -poniżej 10 -żelazo poniżej100 -twardość- 241 mg/l CaCO3 -utlenialność - 1,4 mg/l Organoleptycznie- czysta , klarowna woda bez zapachu,bez posmaku żelaza, nie mętnieje- tak samo i po zagotowaniu. Woda do domu jednorodzinnego 4-5 osób, 2 łazienki, w trakcie wykończeniówki.Bardzo istotne - narazie tylko szambo, kanaliza pewnie za kilka lat. 1.czy wystarczy sam zmiękczacz wody? 2.czy potrzebny odżelaziacz? 3.hydraulik proponuje Aquamix viessman do ujęć indywidualnych - trochę drogo, ok.3600zł? 4.może starczy Flamingo C25? 5.doradźcie jaki zbiornik hydroforowy- z przeponą czy ocynk? Pozdrawiam szanownych forumowiczòw.Z góry dziękuję za pomoc.
  15. Dzięki za odzew. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem parapet bez wcinania (wpuszczenia boczków) w klinkier?, boczek parapetu dostawiony do klinkieru z pozostawieniem odpowiedniego luzu (szczeliny), i ta szczelina wypełniona uszczelniaczem trwale plastycznym??
  16. Mam jeszcze jedno pytanie, uprzejmie proszę o pomoc. Mam ścianę trójwarstwową z elewacją z klinkieru.Jestem na etapie zamawiania okien.Chcę jednoczasowo zamontować parapety aluminiowe, jak wykonać to poprawnie- chodzi mi o wykończenie styku parapetu z klinkierem na bokach.Czy w tej sytuacji parapet również powinien być wpuszczony w klinkier?Jak, czym i na jakim etapie to ładnie naciąć? Czym uszczelnić? A może jakieś alternatywny sposób-montażysta proponuje dosunąć boczki do klinkieru i styk uszczczelnić silikonem.Nie bardzo wierzę w trwałość takiego wykonania.Lwykonania.Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
  17. Witam raz jeszcze.Z góry przepraszam , że odbiegam trochę od tematu wątku, ale odpowiedni wątek jest "martwy".Serdecznie proszę szacownych forumowiczów o pomoc w wyborze (dosyć pilne). Waham się pomiędzy bramą Wisniowskiego Unitherm a Normstahl Superior +42, cenowo wypadają podobnie.Firma w której zamawiam okna i chcę w komplecie zamówić bramy usilnie namawia mnie na Wiśniowskiego, wręcz odnoszę wrażenie , że specjalnie próbują mnie zniechęcić do normstahla (początkowo dostałem wycenę na najtańszego wiśniowskiego- Unipro w zestawieniu z najdroższym Normstahl-superior+42, dlatego kazałem porównać Uniterm z normstahlem). Argumentowali to przede wszystkim solidniejszym wykonaniem wisniowskiego- np.metalowe a nie plastikowe rolki jak w normstahlu.Z postów w necie natomiast wynika , że jakościowo lepiej wypada normstahl. Co wy na to?
  18. Witam .Serdecznie proszę szacownych forumowiczów o pomoc w wyborze (dosyć pilne). Waham się pomiędzy bramą Wisniowskiego Unitherm a Normstahl Superior +42, cenowo wypadają podobnie.Firma w której zamawiam okna i chcę w komplecie zamówić bramy usilnie namawia mnie na Wiśniowskiego, wręcz odnoszę wrażenie , że specjalnie próbują mnie zniechęcić do normstahla (początkowo dostałem wycenę na najtańszego wiśniowskiego- Unipro w zestawieniu z najdroższym Normstahl-superior+42, dlatego kazałem porównać Uniterm z normstahlem). Z postów w necie natomiast wynika , że jakościowo lepiej wypada normstahl. Co wy na to?
  19. Dziękuję, czyli wiem , że odnośnie ceny nie mam się czego czepiać.Wydaje mi się również, że mają pojęcie o takim montażu.Już jakiś czas śledzę wątki tego dotyczące ( za taką możliwość szczgólnie wam jestem wdzięczny) i wiem o co mam pytaç.Tyle teoria, jak będzie w praktyce zobaczymy. Gwoli uściślenia- okna będą wysunięte na 20 cm w ocieplenie (zewnętrzna powierzchnia) - okna v90, 20 cm styro i 1 cm luzu między oknem a klinkierem na taśmę rozpręźną, natomiast okna v70 będą w garażu i tam jest 15 cm styropianu, ściana również 3w. Mam jeszcze jedno pytanie jak przy takim układzie obtobić szpalety- płyta kartongips? Bo jak rozumiem nie tynkiem? Pozdrawiam
  20. Dziękuję za odzew. Po prostu V90 jakoś bardziej do mnie przemawiają : sprawiają wrażenie solidnych, dobre uszczelki , itd.Być może trochę ulegam marketingowi.Wiem , że V82 są dobrymi oknami, sporo osób uważa , że nie warto dopłacać do Alphaline. Odnośnie montażu- cała kwota robi wrażenie, zwłaszcza , źe wcześniej wstępna wycena montażu była niemal identyczna , a całość okien miała być w ociepleniu.Mimo wszystko zdaję sobie sprawę, iż przed pomiarami trudno było wszystko uwzględnić.Cuwzględnić.Chciałem się jedynie Was poradzić czy te ceny są realne.Prealne.Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...